Destinul, speranta si drumul spre viata-Pavia,It.

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana_tzuchi spune:

Soni, bineinteles ca suntem alaturi de tine. Eu (si probabil ca si altii)n-am mai scris nimic pt. ca asteptam vesti despre Mihaita de la tine.
Cat despre partea financiara, incerc sa mai pun si eu niste banuti zilele astea, stiu ca sunt f. putini, din pacate.

Multa, multa sanatate!

ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Mey , fata asta ,saraca, face de toate :ia copiii astia in gazda cu tot cu mama sau tata , cu mancare , spalat, calcat , se duce la aeroport pe banii ei cine stie unde , la spitale la alea alea , dar trebuie sa ne gandim si la ea ca nu e miliardara , saracuta .Cat o vor mai tine puterile?Trebuie sa facem ceva sa-i trimitem niste banuti si pentru cheltuielile astea ca prea o coplesesc grijile .Sunt 2 copii si doi parinti de care trebuie sa aiba grija , nu o persoana .

Comorile mele:http://www.geocities.com/nickysweet4u/nickysweet4u.html
They need us :
http://www.unesco.8m.com/Romch/all.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

fetelor chiar mam emotionat cititn ce a-ti scris- Dana ai doi copii nu trebuie sa te scuzi , ioana ai facut deja mult laura nu echestie neaparat de bani --cred ca v-a fi siaia dar in fiecare zi citeam si era gol si parca ma simteam singura chiar dac stiu anreea ca nu sint . Am pecat direct in viteza a 5-a si dintr-o data s-a oprit masina ! Adevarul -va spun sincer nu m-am gindit niciodata :"si acu ce fac?". Toata viata am muncit si am trimis acasa unde erau inca 7 4suroir un frate si parintii de aceea acum sint o persoan care in 30 de ani de munca nu a facut niciodata un concediu! Nu mi-e frica ca nu resusec .Nu stiu cum fac dar duc lucrurile la bun sfirsit de multe ori cu mari sacrificii psihice nu sa de mult fizice .Am lucrat si 14 ore pe zi ca sa am ---de unde sa dau! ale mele si altora . Tocami fratemeu care e aci de 15 ani ieri i-mi spunea si ce i-ti intra tie in buzunar ? Sint aia care au si fac donatii!! I-am zis Marian (vedeti cum il cheama!) sint putini oameni cu bani care se gindesc la atii, sint cei catine care se gindesc numai la ei si cei ca mine care se gindesc si la altii !!Va intrebati de ce va spun asta? E trista singuratatea si tot ce am facut pina acum ,am facut singura .Impreuna cu voi ma simteam mai puternica .Doar atit .Acum stiu ca nu sint singura si ma bucur . Noapte buna .Miine sper sa ajung pe la spital . Vorbesc in fiecare zi cu medicul. Marian a intrat in chemio si mi-a zis sa nu-i duc nimic ca are tot ce-i trbuie dar nu sta prea bine . Miine trag o fuga vad eu cum fac .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Nu , Soni , nu esti singurica .Doar ca fetele celelalte sunt asa , mai tacute .

Comorile mele:http://www.geocities.com/nickysweet4u/nickysweet4u.html
They need us :
http://www.unesco.8m.com/Romch/all.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

SONI sa stii ca nu esti singura in aceasta calatorie catre viata celor doi copii!! Chiar daca suntem mai tacuti, chiar daca nu scriem, de multe ori este pentru ca nu mai stim ce sa spunem in fata atator greutati. Eu de exemplu am ramas cu gura cascata cand am aflat ca nu a putut sa iasa din tara din cauza procurii. Nu pot sa cred ca asa ceva se intampla... si totusi se intampla, din pacate.

Eu personal voi face tot ce pot pentru a mai strange niste bani pentru acest copil, vorbesc cu colegii mei, fac o cheta aici, in fine vad eu ce fac. Si promit ca voi scrie mai des cat, chiar si numai pentru incurajari. Stiu ca este greu sa gazduiesti pe cineva pentru o perioada mai lunga de timp si mai stiu ca in strainatate mancarea nu este chiar ieftina!! Dar mai stiu ca datorita tie acesti copii au access la o sansa reala de investigare a bolii si poate chiar de tratament!! Nu exista o garantie pe lumea asta si nimeni nu poate sa garanteze ca se vor vindeca, dar...eu sincer cred ca exista un Dumnezeu acolo sus care vede!!

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Soni, cata dreptate ai si cat de mult te inteleg.
Exact prin asta am trecut si eu in campania Sabinei.Aveam momente cand credeam ca nu mai pot continua, momente in care cadeam si doar simplul fapt ca vedeam o postare a unui membru DC inimos ma ridica.
Ei m-au ajutat sa trec mult mai usor peste toata nenorocirea noastra si sa nu mi se mai para asa de ingrozitor faptul ca intindem mana.

Acum ca asta a trecut , am ramas cu umanitarele si incerc pe cat posibil sa intorc ce am primit:OMENIE.Lucru de care nici nu mai credeam ca exista.
Sigur ca nu esti singura.Multi citesc si nu scriu, multi trimit bani si nu vor sa o spuna.Toti sunt de admirat.

Hai fruntea sus. Faci ceva , ce nu oricine e in stare sa faca.Sper sa ai rasplata si satisfactie pe masura.

Te pupam si multa sanatate.Nu uita ca esti ingerul lor pazitor.

Cosmina, matusa Sabinei

http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_tzuchi spune:

Soni, care mai sunt noutatile?
Maine mai pun si eu 75 RON in contul lui Mihaita (la fel voi face si pt. Marian).

Multa, multa sanatate si ma rog in fiecare seara ca totul sa fie bine!

ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Am stat si eu cu sufletul la gura ,cum se spune , pina ieri seara cind fetele inimoase de la Bucuresti mi-au zis ca procura este gata ;a venit mama sarmana din spania cu avionul si dupa ce a plins de s-a rupt o primesc inapoi la lucru. M-a impresionat cind una din fete care ii gazduieste(ce suflete mri avem printre noi!) de duminica trecuta mi-a zis ca mama a pus pe tarla unde culege capsuni o pungulita si toti care au putut au pus 1€ si are o punguta cu 1oo€ de monete!!!pina la urma tot saracul il ajuta pe sarac!mai sint doua zile si sa speram ca de data asta se pleaca! am aranjat din nou acolo la 15 € pt .inceput si dupa vizitele care le v-a face improntam si programul lui mihaita. Am inteles ca este binisor si zice ca spera sa nu fac chemio acasa ca dupa aia sta rau doua zile si nu poate lua avionul! PUiul de el!Ioana multumesc ca esti alaturi. Cit priveste toti banutii care sint impreuna cu tata vom face lista cu ce a fost cu ce s-a cheltuit pina aici si cu ce se v-a cheltui, Cit priveste operatia ca si la marian nu stiu inca sa va spun nimic.Cit vor contribui unii ,cit altii cit parintii. deocamdata ceea ce am putut sa fac este gratuit.Dar luni intregi de asteptare sint lungi si acesti copii nu pot minca numai piine cu ceai!Ai nostri nu sint obisnuiti cu spagetele de aici asa ca ramine valabila propunerea facuta la postarea lui Marian cu pliculetele .Macar odata pe luna .Eu toate care le aveam in casa i le-am dt ieri lui mama marian dar erau 5-6 , Acu ma duc la piata .Va urez o zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

of Soni saraca de tine,ce greu trebuie sa-ti fie cu toate pe cap si singurica acolo.
dar nu uita ca noi nu te lasam de izbeliste cum se zice si te ajutam cat putem pentru binele acestor copilasi.

andreeat & Alex -8 dec.2000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinadil spune:

Soni draga, maine noapte il pun pe Mihaita la avion, sper sa nu mai avem ghinion ,si cu asta sa nu crezi ca misiunea mea in acest caz a luat sfarsit, voi fi alaturi de tine si de Mihaita in continuare si lunar atat cat pot voi participa la cheltuielile pe care le faci pentru acesti copii Mihaita si Marian.Azi am stat toata ziua cu Mihaita si parintii lui si am discutat foarte mult, mai ales cu Mihaita. E un copil care constientizeaza prin ce trece, poate prea matur pentru varsta lui,incearca sa arate ca este barbat dar e totusi un copil.Spune: tanti Georgeta mi-a promis un calculator dar nu il voi putea aduce cu avionul acasa,poate ,daca ma fac bine , reusesc sa-l vand acolo si-mi iau unul de aici mai vechi.

Mergi la inceput