Destinul, speranta si drumul spre viata-Pavia,It.

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

In noaptea asta dragul nostru Mihaita va pleca spre Italia .Sa speram ca acolo va gasi numai vesti bune si ca va dobori boala care-l macina .
Te asteptam sanatos , Mihaita !

Comorile mele:http://www.geocities.com/nickysweet4u/nickysweet4u.html
They need us :
http://www.unesco.8m.com/Romch/all.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_tzuchi spune:

Sa dea Dumnezeu ca totul sa fie bine!
Ne rugam pt. el!

ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Sunt bucuroasa sa va scriu ca aseara impreuna cu mama lui si cu Catrinadil .l-am dus pe Mihaita la aeroport
Acum o saptamana , cand Catrinadil i-a condus pentru prima dat am fost socati sa aflam ca ii mai lipseau niste acte si , Mihaita a fost intors de la aeroport .Asa ca , acum , toate trei tremuram ca nu cumva sa se intample iar ceva si sa il mai intoarca odata .Slava Domnului , totul a mers bine de data asta si , cand i-am vazut trecand de punctul de control spre poarta , am rasuflat usurate .Marturisesc ca imi tremurau groaznic picioarele si imi era teama ca inima imi va sparge pieptul.Nu sunt o persoana bisericoasa si nici nu obisnuiesc sa ma rog din orice dar marturisesc ca azi m-am rugar Domnului ca sa faca sa fie bine si a fost bine .Copilul a plecat catre sansa lui de a se insanatosi asa ca va inchipuiti fericirea care ne cuprinsese .
Mihaita este cel mai curajos omulet pe care l-am intalnit .Tatal sau avea mereu ochii inlacrimati si inima franta de durere ca fiul sau se lupta pentru viata si , de multe ori izbucnea in plans dar , baietelul acesta , Mihaita nu s-a plans niciodata de chinul pe care-l traieste , ba din contra , isi incuraja tatal si mama si ii ruga sa nu mai planga .
Acolo l-a asteptat Soni , draga de ea , "mama adoptiva" pe timp nelimitat atat al lui Mihaita cat si a lui Marian .
Nici nu va puteti inchipui cat de fericita am fost sa ii vad trecuti de punctul de control .Cand am ajuns acasa , inca imi tremurau picioarele de emotie .

Comorile mele:http://www.geocities.com/nickysweet4u/nickysweet4u.html
They need us :
http://www.unesco.8m.com/Romch/all.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

bine ca s-a rezolvat cu plecarea micutului.
sa speram si sa ne rugam ca totul sa fie bine.

andreeat & Alex -8 dec.2000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Sa dea Dumnezeu sa aiba parte Mihaita de o sansa cu acest transplant. Sper din tot sufletul sa gaseasca medicii o posibila solutie pentru el. Nici nu pot sa imi imaginez cum un copil poate sa fie atat de tare, sa nu planga, sa nu ii fie frica, sa ...nu stiu, nu mai am cuvinte.

Nu uitati ca nu are multi bani la el si ca probabil peste cateva saptamani se vor termina si va trebui sa il ajutam macar cu cate putin. Eu nu am uitat ce am promis ca voi face si sper ca voi aduna de la colegi macar banii pe vreo zece zile de cazare (asta e targetul meu).

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Ai dreptate , nu trebuie sa uitam ca viata e scumpa acolo unde a plecat si ca , inca , are nevoie de ajutorul nostru .

Comorile mele:http://www.geocities.com/nickysweet4u/nickysweet4u.html
They need us :
http://www.unesco.8m.com/Romch/all.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Buna, fetelor ieri nu am putut intra Si seara am picat de oboseala
Mihaita a ajuns cu inca mici probleme aici la control dar la ajutat o fat rominca .Gata a trecut. aseara a dormit la mine , azi dimineata a mincat si mergem in vizira la marin care sta rau si nu vrea sa manince , miine dim la spital ca azi nu erau infirmiere de ajuns si are nevoie de una numai pt el . E sus de moral si zice ca vrea sa-l cunoasca pe marian ca l-a vazut la televizor in romania si nu credea ca o sa-l cunoasca in it si ca sa-i explice el ca trebuie sa manince sa fie tare ! puiul de el tare e maturizat! Azi dupa oboseala mai pe seara ne adunam sa scriem socotelile si tot ce s-a primit si ce avem.Cred ca v-a dormi din nou la mine ca e mai aproape stitalul si nu cheltuiesc benzina inutil. si asa prinz si seara treb sa le asigur mincarea pina e sistemat ca marian unde sa se poata face de mincare . Va multumim acum sintem trei plus marian si mama ca sinteti alaturi de noi si d-ne ajuta!
.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_tzuchi spune:

Soni, esti minunata!
Cate faci pt. Mhaita (si pt. Marian)!
Eu am mai incercat pe-aici sa ma fac rost de bani, dar deocamdata, numai promisiuni. Am ramas si in pana de idei...
Sa ne tii la curent si sa ne spui de ce aveti nevoie!

Doamne ajuta!

ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

azi la 7.30 eram cu amindoi la spital Marian pt tratament cu mihaiat am astepta vreo doua ore pt toate formalitatile si l-a lasat ca plingea ii era frica de punctie! Puiiul de el ! I-am spus ca doarme si nu simte nimic si din banii care mi-au trimis fetele de benzina i-am luat un robot care se transforma in moto 9€ ,Si ca orice copil a inceput sa-l invirta si nu mai avea lacrimi! Mai ales ca aseara a umplut casa cu risetele lui ca voia sa vada vacanta mare si am casete de acasa! Acum e gol aici ! dar numai pina diseara!!! m sa fac lista cu toate cheltuielile si v-o trimit acum sint incordta ca are de facut un sac de analize.Si mai sint probleme si cu mama lui marian care a cazut --psihic!! Peste putin o sun sa vad daca a terminat si are nevoie de ceva Va apup pe toate oriunde a-ti fi si cititi aceste -----povesti adevarate si triste deocamdata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisflo34 spune:

Soni pentru tine cuvintele sunt de prisos. Esti formidabila impreuna cu celelalte fete si stiu si eu ce important este sa ai pe cineva langa tine care sa te ajute atat de mult. Sa aveti putere si sa speram ca si mama va gasi puterea sa lupte mai departe. Minuni se intampla mereu si nu trebuie sa ne pierdem speranta!

Mergi la inceput