o situatie tragica

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

GANDACELUL am si eu niste pulovere de la al meu....nu sunt noi dar le-a purtat de putine ori..........si as vrea sa le dau sotului Corneliei. Daca nu e cu suparare. N-as sti cum sa fac sa ajunga la ei. Eu pe 9 aprilie voi ateriza pe aeroportul din Otopeni.....oare daca ne-am intalni acolo? Ups....e prea greu? Daca nu.........poate gasesti tu vreo solutie....Pupicei

Cand te-a inselat cineva odata e vina lui, cand te-a inselat a doua oara e vina ta





POZELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluD spune:

Problema actelor de proprietate trebuie clarificata neaparat, pentru ca la apa le trebuie act de proprietate. Buletine au?

Am putea incerca sa-i ajutam cu asistenta juridica (sotul meu este avocat), dar ne trebuie neaparat fotocopii dupa toate actele pe care le au pentru casa (fotocopii intregi, nu bucati). Le poti trimite la adresa avdimitriu@yahoo.com .

Asa este, din pacate, cand suferi de depresii nu mai poti gandi limpede, chiar si cu un IQ de 150. Disperarea si nesiguranta te ametesc total si ai nevoie de mult ajutor ca sa iesi din "prapastie".

Dumnezeu sa ne ajute pe toti,



Raluca, Emi cea scumpica si bebelusa Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Asa e , Ralu , ai mare dreptate .Cand omul e disperat , nu mai judeca bine .

Comorile mele:http://www.geocities.com/nickysweet4u/nickysweet4u.html
They need us :
http://www.unesco.8m.com/Romch/all.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

multumesc frumos, dragele mele, s-ar putea sa ii fi gasit un loc de munca si lui eugen... incat-incet, mana de la mana sunt sigura ca ii putem ajuta!

ma gandesc sa strangem intr-un loc macar lucrusoarele si hainele, in afara de bani - care se vor strange intr-un cont separat

cine are de dat haine (sau jucarii) pentru copil sau parinti sa imi trimita un mail!

va multumesc!


mami de ileana si ioachim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinadil spune:

Daca tatal este sanatos si are putere de munca ii pot oferi un loc de munca de azi chiar cu contract de munca dar pe santier daca ii convine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

tocmai am vorbit cu cornelia, mi-a spus ca sotul s-a angajat - bineinteles ca la negru - cu un salariu bun, chiar de astazi. i-am spus ca avem oferte pentru carte de munca - ii va spune, dar am inteles ca el nu vrea cu carte de munca, din cauza ca e mult mai mic salariul. in acelasi timp am insisat explicandu-i ca trebuie sa faca si ei ceva, ca noi ii putem ajuta pentru copil, dar pentru saracie trebuie sa se ajute singuri. a spus ca ar vrea sa munceasca, dar nu in particular, pentru ca ii este frica sa nu pateasca ceva (?!) ci la o firma de curatenie (a mai lucrat la doua firme pana acum)

sotul a lucrat pe strung 18 ani cu carte de munca, deci nu este zugrav profesionist, iar acum tot pe un santier s-a angajat. sa vedem daca nu vrea totusi oferta cu cartea de munca.

va multumesc!

asadar orice oferta aveti pentru cornelia, dar nu in particluar, o puteti scrie aici!

am nevoie de oameni care sa mi se alature in acest caz!
Doamne ajuta!
Anca


mami de ileana si ioachim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela73 spune:

Gandacelul: am un prieten care are o firma de curatenie de curatenie, i-am spus despre ce este vorba si mi-a spus sa o trimit la el la interviu. Firma se numeste DAROM. Tel. 230.56.22. Sa spuna ca suna din partea mea, iti dau numele pe PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinadil spune:

Cineva trebuie totusi sa-i explice avantajele si dezavantajele muncii la negru, la noi toti muncesc cu carte de munca si necalificatii nou veniti au 6 mil in mana, daca toata iarna nu au lucrat unele dintre santiere, muncitorii veneau de doua ori pe luna sa-si incaseze banii. Este alegerea lui dar vine o varsta cand nu mai poate lucra atunci ce face???De unde bani???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana-oana spune:

pt consultatie ti-a dat un raspuns? (am inteles ca ai vb cu ea)

totusi de ce nu vrea la "particular", avand in vedere ca poate lucra doar 2 ore pe zi? (sau am inteles eu gresit). cred ca ii va fi greu sa gaseasca o firma care sa accepte sa o primesca pt 2 h pe zi. zic si io.

numai bine,

O.
Om intr-adevar bun e numai acela care ar fi putut fi rau si n-a fost.
Nicolae IORGA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

dragele mele,
am vorbit din nou cu ea... inca o problema: are nevoie de "pampersi" masura 5: 12-25 kg (sau cam asa ceva) pentru fata. eu stiu un loc de unde se pot lua pampersi foarte ieftini si foarte buni, am folosit si eu pentru copiii mei si am fost foarte multumita. daca are cineva alta idee, sa o scrie. cred ca am putea sa strangem deja niste banuti pentru nevoile astea de moment, mai ales ca sotul abia s-a angajat, deci banii ii va lua peste 1 luna.

a sunat la firma de curatenie trimisa de mihaela (merci!) si merge maine la un interviu.

diseara vorbesc EU cu sotul ei sa il conving sa se angajeze pe carte de munca, ea mi-a spus ca nu a reusit pana acum sa il convinga... sa-mi tineti pumnii

CUM FACEM CU BANII? cum ii strangem? as vrea daca se poate sa se implice cineva direct... am primit un mail de la o asociatie care se ocupa de astfel de cazuri si inca o asociatie, deci doua!

in afara de Sabina mai ofera cineva haine sau jucarii?


mami de ileana si ioachim

Mergi la inceput