o situatie tragica

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

quote:
Originally posted by andreea_tx

asta e.oricum noi si asociatia noastra ramanem deschise dialogului.


multumesc din suflet!!!

quote:
Deci, eu aterizez pe aeroportul din Otopeni pe 9 aprilie dimineata. Pana in 9,30. Tu crezi ca poti veni la aeroport?

poate pana atunci ne organizam mai bine si imi da cineva o mana de ajutor - personal, sunt aproape sigura ca nu pot veni, sunt legata la maini si la picioare cu copiii, plus ca aeroportul e foarte departe. pana atunci poate gasim o solutie, cineva care te-ar putea astepta, cineva din zona?

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71551" target="_blank">o situatie tragica

mami de ileana si ioachim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

quote:
Originally posted by LauraNicole

Eu am asa (lucruri pentru fetita ):
3 rochite sau 4
2 perechi pantalon
1 geaca
1 fas cu totul
cateva bluze cu maneca lunga
2 perechi corapi cu chilot
2 camasute
jucarii
Deci cam o geanta sau o sacosa mai mare de lucruri .


acum am inteles: cu tine am vorbit pe mailincet-incet, ne cunoastem
quote:
Gandacelu ajut si eu cu ceva banuti si hainute pt Cornelia insa sotu cam cate kg are ca as avea si ceva pt el. Fac curatenia de primavara si am cateva hainute.

Sa nu dati in mine dar cu cativa banuti se poate merge in Europa sa o imbracam cu hainute pe fetita eu una ma ofer daca se hotaraste. Banuti ca sa ii utilizeze in alte scopuri cred ca m-as supara rau si nu le-as mai da.

merci, cred ca haine pentru cornelia sunt suficiente - ma gandesc ca daca tot mai aveti in plus, cine vrea poate dona asociatiei mamicilor singure (mamici care isi cresc singure copiii, nu stau asa de bine cu banii multe din ele, uitati aici site-ul lor: http://www.acsis.ro/ ) - cine este de acord sa scrie aici

e o idee buna cu engrosul europa, dar sa vedem, poate totusi nu va fi nevoie, poate banii ii putem investi in altceva (pampersi, medicamente)

inca nu am vorbit cu cornelia, cred ca diseara ii spun noutatile

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71551" target="_blank">o situatie tragica

mami de ileana si ioachim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

quote:
Originally posted by iarina

Gandacel, imi cer scuze, n-am citit mesajele pt.ca am fost plecata din Bucuresti in we. Deci vreau sa donez si eu ceva haine pentru Cornelia (nu prea multe caci le-am dat pe majoritatea) si ceva banuti, mai exact 500.000 lei. Ramane deci sa ne intalnim saptamana viitoare, da?

"Experienta este numele pe care il dam greselilor noastre" Oscar Wilde



nu e nici o problema: asadar, banii sunt bineveniti, iar hainele, ai fi de acord sa le dai pentru mamiclile singure? http://www.acsis.ro/

vio, la fel te intreb cu hainele pentru cornelia, iar pentru sot cred ca le oprim

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71551" target="_blank">o situatie tragica

mami de ileana si ioachim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

saptamana trecuta am hotarat cu eliza05 si irina c ca mergem in vizita la cornelia. daca tot mai sunt pachete de adus, poate incercam sa ne intalnim cu totii in cursul acestei saptamani, mai devereme de duminica adica

sa vedem cand poate eliza care vine cu masina o rog sa scrie aici

merci

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71551" target="_blank">o situatie tragica


mami de ileana si ioachim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Draga mea,
Eu pot joi dupa ora 17.00.
Daca nu, duminica la orice ora.
Doar sa-mi dai de stire unde sa vin sa te (va) iau.

Eliza si Alex (15 nov. 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

quote:
Originally posted by Eliza5

Draga mea,
Eu pot joi dupa ora 17.00.
Daca nu, duminica la orice ora.
Doar sa-mi dai de stire unde sa vin sa te (va) iau.

Eliza si Alex (15 nov. 2004)



da, eliza, sa spunem joi la 17.30 sa ne intalnim cu totii intr-un loc - sa fie undeva unde tie iti este usor, dar sa fie si in drum spre chitila

mai poate veni cineva joi dupa 17? ca altfel nu avem pentru ce sa ne intalnim, eu cu eliza ma pot intalni si fara sa stie tot forumul:)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71551" target="_blank">o situatie tragica

mami de ileana si ioachim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

io nu poci vineri pt.ca sunt la serviciu pana la 19...mai bine duminica...hainutele le pot dona mamicilor singure, chrestia e ca sunt amestecate (mai am si de la sotu')

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

quote:
Originally posted by iarina

io nu poci vineri pt.ca sunt la serviciu pana la 19...mai bine duminica...hainutele le pot dona mamicilor singure, chrestia e ca sunt amestecate (mai am si de la sotu')

deci tu poti duminica... daca nu poti desface pachetele, nu-i nimic, i le dam asa, dar e ultimul pachet cu haine pentru ea, deja avem inca 2 sacose si cred ca e mai mult decat suficient

daca ne intalnim duminica la biserica, vom stabili mai aproape de we, acum nu stiu ce program am... totusi, as vrea sa facem un drum - pana duminica - acasa la cornelia, stabilisem ca trecem saptamana trecuta si daca nu trecem nici asta... deci joi ii duceam pachetele care s-au strans si ulterior pe cele care se strang duminica asta

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71551" target="_blank">o situatie tragica

mami de ileana si ioachim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

am vorbit cu cornelia

pentru dan: produsul naturist pentru fetita este aloe berry nectar de la forever living - a spus ca de cand i-l da, nu a mai facut convulsii (ii mai da inca unul, am uitat cum se cheama, e cel recomandat pentru convulsii)

pentru soarenistor: a spus ca o intereseaza adresa acelei fundatii, poti sa o scrii aici, poate intereseaza pe mai multa lume

pentru ana-oana: spune-mi te rog adresa cabinetului unde poate fi consultata, a spus ca deja a fost la multi medici, ca are medic in dorobanti, dar ca nimeni nu ii da nici o sansa fetitei. iar a plans si a spus ca datoria ei de mama este sa incerce orice, a psus ca si-ar dori sa ajunga cu gabriela in strainatate la o clinica... nu neaparat sa se vindece total, dar macar sa mearga... dar pentru asta trebuie ca un medic din tara sa ii dea o trimitere, nu-i asa?

pentru RaluD: multumim pentru ajutor, mergem joi la ei si vedem ce si cum cu actele si apoi te contactam!

asadar pana acum 2 fundatii ne-au oferit sprijinul... andreea, va implicati alaturi de mine? chiar am nevoie de o mana de ajutor! puteti veni joi?

va multumesc!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71551" target="_blank">o situatie tragica


mami de ileana si ioachim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

o sa fac aici lista cu cei care au donat:

HAINE:
-Felis: o sacosa haine pentru cornelia
-Sabina: o sacosa haine pentru cornelia

BANI:
-adriana: 500.000 pentru pampersi

mai avem o promisiune pentru o suma mai mare de la cineva care vrea sa isi poastreze anonimatul, cand vin banii, o sa ii notez aici

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71551" target="_blank">o situatie tragica


mami de ileana si ioachim

Mergi la inceput