Destinul, speranta si drumul spre viata-Pavia,It.

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Soni ce mai fac puii tai de acolo?

Speram ca mergeti sper bine.

Asteptam vesti daca mai ai.

sanatate si pupici

Cosmina, matusa Sabinei

http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

din ce am vb cu Soni, Mihaita e binisor daca se poate spune asa,deocamdata rezista mititelu si asteapta transplantul care se pare ca v-a avea loc in iulie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Buna intru mai rar pt. ca ainceput munca si incerc sa ma impart cum pot.Duminica am dus baietii la un perc unde e si un festival al nationalitatilor si dupa 2 ore Mihaita a facut hemoragie fara sa fac nici un efort .Acu e la spital.Are trombocitele scazute si leucocite 400!enorm d mici .azi ii baga plasma si miercuri il interneaza .Aceste valori scazute pot pereclita transplantul. De azi v-a sta in isolament complet.Marian e mai binisor azi incepe al 4-lea ciclu dar dr a zis ca mai poate sta si un an aici .nu gasesc donator si mamasa e disperata.dar poate il ajuta d-zeu si pe el ca tare e credincios.Mi-a cerut sa-i dau casetele cu viata lui gesu di nazaret! Bine si stan si bran.Au amindoi parintii necazuri cu asistenta sociala ca le-au dat loc de dormit dar mincarea treb sa si-o asigure singuri si e---jale!!Cam astea sint noutatile .Eu fac ce pot.Multa sanatate tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Draga soni ne rugam ca vestile de la tine sa fie din ce in ce mai bune.
Ne rugam ca micutii sa reziste si sa infrunte greutatile.
Vom mai trimite si noi ceva luna asta.Nu am uitat de greutatile voastre de acolo.
Sa te tine si pe tine in putere si sanatoasa sa-i poti ajuta cat mai mult.

Va pupam pe toti si multa sanatate

Cosmina, matusa Sabinei

http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaB spune:

soni, te rog activeaza-tzi PM-ul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

NinaB ,Pm e deschis multumesc ca ai intrat pe ---fir! Cosmina te pup dulce si multumesc de incurajari Credeti-a mi-e grreu sa si scriu. E aswa de greu ca nu am cuvinte!Si cum nu-mi place sa ma lamentez,nu maispun nimic!mama Marian a devebit un "catir" CARE NU ARE NEVOIE, de nimeni!!!! am descoperit un copil extraordirar de 6 ani,Andrei care are leucemie ,e din Iasi,si nimeni nu vrea sa-l ajute pt . ca a venit aici fara sa treaca prin o o anumita procedura! Acuma am doi de hranit ca ala acu minca de la tata Jan si de la altii cu mila!!! Se numeste Andrei , si e destept si frumos ,foc!Uffaa ,mi,a desenat in aer cu minuta ce mare e bucata de carne poate minca el! M-a busit plinsul si mine ma duc sa i-o cumpar---------Daca totul e bine (analize) pe 25 iulie incepe prima proba de transplant MIHAITA!!!!Doamne mare esti ! Eu nu mai pot,sint intr-un stress continuu.Va pup si sper sa fim unite la marele "eveniment"(transplantul) chiar daca multe vor fii vacanta!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

N ina ,benvenuta ><<<, am activat PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

Soni suntem alaturi de tine si ne rugam pentru Mihaita sa reuseasca cu transplantul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Pe 25 iulie v-a fi prima incercare de transplant! Intre timp in fam aBABEI AU FOST TREI DECESE. Ieri au fost inmormintarile!Nu mai am cuvinte!Tata Jan e distrus,al mic nu prea intelege si poate e mai bine. eu incerc sa fac pace intre "clanuri"! sint 25 copii din Romania aici cu leucemie din care doi veniti pe cale asa zisa aprobata ,restul de capul lor. Nu-i ajuta nimeni si e JALEEEE!!!!Eu am tensiune joasa 9 cu 6 dar daca merg in ritmul asta fac infarct!
Miiine vacanta. Il duc pe Mihaita la munte si stau si eu citeva ore pe pietre!Simt ca nu ma mai tin "articulatiile" (nervoase!) Dumininca trecuta am fosta la Moncenisio in Franta. I-a fost rau in sensul ca nu suporta curbele chiar daca am mers f incet si le-am luat largi cit puteam ! a vomitat pe mine si in masina da nu-i bai .Asta e .Dupa ii era foame !Dar a fost frumos si sper macar din poze,sa aiba o amintire placuta.Acu ,cu transplantul au nevoie ,fiecare de 30 pijamale(una pe zi) ,30 chiloti si tot mono

uso e durere mare .!!!! Este cineva care poate face acest gest sa le asigure aceste lucruri???daca nu am sa incerc sa o fac eu dar ----am putine sanse in acest moment.E trist dar adevarat . Numai cine sta ia aceasra EUROPA UNITA poate sa intelega ca e absurd ceea ce se intimpla si dublarea preturilor cu euro ne-a pus la pamint!
Despre Marian vestile nu sint bune .Cine vrea sa stie ceva sa ma intrebe si raspund in limita posibilitatilor.Duminica placuta si sper sa va aud cit mai curind.Fetelor nu ma lasati sngura! OK.Am promis si sper sa ajung la un sfirsit de onoare dar----dac ramin singura ma retrag --cu capul sus!!!Voi face tot ce pot -omeneste sa duc la bun sfitsit acest caz.Cind am intrat pe Dc am sperat ca voi gasi o familie! Sint 25 ani ca ajut fara sa stie nimeni. Credeam ca cum o sa fie divers.Dar --sint multe cazuri ,toti ingerasi fara vina,si cred,am vrea sa-i ajutam pe toti.Nu se poATE . iN CAZUL LUI MIHAITA AM PLECAT "UN REGIMENT" si am ramas in citeva .Nu o luati ca un repros dar , nu se poate cu lasa totul pe umerii unei persoane ,doar pt ca traieste acolo si a facut ceva ca acest copil sa poata avea o sansa!Si asa vom sti peste 5 ANI daca aceasta sansa i-a folosit !!!!Trist dar adevarat. dar zi cu zi are nevoie de minimul necesar! si,din pacate nu i-l asigura ,aproape nimemi ca si la ceilalti care sint aici.Sint in mijlocul lor si nu doresc nici uneia din voi sa fiti in locul meu.daca a-ti avut rabdare usa cititi va multumesc si nu mi-o luati in nume de rau.a spune adevarul ,doare dar te auta sa mergi inainte.Va pup si va urez sa nu aveti parte de asemenea situatii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Iar necazuri si mari de tot!!hemoglobina lui Mihaita nu se urca .Aveaa 11 -12 are 7 si poate pereclita transplantul(din cauza hepatitei cu care a venit , pata pe plamini se largeste) si maduva ar putea fi dat alutui copil .Sintem terminati si lacrimile au facut deja un piriu in sufletul nostru.Mihaiata nu mai e copilul care a venit. E divers ,slab, fara suris ,fara voie de minacre el care minca ca doi ! Mi-e tare frica si voi a-ti disparut total.Nu-i nimic am vazut multe cazuri care au iesit la iveala dar daca dupa un timp uitam de toti ce rost are sa ne implicam??Scuzati-ma dar pling de la amiaza de cind stiu vestea .Acu ce facem ? Pina acu am vorbit de noi, acu vorbesc de mine .daca nimeni nu mai vrea sau nu poate da o mina de ajutor orice s-ar intimpla acest copil v-a fi ajutat de mine .Nu mai promiteti ,nu va mai angajati ,aveti necazuri si voi dar cel sarac spera.Stiti cum ma simt acum? ca un puscarias care da cu capul de ----peretii creerului!Cred ca daca a-ti fi voi acu,a-ti la fel de triste ca mine .Toti copii sint ingerasi care au nevoie de ajutor dar a lasa unul ca sa-l ajuti pe altul cind nu stii ce soarta il asteapta de la o zi la alta ------------------------nu vreau sa supar pe nimeni dar stiu prin ce trec ---singura! Sa dea d-zeu sa fie bine dar daca acest copil traieste eu personal ma retrag de pe Dc. Cu sufletul amar si multa suferinta . Am sa incerc sa fac ceva ca sa pot continua sa mai ajut (in umbra ) asa cum am facut acesti ani de viata de cind sint aici!

Mergi la inceput