Destinul, speranta si drumul spre viata-Pavia,It.

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Soni cum te mai descurci cu cei doi protejati ai tai, Mihaita si Marian?


Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Multam de intrebare,Andries,incerc sa ma descurc;cu pasi mici si muuuuulta rabdare incerc sa-i apropii pe copii si pe parinti ,in sensul la inceput nu se siportau din motive futile tip tai avut unde sa sati inaintea mea! in Sfirsit faprul ca in fiecare dim sint amindoi la spital (eu ii las si plec) si eventual merg sa iau pe mihaita ca marin nu e departe,mai vorbesc i-si mai spun ofurile iar am zis :fie ce-o ,sper sa nu se paruie ii duc pe toti la plimbare !! afara 21 grade o imbulzeala de nedescris dar in doua punte frumoase din Torino am reusit sa-i duc .miine duc film developat .alalalt e gata da n-am avut bani miine ceva banuti fac si il iau.in rest ,miine vor pleca cu TNT la C-ta 5 fiole sa se racolteze singe fratelui pt compatibilitate 91 €! miercuri ajung ,Joi se vor organiza sa ia fratele de la tara sa-l duca la spital ca in 24 de ore tre sa fie inapoi 120€
si iute asa se ramine fara banuti! tat mai are putini ii dramuim cum putem dar---Va pupici si va tin la curent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Ma bucur sa aud ca ati fost si la plimbare, sper sa nu se paruiasca cei doi pana la urma.
Mi-as dori foarte tare sa fie fratele compatibil pentru a dona maduva lui Mihaita, ar fi cea mai buna veste posibila si ar insemna ca trebuie sa ne mobilizam si ma tare pentru a-l ajuta pe fratele lui sa ajunga la spital, ce bine ar fi!!

Multa, multa sanatate si putere!!

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Buna seara tuturor! u fost doua zile de nervi intinsi la maxim pet ca singele TREBUIE sa ajunga miine ca de vineri de la 13 laboratoarele nu lucreaza . Am stat "calare" pe tel 5 ore ieri eu de aici si catrinadil de la bucuresti si azi dim la 9.30 au luat singe la fratee !!! la 11 a fost preluat la 14 era la bucuresti !! in noaptea asta v-a fi la torino (in afara la vreo 30 km unde au sediul) deci miine dim iar la tel cu nr pachet daca nu ei, tre sa fug eu sa-l iau sa-l duc la spital!!!Credeti-ma incep sa fiu terminata! intre sot cu oxigen de trei ori pe zi si acum mihaita si tel la marian care vineri incepe al doilea ciclu chemio ma intreb daca ma uit in oglinda eu cine sint? Babbo Natale! (Mos Craciun) pletel dalbe sint deja! Mai rid mai glumesc . dar sa dea dumnezeu sa fie compatibil (20% sint) incepe un alt calvar ca un parinyte treb sa mearga acasa sa aduca pe celalalt!!! Nu mai sint nici bani! eu fac aproape imposibilul dar nu pot mai mult! Imaginaati-va ca asistenta sociala l-a intrebat cu translatorul ."cit i-am cerut sa-l aduc aici!!???" Am plins de m-am uscat!! Vorba romaneasca cu facerea de bine ! Si asta pt ca acum au ajuns alti doi de la iasi fara sa treaca prin filiera rationala si aprobari si verdicte prin care am trecut eu fara sa stiu cine era acest copil! si pe aia nu-i primesc!Stiu ca e tragic ceea ce spun, Cerobilul da roade dupa 15 ani dar asa este !3 ore l-au tinut la asistenta social ca la politie, sa spuna cit i-am cerut si dupa ce au inteles au inceput sa ma compatimeasca!!! Spuneti-mi voi cum se mai pate face un bine in JUNGLA ASTA? Mai de graba se ajuta animalele intre ele decit oamenii!! Azi am facut bors,suc si pste (mihaita a inceput sa-i placa la nebunie ) miine ii fac dulce si sarmale ca vineri ii pune cateter la inimioara si sta internat 2 zile si luni incepe chemio (am sa-i duc si lui Marian) Mai mult sa face d-zeu ca e mare ! Daca puteti da-ti o mina de ajutor daca nu stati macar alaturi de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Soni, draga de tine prin cate treci!


Sper ca in curand sa se mai linisteasca lucrurile si sa intre pe un fagas mai usor pentru voi toti cei de acolo.
Sigur ca incercam sa va mai ajutam si sigur suntem langa tine , fiecare cum putem.

Nu a ajuns plicul?Deja sunt nelinistita?Cam trebuia sa ajunga.

va pupam pe toti, ne rugam pentru voi

Cosmina, matusa Sabinei

http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_tzuchi spune:

Soni, esti minunata. As vrea sa mai trimit si eu niste banuti pt. Mihaita si Marian. Cum sa fac? Sa ti-i trimnit tie in plic? (daca da, atunci, sa-mi dai, te rog, un PM cu adresa ta) sau sa-i depun in conturile lor?

Multa, multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinadil spune:

Buna seara tuturor.Soni m-a rugat sa scriu . Ea este foarte ocupata caci alearga intre Mihaita si Marian si nu este chiar usor.Nu stiu cat va mai putea . Mihaita este inca in investigatii, deocamdata nu a inceput chimioterapia si sa speram ca va putea rezista fara inca o bucata de vreme pana se termina toate investigatiile.Asteptam cu sufletul la gura rezultatul analizei sangelui de la fratior.De azi au inceput sa-i faca investigatii din nou si tatalui. Cu casa nu s-a rezolvat nimic si nici promisiuni nu mai sunt,banii sunt pe terminate. E greu dar.. mergem inainte.Soni va saluta pe toate !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Buna tuturor! I-mi vne sa pling , vv-a promit ca va scriu miine ca azi sint darimata! FRATELE NU E COMPATIBIL si colac peste pupaza mihaita este virus de hepatita B si nimeni nu stia!!!! Scuzat-ma dar ------nu mai am cuvinte !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Cosmina sint de doua ori mortificata chiar dac nu reusesc sa-mi opresc lacrimile . Plicul tau n-a ajuns inca si acum cind totul ia o cale negindita si nesperata ar fi fost utili ca aerul! dar d-zeu mi-a dat ceva de lucru si azi am dat 15 € lui tata lui Mhaita. Mai mult nu am putut ca am si eu scadentele lunare si aici nu ma iarta nimeni!Din Banii de la prixi lui mama Marian am dat doar 6 €. De ce? de 4 (asa se zice i-am facut cumparaturi, voia sarmale ) si 5 din cei 15 i-am tinut pt ca treb sa dau primul video la reparat si nu stiu cit i-mi ia! Ca pt. ca sa stiti am alrgat si i-am dus altul care sa functioneze cu casetele mele! cit n-a functionat m-a chemat in fiecare zi ! Acu tre sa chem eu! Am zis tot
.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Draga Soni, imi pare tare rau ca treci prin asa momente.
Imi pare rau si de plic pt ca era nemaipomenit de bun acum. Azi merg la posta cu recipisa in mana sa vedem ce sa intamplat.

E o veste tare trista cu fratiorul care nu e compatibil si acel virus. Poate totusi se poate face ceva.
Despre cealalta problema numai are rost sa comentam aici.
sanatate multa copiilor.

Sanatate multa si tie si iti mai spun iar sa ai grija si de tine.

Cosmina, matusa Sabinei

http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput