Sezatoarea canadiana (45)

Sezatoarea canadiana (45) | Autor: Lorelai

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72812&whichpage=1" target="_blank"> 44



Laurajr, felicitari pt bebe!! Sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos.

Ira, esti mortala. cred ca Sofia e fff cool asa bronzata. bine ca i-ai dat peste tot.

Lili, tinem pumnii sa vii cu vesti bune de la doctor.

moosy, poate ne vedem la festival. daca e vreme buna intr-un weekend am merge si noi sa vedem lalelele.

cricor, sa ne scrii cum a iesit zaharul de epilat. poate masori exact cit zahar si citi ml de lamiie ai pus, sa stim si noi.

Lorelai si fetele - Livia si Maya (18 ianuarie 2005)
*** pt poze click pe casuta galbena de mai sus (pagina personala) ***

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Buna dimineata,
Asta vroiam sa zic si eu, vrem niste masuratori mai precise la zaharul si lamaile alea, "linguri" de exemplu, in loc de "pahar".

Edit la edit: Ira cu i mare, vezi ca ai barfit degeaba copilul bronzat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

Anul acesta 60 mii de canadieni vor afla ca au cancer.

Am vazut ieri la stiri, uitasem sa va spun....
Cifra incredibil de mare, nu ?



...a naibii boala :((, o urasc, efectiv. Cica s-ar fi descoperit ca singurele specii care nu dezvolta cancerul ar fi rechinii si crocodilii,
americanii fac studii in sensul asta...
...ce-ar fi avand ei si noi nu ?

Relax and do it :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Laura, felicitari, sarcina usoara si bebe sanatos.

Propriile fapte te fac sa fii insemnat sau neinsemnat.

Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

quote:
Originally posted by Llaura

Buna dimineata,
Asta vroiam sa zic si eu, vrem niste masuratori mai precise la zaharul si lamaile alea, "linguri" de exemplu, in loc de "pahar".

Edit la edit: Ira cu i mare, vezi ca ai barfit degeaba copilul bronzat




pai nu-i relevant cat zahar. aprox un pahar de 250 ml la o lamaie. acum ca e mai putin zahar sau lamaia nu e zemoasa nu conteaza pt ca ideea e ca atunci cand se evapora suficient lichid zaharul se caramelizeaza si importanta e CULOAREA spumei care se formeaza deasupra zaharului ( caramel cum e caramelul de la MCdonalds sa zicem )si e imp ca focul sa fie cel mai mic. e nevoie de un pahar ca sa ai suficienta cantitate de ceara de epilat. cu jumatate de pahar te ia naiba pana te epilezi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Laura felicitari,si sarcina usoara.

Dana si gemenii
Voiculestii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

Doamnelor si domnilor in special montrealezi, ce planuri aveti de Paste ? La ce biserica mergeti, ce biserica imi recomandati ?

Tare as mai canta intr-un cor, stiu toata liturghia pe de rost si mi-e dor sa ma inalt intr-o biserica de buna credinta.

Cele mai tari biserici ortodoxe din lume cred ca sunt manastirile din muntii Greciei, am cantat odata slujba acolo cu corul si preotul grec + roman, de chiar ca simteam ca l-am prins pe Dumnezeu pe picior...

Aici n-am calcat inca la vreo biserica.

Da' m-as duce acum, de paste, sa iau lumina. Si poate sa gasesc si vreo biserica cu cor profesionist, nu lalaieli si miortaieli....

Aveti ceva propuneri ? Voi unde mergeti de Inviere ?

merci

Relax and do it :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


Ira,

noi vom merge in Saint-Laurent; acum de aici de la tzara ajung mai rar pe acolo, si regret pentru ca de departe a fost locul meu preferat (in afara Oratoriului) pentru intilnirile cu credinta;
de Paste anul trecut romanii au avut la dispozitie Biserica Catolica intreaga (de obicei slujbele se tin intr-o salita mai mica, in aceeasi cladire), iar ulterior s-a iesit afara in curtea colegiului Vanier (linga CEGEP-ul din Saint-Laurent)
gasiti usor si parcare, este si relativ aproape de CDN

Ana



http://community.webshots.com/user/montrealpoze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau07 spune:

Laura, sarcina usoara si un bebe sanatos

Ira, nu te mai gandi atata la cancer, ca devine o obsesie si nu e bine.
De pasti nu stiu daca ajungem la inviere pentru ca fata noastra probabil va dormi la ora aceea. Dar vom merge a doua zi la slujba. Noi mergem la biserica de pe Masson. Nu sunt experta in coruri, dar mi se pare acceptabil. Poate iti spun si alte fete parerea lor.


Claudia si Alexandra ( 8 iunie 2004)
--------------------------------------------
Poate ca, pentru lume, tu esti o persoana
Dar pentru anumite persoane tu esti toata lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Ira, eu am sa merg la biserica Sfanta Sofia, greceasca.
http://www.saintsophiawashington.org/
Singura biserica romaneasca in care am fost in Canada mi s-a parut frumoasa si ingrijita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caroline spune:

Cand e pastele? Pe 21?

Mergi la inceput