o situatie tragica

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns soarenistor spune:

Buna.
Sigur ,cu mare placere scriu aici adresa fundatiei ,poate mai are cineva nevoie .
,,Fundatia Copiii in dificultate,, Str ,Radu de la Afumati nr 18 ,sect 2,tel 2103121.Este undeva pe la Lizeanu.Trebuie sa vb cu domnisoara Adina intre orele 10-12,de luni pana vineri.Este o fata fff draguta si cred ca va gasi o solutie buna pt Cornelia.Succes si astept vesti.
Ma gandesc ca sa nu caute ,sa merg cu ea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana-oana spune:

gandacelu',
nu e un cabinet, este clinica de neurologie pediatrica din sp Obregia (prin berceni). daca vrea sa mearga anunta-ma.
pe de alta parte, intre timp am vb cu dr si i-am spus de diagnostic (oricum trebuie sa o vada) si mi-a spus ca parapareza spastica se amelioreaza prin exercitii, multe, sustinute. daca este AFECTAT creierul (cum am inteles), din pacate...
oricum, ajutorul fetelor de aici de pe forum iti dai seama ca este unul temporar,asa ca eu personal cred ca ideea cu centrul acela care primeste copii in situatia gabrielei este cea mai buna, iar pt cornelia o slujba cat de cat sigura ar fi excelenta. asta e parearea mea, trebuie ajutata in primul rand sa iasa din cercul vicios in care se afla.
numai bine ,


O.
Om intr-adevar bun e numai acela care ar fi putut fi rau si n-a fost.
Nicolae IORGA


ps edit ca sa iti spun ca eu pot sa merg la cornelia numai dimineata, (de fapt intre 10 si 15) ca dup'aia imi vine kupilu de la gradi si e dificil pt boona cu amandoi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soarenistor spune:

Cand am fost la fundatie ,am ramas cu inima franta vazand atatia copilasi cu bolii grave care nu mai au nicio sansa .
Ingrijitoarea mi-a spus ca unii au parintii dar din pb financiare i-au adus aici in schimb vin des si-i viziteaza.
Adina este asistentul social cam ce zice ea aia se face .
Sa mai incerce la clinica ,fundatia usa deschisa ,,din Prelungirea ghencea nr 27 tel 4441994.Aici este o clinica particulara ,ea avand o situatie mai deosebita nu va plati nimic .Beneficiaza de medicamente gratuite ,consultatii gratuite ,etc.
E valabil si pt Cosminuta daca Dan vrea sa o duca ,poate va gasii acolo medicamentul pt ea.
Sunt medici romani si americani.De preferinta daca merge sa ceara consultatia la dr HENTON -UN MEDIC BUN SI SUFLETIST .
Mai ma interesez si scriu aici ,nu raman nepasatoare cazului.
Sa auzim de bine!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Pot veni joi dupa amiaza dar sa-mi spune-ti unde .Eu stau cam in zona Piata Progresu .
Am citit undeva ca fetita ar avea nevoie si de pampersi dar cei intre 12-22 kg nu sunt cam mici pentru fetita? Stiu ca sunt unii mai mari , pentru copii mari si adulti .Saptamana viitoare (cand primesc niste banuti ) as putea sa-i cumpar eu un pachet .

Comorile mele:http://www.geocities.com/nickysweet4u/nickysweet4u.html
They need us :
http://www.unesco.8m.com/Romch/all.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Eu lucrez in Piata Victoriei deci mi-ar fi usor sa ne intalnim pe Bulevardul 1 Mai undeva (Piata 1 Mai eventual?).

Eliza si Alex (15 nov. 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

soarenistor: multumesc mult, o sa-i transmit toate datele - daca gaseste un loc unde sa-si lase fetita sub tratatemnt mai multa vreme, poate se rezovla si cu serviciul pentru ea

ana-oana: o sa ii spun... trebuie neaparat sa faca un control acum, ma intereseaza sa vad daca se poate trata cumva (eventual in strainatate) sau intr-adevar nu este nici o sansa... cum i s-a spus pana acum (nu stiu daca a inteles ea bine)

Nicole: fetita are 20 kg, deci pampersi 15-25 sunt buni, din cate am inteles. cum am spus, in drumul taberei este un engros de unde se pot lua pampersi foarte buni la jumatate de pret (200.000 si ceva) - o sa incerc sa ii iau acum si sa vedem daca ii merg bine, putem continua cu ei

eliza: eu as propune chiar la Piata Victoriei daca poti, ma gandesc ca un loc cat mai in centru este mai usor de gasit de toti. undeva pe la metrou, sa zicem la gura de ,metrou de la sediul orange? si la ce ora sa fie?

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71551" target="_blank">o situatie tragica


mami de ileana si ioachim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Joi la 17.30 la Piata Victoriei - gura de metrou de la sediul Orange e perfect pentru mine :-)

Eliza si Alex (15 nov. 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Si pentru mine e perfect .

Comorile mele:http://www.geocities.com/nickysweet4u/nickysweet4u.html
They need us :
http://www.unesco.8m.com/Romch/all.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soarenistor spune:

buna.
Uite un al doilea nr de tel 2120129 nu-l mai stiam insa l-am aflat de la info .Am sunat din pacate Adina plecase hm,vroiam sa vb cu ea .Spunei Corneliei ca maine la 9.30 sa sune si sa vb cu Adina Stroe ,dar te rog sa nu uite .
Ce mi-a zis tipa care mi-a raspuns
-ei primesc copii intre 0-5 ani,dar mi-a zis ca daca va vb cu Adina ea va hotara ce si cum .Mi-a garantat ca sigur o va ajuta cumva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Gandacel vin si eu joi la 17:30 in P-ta Victoriei ca imi e aproape. Sper sa va gasesc.



Danina Diana - strengarita familiei
Paula-DianaNoi
DIDIUTZA
PETRCERE PAULA DIANA 1 ANISOR

Mergi la inceput