Destinul, speranta si drumul spre viata-Pavia,It.

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Soni, o sa te rog sa-mi trimiti si mie adresa ta pe PM. O sa incerc sa vorbesc aici cu niste calugarite catolice-care au tot felul de actiuni umanitare- si poate reusim sa gasim pe cineva sa te ajute acolo, in Torino. Niste bani cum pot ajunge la tine? In plic mi se pare destul de riscant, dar daca altfel nu se poate, trimit asa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Natasa ce bucurie ca esti alaturi si tu pe acest caz care parca a plecat cu stingul! in fiecare zi una ! Alaltaieri din nou teste pentru a vedea la ce medicamente e alergic si ieri puiutul avea o injectie sub piele pe mina alba dar una era mare si rosie! cred ca testeaza pt o eventuala (sper sa nu fie asa operatie).Si zicea :Nu-i asa ca nu-i nimic d-na? Zic da nu-i nimic !vezi tati ti-am spus eu sa nu mai plingi! E fantastic copilul asta .Si medicii se mira de dorinta lui de a se face bine .Ti-am scris un email ca nu am PM,cu adresa si valuteaza tu. Poate vorbesti si cu maicutele.Chiar daca a trecut ceva timp miine am sa-l sun pe d-l dr. sa vad eu care e situatia .Nu am mai sunat din cauza mediatoarei alea sociale care o cunosc de 25 ani si nu voiam sa-i fac necazuri lui tata Jan ,in sensul ca s-a deschis o noua casa pt. copii bolnavi cu tot ce trebue in apartamente si poate pina la sfirsitul lunii au si ei unde sa stea ca oamenii.Acum cu regimul i-au dat voie acolo la hotel sa faca el de mincare dar ieri a cheltuit 50€ la una din cele mai ieftine pieti din Torino!Mihaita manica la 2 ore ca stie ca dupa chemio nu poate si vomita si vrea sa fie tare!Azi i-am auzit doar la tel. ca am lucrat sa mai pun ceva deoparte pt zile negre. Cum stiu ceva va anunt.Pupici la toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Buna fetelor. Unde sinteti? Pe 16 am facut ecografie lui tata jan trecind cu Mihaita de mina prin fata a sase persoane 47€!Aseara sotul l-a dus in urgenta la sičitalul unde a lucrat el altfel era si acu acolo! si azi dim din nou la spital sa fac retoscopie .grav,grav nu dar tratamente de 30 € ! mihaita cu analizele la pamint ! Abia luni la spital.Azi am facut de mami la mihaita si fizic si psihic si sint bucuroasa ca sta bine cu mine.Surpriza :mi-a telefonat marian si mama ca le e dor de mine! Sint bucuroasa sinsper sa-i vad cit mai curind . Dar--- mi-e greu . va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

SoniCe ma bucur sa aud vesti bune. Chiar daca nu am reusit sa ma implic sa stii ca am tinut aproape cu subiectul.
Iti tin pumnii si sunt alaturi de tine
"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Soni tinem pumni stransi pentru voi toti.

Mihaita a demonstart deja ca e curajos si luptator si asa va fi si in continuare.

Bafta pe mai departe.

Cosmina, matusa Sabinei

http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

FETELOR!!!! S-A GASIT DONATOR PENTRU MIHAITA!!!!! Operatie prevazuta peste trei luni din cauza necazului de la vena polmonara. inca 2 cicluri chemio. Dupa 6 luni post operatorii .Drum lung dar cu mare incredere in medici si in D-zeu si in voi ca n-o sa-l lasati singur. Am tras un plins bun ca prea multe suturi am luat dar acu sint gata de ---lupta! mai dati si voi un semn de viata.pupici .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_tzuchi spune:

Soni

Ma bucur din tot sufletul ca s-a gasit donator pt. Mihaita!
Sa dea Dumnezeu ca totul sa fie bine! Multa, multa sanatate lui Mihaita si tie multa, multa putere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

URAAAAAAAAAAA!

Nu va uita nimeni sunt convinsa si sper ca nici din punct de vedere financiar nu va uita cei care deja au ajutat.

Multa , multa sanatate si putere.

Suturi vor mai fi, sa fi convinsa, dar sanatoasa sa fi ca treci tu peste ele.

Pupam pe voi toti

Cosmina, matusa Sabinei

http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

buna tuturor.Mihaita a iesit ieri din spital unde a stat 4 zile pt chemio .A fost groaznic.Iar punctie ,a tusit si citeva min a stat in stop respirator,a vomitat verde,a facut hemoragie (dr spune ca e normal chemio fiind f. puternica) dar imediat cum a stat mai bine ii era --foame!!De doua ori pe zi la spital cu carnita si pizza cu---crenvusti!!Are el o slabiciune pt aia si oua de ciocolata.In iulie daca totul e bine -transplantul!!!bine si el cu analizele si donatorul care acum face analize si nu stim din ce parte a europei e.Stim doar ca are 25 ani.voi ce mai faceti? Miine il duc la plimbare ca de mult ma roaga sa-l duc la munte!dar e surpriza el nu stie.L-as lua si pe Marian dar nu stiu daca e de acod mama care a reinceput sa vorbeasca cu mine zicind ca-i pare rau de ce s-a intimplat . Eu am zis ca nu-i nimic si daca are nevoie de ceva sa sune .I-am dat niste casete video.Da nu prea suna si eu nu vreau sa deranjez.Duminica placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

Soni,multa sanatate puiutilor si tie multa putere si rabdare ca sa termini ce ai inceput,cu ajutorul nostru catorva bineinteles.

Mergi la inceput