Destinul, speranta si drumul spre viata-Pavia,It.

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns soni spune:

buna fetelor. E tirziu si abia astept ziua de iine sa bad dac ajunge procura de la mama sa pot lua biletele de avion. Mihaita e la Iasi , i se vor mai face ultime analize , tatal treb sa mearga sa ricice niste hirtii pe care am reusit sa fac sa le aiba cu mici reduceri(la banii care sint!) si sa dea domnul sa fie cum toate gindim: bine.Inca citeva zile si sper sa rezolv si altele pe aici .Dr. il asteapta si dupa primele analize vomsti mai mult .Nu ca nu se stie .Dar poate se intrevad sanse,cit de mici dar sanse!Din pacate stam ca rau cu partea financiara. Dar sintem multe si poate ceva se mai aduna in timp . Important e sa il vad aici .Dupa daca are zile cu jutorul lui d-zeu si al nostru si al altor fete de pe alte meleaguri cine stie? Va urez o zi buna , e luni deja si copii sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_tzuchi spune:

Soni, mai pun si eu 50 RON in contul lui Mihaita si sper din tot sufletul sa o faca si prietenii mei. Stiu ca e timpul f. scurt, dar cu prima ocazie, mai pun, promit.
Asteptam vesti si ne rugam ca totul sa fie bine!

ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Lummy,Ioana si toate care faceti parte din familie ce sa mai spun ! Ma emotionez de fiecare data cind una din noi mai pune ceva si se alatura sa putem merge inainte . Tare e greu sa-i vezi in carne si oase ,mai ales ca Marian e carne si oase!!! Dar e tare dulce si copilaros! (Pt.cine nu stie Marian -copil erou e la torino si il am in grija eu puna ajunge Mihaiata ca sa o iau de la capat).Sper sa ajunga hirtia aia a mamei miine sa pot lua biletele de avion . Astept sa vad ce s-a adunat ce vom cheltui cu venitul aici si voi scrie tot, sa stiti si voi. Va pup dulce .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinadil spune:

quote:
Originally posted by lummy

Catrinadil da-mi te rog numele tau complet sa trimit prin moneygram niste bani pt Mihaita. Am nevoie numai de nume.

lpasca


lummy, ieri am ajuns la banca si am scos banutii trimisi de tine,mi i-au dat in euro si sunt 83,06 pe chitanta(83 euro in mana).
Multe multumiri!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

N_am fugit, dar am alergat cu Marian -copilul erou si azi l-au internat pt o saptamina, dupa multe analize si incepe chemio. Ieri am trimis codul pentru biletele de avion ale lui Mihaiata si a tatalui si duminca noaptea la ora 2 (luni) tre sa fiu la Bergamo sa-i iau 190 km dus si o sa ajungem dimineata aici :De marti o iau de la capat ,cu analize acte si alergaturi . Nu ma intelegeti gresit dar aici problema banilor e tragica . pt prima sapt ne vom descurca . Nu a mai fost timp de prezentat la televizor chiar daca acorduri s-au luat . Timpul conteaza mult . Am urgentat sa fie vazut de acelasi mare profesor ca l-a vazut pe Marian . Dupa cine stie cind mai prindeam un loc . Probabil , o sa va cerem ajutorul. cele care sint prin alte parti ale lumii stiu cum e viata afara .Cum vedeti eu ce pot face fac . Acu sa ajunga intreg si sa nu-i fie rau si dupa va tin la curent, Motanik multumesc , au ajuns cele 10 lite sterline nu i-am transformat inca in euro.Cind merg la banca i.-ti comunic schimbul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Ce sa va spun sint fara cuvinte! Mihaita a ramas la Bucuresti, PENTRU CA PE PROCURA MAMEI NU SCRIA DATA DE PLECARE SI INTOARCERE!!!Si un alt lucru inadmisibil este ca pt fi eliberat fiecare bilet au fost luati 20€!!!! Eu am platit tot aici ! Voi stiti ceva de acesta regula?pt a schimba biletul pt saptamina viitoate alti 106€!!! Si asa erau muti baniii!!! Noroc de Catrinadil ca ramineau sa doarma in aeroport ca salvarea care i-a duas la Bucuresti plecase de mult!! Eu sint socata!Inca nu-mi revin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Offfff , Doamne !

Comorile mele:http://www.geocities.com/nickysweet4u/nickysweet4u.html
They need us :
http://www.unesco.8m.com/Romch/all.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

ultime noutati: Am reusit ca mare greutate sa schim vizita pt marti 21 martie! Sint tare multi copii bolnavi pe lumea asta! Mama vine miine miercuri la Bucuresti si intre un avion si altul fac din nou procura.A plins atit de mult ca aia o accepta din nou la munca da salarul ei pe o luna s-a dus pe avion! Mai bine decit nimic .Mihaita e ospitat la bucuresti de o fata inimoasa e cuminte si deocamdata sta binisor;treb sa inceapa chemio; sa speram ca rezista!
Va rog din suflet sa nu va suparati dac va pun o intrebare:"Ce s-a intimplat ca nimeni numai scrie? Povestea asta nici n-a inceput! E doar chestiune de bani sau mai e si altceva? Am scris ceva ce nu trebuia? Intr-o famile se spun lucrurile chiar si cind dor, asa se invata! Tacerea asta e grea de suportat dar dac va trebui sa merg inainte singura fiti sigure ca o voi face pina la capat. Si mai ales acum cind sint doi deci 4 la care trebuie sa asigur mincarea! Cit stau la analize nu dar dupa cu o asoc de parinti cu copii bolnavi de cancer le asiguram cazare dar mincarea ,singuri ! La Marian pronosticul este de la 7-la 12 luni la Mihaita pina nu e aici nu stiu.Nu e un srigat de ajutor , e doar un comentariu pe subiect sau mai bine zis pe subiecte. Eu va voi tine in continuare la curent. Se simte ca sint putin trista dar promit ca o sa-mi treaca .O fi unul din valurile vietii care m-a luat pe nepregatite. Sanatate tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danna_36 spune:

Soni, intrebi de ce nu scrie nimeni. Nu stiu altii, dar mie mi-a fost rusine, pt ca tu faci atat de mult, Mihaela la fel, iar eu nu am cum sa ajut. Incerc sa fac rost de bani, dar pana atunci, nu pot decat sa citesc si sa fiu cu gandul langa voi...


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71116#1518073" target="_blank">Doua fetite-surori au nevoie de noi!

Catia si Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

Soni stii xca nu esti singura si noi cateva fete inimoase suntem alaturi de tine in aceasta campanie si te vom ajuta atata cat ne tin puterile.

andreeat

Mergi la inceput