Destinul, speranta si drumul spre viata-Pavia,It.

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

Soni nu te mai necaji.tu ai facut tot ce era omeneste sa ajuti.
mai departe ramane in mana celui de sus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Sunt fara cuvinte, imi pare atat de rau de cei doi copii, unul abia mai rezista la chimioterapie, altul nu are fratele compatibil, de ce se intampla asta?? Nu este drept sa suporte atat niste copii. Nu inteleg de ce se intampla asa, nu pot intelege.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

fetelor din dorinta mamei lui Marian care azi m-a facut cu ou si cu otet nu mai pot sa va dau vesti. !.ca ea nu a rugat pe numeni sa posteze pe forum." 2. ca eu sint o sarlatanca care uezeaza banii la copii bolnavi(vezi cosmina care nu au ajuns ) pentru mine .3. ca nu aveaam nici un dept sa-i inchid tel (facut cu documentele mele) 4. ca o sa vad eu cind vine sotul ca ma da la interpol si ma denunta. %.am reluat video care era imprumutat si l-am dat inapoi. Si restul de urlete si adjective (am martori ) care nu le mai spun . Si ca miine tot spitalul v-a sti cine sinrt ca ea are documente ca eu am luat banii la copii!! care nu stiu.Stiu ce am cheltuit din ai mei. cA CINE VREA SA AJUTE SA PUNA BANI IN CONTUL DE ACASA.Ca eu nu am nici un drept SA CER!? bani ca copilul are tata si mama si nu e nevoie de mine care fur banii!!!.Deci va rog daca tot o sa fiu vizata de interpol fi-ti atente la cei 10 euro care ii mai trimiteti ca de eu am mareee nevoie de ei! Sint neom de cind a urlat la telefonul de casa . Am muncit pligind azi si ma gindeam de ce nu am lasat-o acolo unde a ajuns, sa se descurce!! Se pare ca pe subiectul Marian ,s-a cerut inchiderea. Desper Mihaita vestile sint f. urite si nici nu am curaj sa scriu . Miine poate stiu mai multe dar credti-ma (si rog persoana din ploiesti care da informatii eronate mamaei sa vina aici sa vada cum stau lucrurile) ca la orice ma steptam dar nu sa fiu luata la suturi de o persona pe care in putinul meu am incercat sa o ajut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:



Oameni buni , femeia asta isi cheltuieste banii , timpul si chiar nervii pentru niste copii pe care de fapt nu-i cunoaste , pentru niste persoane care-i sunt straine si pentru ce?

Soni , lasa-i sa vorbeasca si tu ai grija de tine ca nimeni nu-ti da nervii pierduti inapoi !

Comorile mele:http://www.geocities.com/nickysweet4u/nickysweet4u.html
They need us :
http://www.unesco.8m.com/Romch/all.htm
We are:
http://ingerifaraaripi.8k.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Soni imi pare tare rau ca te necajesti.
Hai sa reglam treaba cu plicul. Greseala a fost a mea ca l-am trimis prin posta. Am zis sa ajunga mai repede la TINE , pt ca vazusem ca sunteti in pana.Asta e! Am fost la posta si astept raspuns .Se pare ca se va intoarce la mine din div cauze.
Cat despre conturi , le-am folosit si pe acelea si le vom mai folosi in masura posibilitatilor.
le uram copiilor sanatate multa, parintilor putere si cugetare.

Soni nu chiar toti pot fii ajutati.Pastreaza-ti puterile pentru cei ce pot fi.
Si cred ca tie trebuie sa ti se tot repete sa te mai protejezi si pe tine.

va pupam pe toti si mi-as dori sa aveti o zi buna.

Soni sus fruntea.

Cosmina, matusa Sabinei

http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_tzuchi spune:

Soni, stiu ca iti este ffff greu acolo singura cu toate pe cap. Imi imaginez cum te-ai simtit la toate jignirile primite, dar sa stii ca ceea ce conteaza este ce-ai facut tu pt. Marian si Mihaita si numai la asta trebuie sa te gandesti.
Eu cred ca f. putini dintre noi ar fi facut ce-ai facut tu, asa ca ... restul nu mai conteaza.
Nici nu vreau sa comentez mai mult ca am ramas socata de ce-ai scris!

Iti doresc multa putere si baietilor - Mihaita si Marian - multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinadil spune:

Fetelor, imi pare foarte rau ca s-a ajuns aici dar trebuie sa fim constiente ca daca vrem sa facem un bine nu il putem face decat in conditiile in care :1)avem posibilitatea,2)ne este cerut ajutorul si acceptat .
Unii chiar daca au nevoie de ajutor nu accepta si nu cer, altii nu cer dar accepta si cazul cel mai urat cei care cer ,accepta dar nu au nevoie. Trebuie sa luam in considerare si doleantele beneficiarilor nu numai avantul nostru de a ajuta, iar aceasta mamica , daca nu vrea sa accepte ajutorul dat este hotararea ei si nu trebuie sa trecem peste ea. Ca unele lucruri le-a inteles gresit si s-a ajuns la injurii e dureros , dar sunt sigura ca odata ce va intelege ca "forumul" nu este o banca , nu este un loc unde oamenii depun bani pentru cazurile care intra aici , ci este doar un loc unde oamenii intra, povestesc, schimba ganduri si idei si uneori mai reusesc sa si doneze din putinul lor , isi va schimba atitudinea.
Acelasi lucru intelesese si tata lui Mihaita, dar cat a stat la mine am deschis calculatorul si i-am citit tot ce se discutase pana in acel moment, i-am aratat si alte subiecte si a inteles destul de bine ce este acest "forum".
Un ajutor este un ajutor adevarat atunci cand este primit,cand il faci din inima si nu-ti aduce prejudicii morale si materiale tie , familiei tale, si nici altui membru al comunitatii in care traiesti..
Draga Soni , vorba fetelor, mai ai grija si de tine , si nu pune la inima, sunt sigura ca acele injurii au fost vorbele unei mame disperate , obisnuita sa lupte singura ani de zile pentru sanatatea copilului ei .
Multa sanatate tuturor !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Sper sa nu fi suparat pe nimeni cu postarea mea de ieri dar,o limta exista in toate . Va rog mult cine vrea sa mai ajute acesti copii sa trimita banii in conturile lor de casa, pt ca am inteles ca sint persoane care se vor ocupa sa-i trimita aici. Eram f. suparat si pt Mihaita care dupa toate care le are ,jigodia de cancer i-a facut un ganglion linga vena polmonara ,boala a recidivat , nu se poate face chemio , de transplant nici vorba dimpotriva -------Operatie la plamini!!!!! Asta mai trebuia!!!! Pregatire psiholocica continua de la medici cu tatal c ---inca mai sint sperante . Omul e distrus asa cum este si mama lui Marian.Eu ii cred pe amindoi. I-mi pare rau ca nu voi mai putea da vesti daca nu mi se cere sa o fac . Eu am incercat s-o inteleg ,am tel odata pe saptamina , am fugit cid a chemat acum am sa-i indeplinesc dorinta . Problema e ca putea sa o exprime altfel. Dar cine stie ajunge si ea la capatul puterilor ca toti noi. Astept sa vina Mihaita care dimineata a fost cu mine "la lucru" ca tata era la spital si nu voia sa auda micutul ce spunea dr. Si apoi tata statea rau si l-a dus oleaca in parc si i-a promis ca dupa miaza il aduce la mine sa stam cu burta pe jos sa ne jucam .Va spun sincer ca nu mai am somn de cind stiu de operatie!! nici chemio,hepatita , boala recazut ,ma repet dar parca nu-mi vine sa cred ! Miercuri alta serie analize si apoi se pare pe 29 -----operatia!! Sa speram ca rezista ca nimeni nu poate sti decit d-zeu! am sa-l duc la impartasit si am sa-l rog pe preot sa-i citeasca ceva ,nu stiu ce o fi stiind el. Inca o data va rog, pt ca nu i-mi plac neintelegerile si urasc cearta (de aia nici nu raspundeam la provocari la tel) BANII IN CONTURI CINE POATE ,DAC POATE SI CUM POATE .vA MULTUMESC PT. INTELEGERE SI VA UREZ O ZI BUNA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

SONI multa sanatate si multa putere! Sa dea Dumnezeu sa isi gaseasca sanatatea si cei doi copii!!! Imi pare atat de rau sa aud vestile astea triste..offff .. ce ti-e scris in frunte ti-e pus.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Fetelor siu ca asteptati vesti !si eu abia miine dim se reincep nalizele ca aici a fost Pastele! Duminica si luni tot inchis! Miine Mihaita incepe o noua serie de analize. Are atiata viata in el!!!! Zilele trecute a gasit o chitara mica ,mica si zdragane toata ziua si cinta si dupa zice :mi-e foame! Abia astept sa vad ce zic medicii. A inceput sa devina greu de tot cu ----combustibilul(banii) dar lui nu-i lipseste nimic si asta e important.Cit de spre Marian sper sa stea mai bine ! .Pina mama nu i-mi da permisul sau nu telefoneaza ,nu pot sa va spun nimic pt , ca stiu nimic. I-am redat nr. tel dar pt. mine nu are bani.Eu nu deranjez. Tot ce pot face e sa sper cai-si v-a reveni si v-a intelege ca eu nu-i vreau raul.
Multa sanatate .Soni

Mergi la inceput