Destinul, speranta si drumul spre viata-Pavia,It.

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Buna fetelor voiam sa va dau o veste ,mai ales cosminei,dar si voua :a ajuns plicul lui Cosmina trimis pe 28.03.06 azi 19.04 .06 la ora 9.45 cu cei 200€. tata jan a fost avizat si el a avizat pe mama Marian. Sa vad cum fac sa -i ajunga cit mai repede ca tre sa cumpere medicamente. Azi ,mai tirziu va dau vesti bunicele sper despre Mihaita dar tre sa ma duc sa-l iau pe tata sa-mi povesteasca ca telefonul usca. Pupici .Soni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Misiune indeplinita. Ieri la 16.15 in fata blocului mama Marian a primit banii de la Cosmina .I-am arat plicul cu data pecarii si data sosirii i-m dat ei si lui tata Jan, a multumit cu lacrimi in ochi si a plecat sus. Lui Mihaita analizele i-au iesir bunisoare, sapt viitoare miercuri si joi v-a fave altele ,vineri catetere, simbata chemio si dupa trei ore de sedinta toata echipa medica a hotarit sa-i incerce autotransplantul in urma disperarii tatalui.Au zis ca nici o mama nu se comporta asa si ca vor vor face tot posibilul sa fie bine . Doamne ajuta!! Va urez Paste fericit si Cristos a inviat! Soni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Draga soni, multumim mult pentru vesti.
Paste fericit si voua .

Pupa-i pe copilsai si multa, multa sanatate

Cosmina, matusa Sabinei

http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Soni, ma bucur ca s-au clarificat neintelegerile cu plicul! Ma bucur si mai mult ca s-au hotarat sa incerce sa il opereze pe Mihaita!! Sa ne mai povestesti ce se intampla, te rog mult!


Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

soni se mai stie ceva despre copilasi?



Cosmina, matusa Sabinei

http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denis spune:

Fetelor,
Sunteti toate atat de bune si inimoase...
Nu-l abandonati si pe micutul Denis. El este in Germania, nu in Italia ca Mihaita si Marian, si din pacate nu are parte de ajutorul unei fete atat de inimoase ca Soni.
Intrati si pe subiectul deschis pentru el (cred ca a ajuns pe pagina 2...) si incercati sa strangeti ceva banuti si pt el... Inca nu s-a strans suficient ca sa inceapa transplantul.....Si e si el micut, 3 anisori si un pic...si sufera...
Poate mai gasiti si pt el ceva banuti....

Pupici pt toate fetele inimoase...
Denisa, mami lui Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_tzuchi spune:

Soni, ceva vesti?

Noi va dorim multa, multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Buna tuturor.Am fost acasa o saptamina cu presedintele asociatiei diabetici si vicele si cu nevestele . Am incercat sa le arat si frumosul si utilul in citeva zile . Ieri abia trezita m-au chemat de la o alta asociatie sa ajut cu ceva si l-am luat si pe mihaita care a implinit 11 ani pe 5 mai si eu nu eram aici si am vorbit la publicul prezent de situatia lui si de proiectul unei asociatii pt a ajuta copii. I -am dat cadou un lantisor sa-si aminteasca de ziua lui aici si de lupta care o duce . Azi de la spital i-au spus lui tata sa-l tina la regim strict sa nu faca hemoragie de la chemio,(ala de alaturi 18 ani a facut-o si e in intensiva!) .Nimic despre Marian. Pt. citeva zile a venit si tatal si amindoi parintii sint convinsi ca eu am bani de la voi si nu-i dau !!!!. Am spus tot. I-mi pare rau , dar asta e . Eu merg inainte pe drumul meu. Pina acum nu stia nimeni cite am facut acum, au inceput discutiile fara sens. Dar nu toti sintem egali si nu mi se pare cazul sa judecam. Va mai tin la curent cu starea lui Mihaita. I-am mai dat niste bani (din buzunarul meu se intelege ca nu mai aveau aproape nimic) si asteptam miine analizele din nou ca sa se vada cum se poate merge inainte . Se pare ca vor lua maduva de la tata Jan. Sint trista de ce aud , dar o sa-mi treaca. Salutari la toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Buna soni si multumim ca ne-ai adus vesti.
La multi ani luptatorului si multa sanatate.
Speram ca totul sa meraga bine cu amandoi luptatorii.

Numai pune la suflet cuvinte pe care le scot oamenii in anumite situatii dificile din viata lor. Ai facut tot ce ai putut pt amandoi.

Te pupam si pe ei la fel

Cosmina, matusa Sabinei

http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Buna tuturor! Sint cu moralul la pamint cu toate incurajarile voastre. la marian nu am acces.am inteles ca a venbit pt .putin tatal si e de acord cu mama ca eu sint una care "santajeaza" . Ok. Ceea ce am facut ,e de domeniul "trebuie sa faci". Acum sint terorizata de faptul ca tata lui Mihaita sta rau de tot si e singurul compatibil!85% ce fac singura? S-au rezolvat niste probleme dar mincarea care COSTA nu! mihaita e la regim strict sa nu faca hemorgie1 Eu singura nu stiu cit pot sa o mai duc.numa pling dar Alex e un caz de viata , Mihaita nu e o operatie de apendicirta! Sint multe cazuri care apar si as vrea sa pot ca si voi sa ii ajut pe toti dar nu se poate.Miine il iau la mine, dar nu toate zilele e posibil. Cine vrea sa-l mai ajute sa o faca. Eu singura nu stiu cit mai pot. Ginditi-va si in viitor sa incercam aceste cazuri sa le rezolvam cu mare atentie ,pentru ca cer timp si rabdare. Aceste persoane nu traiesc cu aer. Nu va ginditi ca am inceput sa cersesc,dar incercati sa intelegeti ca singura nu stiu daca voi reusi sa duc la bun sfirsit totul. Viata aici COSTA! Si mihaiata n-are vina ! Ce am putut am facut! Am evitat 40.000 € continui sa fac ce pot dar-----.Nu mi-o luati in nume de rau. ma intrebati mereu ce stiu.Stiu multe dar nu pot spune cite lipsuri sint aici si ce nevoie avem de ajutor. Daca tata jan sta rau eu il cresc pe Mihaita dar maduva mea nu e compatibila!!! Si nu vreau sa il pierd!! De aceea chir daca cu lacrimi ,nu ma simt sa ma mai implic in alte cazuri in care sa spun ."va urez sa rezolvati" fetelor,nu va cer nimic, doar sa intelegeti ca un transplant nu e o "cusatura" de 2 bani! Eu,personal n-am dat sperante nimanui fara sa termin promisiunea facuta. Daca mai puteti si aveti posibilitati haideti inainte rezolvam o problema. Dupa ne angajam la alta.Cu un "leu" aici si unul dincolo nu se rezolva mare lucru.E o picatura in ocean ,si oceanul e prea mare ca sa ii spuna "bine ai venit". Sint tare trista si va rog sa nu va suparati pe mine daca am indraznit sa spun ce gindesc.Va pup si va urez tot binele din lume!

Mergi la inceput