Destinul, speranta si drumul spre viata-Pavia,It.

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisflo34 spune:

Soni pentru tine cuvintele sunt de prisos. Esti formidabila impreuna cu celelalte fete si stiu si eu ce important este sa ai pe cineva langa tine care sa te ajute atat de mult. Sa aveti putere si sa speram ca si mama va gasi puterea sa lupte mai departe. Minuni se intampla mereu si nu trebuie sa ne pierdem speranta!
Trimise - 24/02/2006 : 09:53:46
--------------------------------------------------------------------------------






http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

da Soni povestile sunt triste deocamdata dar trebuie sa aiba si un final fericit.
Dumnezeu e mare si face minuni cand ne asteptam mai putin.

andreeat & Alex -8 dec.2000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

E tirziu dar abia l-am dus pe mihaita la nani. Tot timpul pune botisorul ca vrea sa stea la mine ca nu-i place acolo!M-a intrebat miine la ce ora sa vina : Stiu e duminica dar--tre sa fac o pedichiura si i-am zis 10!Offf! asa tirziu? Zic:Mihaita dac vrei sa te duc la plimbare trebuie sa fac bani ! .Bine.El la 6.30 e in picioate si din 5 in 5 min intreba cit e ceasul. Manica de contiunuu ca stie el ca daca face chemio ii este rau si tre sa manince acum. Marti iar analize pina seara. S-ar putea sa-i faca punctie si tatalui (la el este o grefa ,un auto transplant) dar daca tata e compatibil reusita poate fi de 100/la 100!!!!Cel putin cit e la mine tata e mai calm .Azi era super nervos si vorbind mult s-a mai calmat. Acum inteleg de ce la Iasi era super isteric ;i s-a spus in fata ca copilul lui mai are intre 3 si 6 luni de viata !!! Acum a mai prins curaj. casa e la dispozitie , medici se compotra frumos ,noi incercam sa nu-l facem sa se simta in casa straina si vad ca incet ,parca e mai increzator. Ce-o fi in sufletul lui numai el stie!Dupa criza de nervi care a facut-o mama Marian el a zis ca nu mai vrea sa o vada . Doua zile am fost muta dar aseara am telefonat . Era mai calma si in seara asta am vorbit mult cu tata mihaita si l-am rugat sa ierte ca el e asa de doi ani ea de 12 .Ca el nu iarta , ca nu se poate ,ca s-a purtat urit cu mine , ca m-a dat afara , etc . Si am zis :pai eu tre sa fiu suparata nu mata! si -s-a blocat. Zic : Mata n-ai gresit in viata? de ce sa lasam copilul singur? El ce vina are? Hai sa acceptam greseala si sa fim uniti aveti aceleasi probleme, voi cu mai multe sanse ei cu mai putine.!Bine daca matale nu esti suparata nu mai sint nici eu . Pai daca il duc pe Mihaita miine undeva treb sa-l luam si pe Marian si asta inseamna ca mama vine cu noi! Deci calm si putere de a intelege ca e singuta si speriata .OFFF a fost cam greu dar am reusit sa-l conving. Si sper sa nu ploaie miine si sa-i plimb oleaca (daca rezista Marian care nu mnainca aproape nimic!)tare mi-e frica fetelor! Am gasit o asociatie catolica si vor sa faca si ei apel in italia pt maduva !!!Mai e o problema spinoasa rau. Din pacate nu mai pot sta mult unde stau si am fost si la presedinta de Crucea Rosie de aici .Daca nu le gasim casa ca lui Marian o sa fiu nevoita sa-i tin la mine (spre bucuria lui Mihaita) pt ca pina acum sint aproape 100€.Stiu sint putini pt cine are . Dar o zi de mincare tata Jan o zi eu ,benzina dus intors si restul s-au dus 200€. Daca ajungem la sfirsitul curelei si nu mai putem face gauri ii iau la mine!!!doar n-o sa-o las in drum ! Sa vedem marti seara ,chiar daca e prea devreme ,ce spune dr.Tineti-ne pumnii. Stiu ,vad ca sint multe cazuri si multi copii de ajutat dar daca puteti hai sa ducem la bun sfirsit cite unul si apoi sa ne apucam de altul . Cine poate si cind poate ------daca poate! Va up dulce di duminica placuta ! Daca developez filmul va trimit poze!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

SONI sa iti dea Dumnezeu putere si sanatate! Sper din tot sufletul sa obtineti marti o decizie favorabila a medicilor!!

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danna_36 spune:

Soni draga, si noi va tinem punmii si ne rugam sa fii tot asa de puternica si mai departe! Ca tu esti norocul acestor copii, e prea putin spus!!! Dumnezeu te-a ales si sunt sigura ca e alaturi de tine si prin tine, alaturi de ei...Numai asa se explica faptul ca poti face tot ceea ce faci, pentru ca de cele mai multe ori e supraomenesc ce faci tu!


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71116#1518073" target="_blank">Doua fetite-surori au nevoie de noi!

Catia si Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Soni mai poti? Mai ai ceva vesti?
Speram ca rezista amandoi la citostatic cu toate problemele.

Am reusit sa trimitem si noi ceva catre voi si sper sa mai reusim. Ma tot gandesc la voi si la cheltuielile voastre.
Poate impreuna vom reusi si nu vei fi pusa in situatia disperata de a numai avea cu ce sa ii ajuti.Sunt convinsa ca ei te asteapta de fiecare data ca pe o minune (asta si esti fie vorba intre noi), sa le duci ceva cat de mic, dar sa fie ceva.
Te pupam cu drag si pe toti de acolo

Cosmina, matusa Sabinei

http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Fetelor sinteti tare dulcele dar aici situatia devine dramatica si nu glumesc credeti-ma! Marian e dus de doua zile cu salvarea la spital dus intors 700 m ca nu sta in picioare! Mihaitaaaaaa are si el probleme 1.nu se gaseste casa 2. trebuie sa trimita singe fratele 3 daca e compatibil fratiorul trebuie sa vina aici!!!Valeu doamne ce ne asteapta!! Cum aaducem noi copilul aici? unde stau? scuzati-ma dar acum am reusit sa-l calmez pe tata lui Mihaita dar eu sint terminata. Va scriu miine ca i-mi vine sa pling de ciuda ca sint o persoana normala !si nu am mai mult sa pot da ,ca sa nu cerem mila nimanui!! dar---o rezolvam si pe asta! Cum? nu stiu dar vedem miine!va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_tzuchi spune:

Of, Doamne! Tinem pumnii! Sper sa mai pot trimite si eu cate ceva saptamana viitoare.
Soni esti un inger!

Multa, multa sanatate!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grasulici spune:

poate cineva sa imi spuna cum sa trimit niste bani pentru cei doi micuti? sunt din Bucuresti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Ioana, multumim mult ,ai fost de la inceput sufletista si alaturi ca toate de altfel dar situatia vezi si tu se complica de la zi la zi. Incet incet mergem inainte . Mihaita n-a inceputica citostaticile ca abia a terminat analizele. Asteptam singe frate. Marian azi ii iau cell sataminale ca daca ajunge maduva si nu rezista sa aiba ce sa-i puna inapoi
. Grasunica ,bine ai venit printre noi! Daca vrei sa dai si tu mica ta contributie , trimite un mail pe adresa mea il gasesti in profil si ii pui in plic .Multumim.Soni

Mergi la inceput