Sezatoarea canadiana (45)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

Khristin, pai ce nu face omul prevazator pt. o tigara faina si nitzica adrenalina ?

Raspuns : isi arunca cuptorul cu microunde, se alimenteaza ca la spital, si se trateaza pe fata cu maclavaisuri demne de cele mai performante retete culinare, ia multivitamine bla bla...

Cat despre scoala.....cica profii de instrument sunt in foc continuu, copiii invata cu atat mai abitir muzica in vacante...in concluzie sunt nu numai viitoare profa, ci si fosta si prezenta. Mi-ar placea mie sa fiu in vacanta acum.

Deci la vacanta m-ai luat, 1-0 pt tine.

Acum mi s-a dat si 1 ora de pian, deci sunt profa si de vioara si de pian, oai ce mandra mi-s de mine...

Felicitari pentru absolvire si impartasanie placuta alaturi de cei dragi!!! O sa fii ca noua, te lepezi de scoala, ai ?

Cine mai stie ceva de Mona si de BB-ul dragalas ?


N-as mai fi vrut sa scriu, ca sa n-o sperii pe Nelia, dar de cand am terminat facultatea am simtit ca renasc, efectiv. Dorm mai mult, arat si eu omeneste, nu mai am ochii scosi si nu mai gandesc ca un Zombie...

Dar, Nelia, tu ai zis ca o sa-ti iei mai putine cursuri...si un curs in minus inseamna f mult.

Nelia, te-ai inscris la cursuri ? Ce ti-ai ales, vorbeste cu noi, sa te incurajam !


Simona, merci de telefon, daca nu-l gasesti, nu te stressa, ca sunt decisa oricum sa vizitez cateva biserici in saptamana mare, ca sa ma uit daca exista cor asa ca Preludiu meu drag.

Cica Preludiu si Voicu Enachescu au fost in turneu in Japonia, oooffffffffffff, mai bine-as fi emigrat 1 an mai tarziu...

BBi-tzu, thanks pt. sfaturi si biserici. O s-o vizitez.

Relax and do it :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Buna dimineata,
Da, eu o sa fiu singura de Pasti, nu vine canadezul, ca plec eu in curand.
O sa merg la Sfanta Sofia pt ca locuiesc peste drum si pt ca e cea mai frumoasa biserica ortodoxa pe care am vazut-o peste ocean, si asta cred ca e un fix in capul meu, ca biserica trebuie sa fie veche cat de cat.
Avem biserica romaneasca, preot cu har, slujeste minunat (no cor though), dar nu arata cum stim noi ca arata biserica (asta e blasfemie cred si azi e Joia Mare pt catolici).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

Simona,ai zis bine.Acolo este biserica.Nu am fost niciodata dar pretena mea e mareee amatoare de biserica de la ea stiu ce si cum
Biserica aia este greceasca.Este inchiriata de romani.Deci nu este a romanilor cum este cea de Christophe Columb...
Cea de pe Christ.C. este tare frumoasa si mare si plina de romani.Noi acolo l-am botezat pe Robert si mi-a placut tare mult insa este departe de mine
Asa ca ne vedem la biserica de Paste

Ira,am vazut la stiri cum o bucata din tavanul liceului de arta (unde ai avut tu job) a picat si era gata gata sa-i cada in cap unui copil care tocmai exersa la pian

Simona
,vedeti ca voi acolo in Chomedey aveti "tenis 13" care iarasi organizeaza campuri de vara.Noi mergem acolo la inot de 2 ani de zile.Este un club privat.dar cred ca-l stii

fetele,aveti nr. de tf. de la magazinele romanesti din Montreal?"bucuresti2 si celalalt de langa tine Ira.Vreau varza murata.
Comanda pt.Paste la care din magaz. o faceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

Ange, wow, tocmai aflasem ca isi daduse demisia si Davideasca...ce dumnezeu se intampla cu liceul ala ? La ce-a dat, la ProTV ?

Comanda.... de la magazinul polonez, bine, dar eu sunt mai nonconformista. Eu nu vreau decat sarmale si prajitura de branza. La Bucuresti cica au cei mai buni cozonaci, dar tre' sa faci din timp comanda...

...mai am o doamna superba care ma ajuta, daca vrei iti comunic telefonul. Un cozonac maxim 2 (ca sa nu ma-ngras) de la ea ii cumpar.

Relax and do it :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moosy spune:

Fetelor, apropo de varza murata...mai am eu una mica-mica-mica de tot da as imparti-o cu drag cu voi. Am pus la murat in iarna asta doar 4 verze, dar au iesit un deliciu.

Urmeaza week-end super lung pt mine, am si vineri si luni liber, asa ca sper sa ma odihnesc printre 2 vizite la prieteni.

Ne "vedem" luni...odihna placuta (relaxare) la toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

quote:
Originally posted by Ira

La Bucuresti cica au cei mai buni cozonaci, dar tre' sa faci din timp comanda...

Un cozonac maxim 2 (ca sa nu ma-ngras) de la ea ii cumpar.

Relax and do it :)


Ira, daca iti comanzi cozonaci la Bucuresti, sigur nu te ingrasi, ca iti ajung gata firimituri.
Relax and enjoy it!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

quote:
Originally posted by Llaura

quote:
Originally posted by Ira

La Bucuresti cica au cei mai buni cozonaci, dar tre' sa faci din timp comanda...

Un cozonac maxim 2 (ca sa nu ma-ngras) de la ea ii cumpar.

Relax and do it :)


Ira, daca iti comanzi cozonaci la Bucuresti, sigur nu te ingrasi, ca iti ajung gata firimituri.
Relax and enjoy it!




Puahahihihi, asta e numele unui celebru magazin romanesc de aici. E foarte bun magazinul, daca faci abstractie dà unele maniere importate din orasul cu acelasi nume, mai exact cartierele dà dupe blocurile bucurestene. Plus ca e si scump de numa numa, da' de 2-3 ori pe an, merita vizitat.

De fapt, cel mai cool ar fi s-o pun pe mama la pachet din Ro, ar fi un forfait de paste biestial, ca mama e singura care nu se zgarceste la umplutura si pune muuuuuuuulta nuca si muuuuuuuulta caca-o.

Io m-am relaxat cam mult saptamana asta, da cantecu-i durere, nope ?

Relax and do it :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Eu trebuie sa admit ca soacra-mea o bate pe mama la cozonaci, iar dorul de cozonacii ei (soacrei) este pt noi o durere sufleteasca. Ca si dorul de pasca fara aluat. Grea emigrarea maica.
(care cantec ca nu il stiu).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

Relax and do it, imi place mult.

Acum sunt in mijlocul unei crize cu Sofie ca m-a pus sa-i desenez un lup pe mana cu pixul si ea urla de cinshpe minute ca cica e catel. Nu pot s-o conving si pace.

Blestemata fie profa de arte plastice din scoala generala !

Relax and do it :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Ira, trimis mesaj pm cu nr.tel.
Ange, cred ca ne vedem la biserica, nu?
La "Transilvania" nu au varza murata? Eu tocmai mi-am facut traditionala comanda de drob azi dupa masa... Vineri il iau acasa... Spuneti voi cum fac eu sa nu gust in Vinerea Mare din dorbul ala???? Ca n-am mincat de anul trecut si mmmm ce bun e!
Tenis 13, trec pe linga el de 2 ori pe zi, dar apucasem sa inscriem infantul al Centre de Sablon si ii place acum... Camp de jour m-am scos, ca vine tata! Mi-am facut eu socotelile si e mai rentabil sa platesc avionul lui Bo si sa-l aiba Radu aici atitea luni, bunicul, de! relatie super speciala, decit sa-l trezesc zi de zi cu noaptea in cap si sa platesc campul. Pe undeva imi pare rau, fac o gramada de activitati interesanta, dar n-au intrat vacantele in sac :)
Simonna

Mergi la inceput