Destinul, speranta si drumul spre viata-Pavia,It.

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

am voribt cu Ghiulten acum (happymummy). a plecat de la Mihaita de la spital. azi va fi externat dar NU va pleca la Iasi, ci la Dorobantu. se intoarce luni la spital in Constanta pentru analize apoi, daca este ok, pleaca marti la iasi dar nu cu ambulanta, ci cu masina unui vecin care a venit sa il ia si azi. motivatia tatalui pentru faptul ca il ia in week end din spital este ca nu mananca si ca vrea sa il puna pe picioare.
prognosticurile in sectie nu sunt prea bune, in sensul ca intr-adevar stadiul IV este ultimul si se cam apropie de final din pacate. dar sa asteptam analizele de luni.
deocamdata nu este nevoie de sange si nici de altceva.
am aflat numele doctorilor care se ocupa de Mihaita, am sa incerc sa iau legatura cu ei in cursul zilei sau in week end - daca am vreun rezultat va anunt.
cam asta e de spus...va intra si Ghiulten mai tarziu sa va dea detaliile care mie eventual mi-au scapat.
Lacramioara, te rog daca ai copii dupa actele medicale trimite-mi-le si mie pe mail. multumesc mult.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Imi pare tare rau ca ultimele vesti nu sunt tocmai bune.
Nici nu vreau sa ma gandesc ce o fi in sufletul tatalui .

soni, se poate sa se fii schimbat f multe la OTV de cand am facut noi campania. Intradevar am mai auzit varianta asta si in alte locuri.Pacat.
Si intradevar se poate sa fie spitale , care nu te accepta , decat daca ai toata suma. In fond , oamenii nu au nici o garantie ca le vei trimite toti banii si ei raman incarcati cu un caz.



Cosmina, matusa Sabinei

http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Da ,Cosmina ai dreptate pe mine m-a asigurat chiar regizorul cre a filmat si a luat interviu 15 € m-a costat sa-mi explice .Trecem peste fac parte din gramada : Dar daca nu adumam "blestematii astia de bani"! nici in aprilie nu e loc!!! la OTV se intelege!!! La cazuri extreme solutii extreme nu ne mai uitam ca e particular ,corevt sau nu asta este o viat valoreaza cred mai mult.Vezi cazul Robert bietul suflet acu ca era inima trebuie si plamini si e prea tirziu!!!la noi nu se face si in strainatate e prea tirziu sa ajunga!deci solutii avem putine. Azi tat mi-a zis ca cineva din port a donat 900 dolari dar mai este pina la o suma. Nu stiu cine este multumesc acestui suflet de om!!! mai sint promisiuni dar timpul e asa de scurt----pare lung citeva luni dr e ff. scurt Sa dea donul ca vad ca impreuna facem lucruri incredibile!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

ROXANAZ , multumesc mult si tie . Orice document ai nevoie trimite um email si-ti trimit
.De azi dim incerc sa vorbesc cu Lacramioara vulpe dar in meseria ei se pare ce super aglomerata. Astept vesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinadil spune:

poze cu www.filehost.ro/albume/mihaita_ababei/" target="_blank">Mihaita Ababei facute pe data de 12 februarie anul acesta, in spitalul de la Iasi.

www.filehost.ro/98000/acte_mihaita_doc/" target="_blank">acte medicale Mihaita doc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Mai fetelor hai sa va spun ce am rezolvat astazi.Deci, am fost la spital la Mihaita si l-am vazut, se simte un pic mai bine.I-am dat cei 2 milioane tatalui. Nu as vrea sa mai repet ce a scis deja Roxana, doar sa mai adaug cite ceva.Nu este foarte sigur ca el se va intoarce luni in spital pentru analize, ceea ce mi s-a parut un pic ciudat este ca tatal lui este cel care va evalua starea lui luni dimineata si totodata cel care va aprecia necesitatea unor analize, in vederea parcugerii drumului pina la Iasi.Soni, stii ca ti-am spus ca pentru mine chiar nu conteaza culoarea pielii lui, insa m-am interesat prin spital, pe la asistente(Soni sper sa nu te superi pe mine) si mi-au spus ca sa am grija in ceea ce-l priveste pe tatal lui, ca e un pic cam " sarlatan". Scuzati cuvintul.Nu stiu daca mi s-a parut asa, dar sa spun , un pic cam teatral.t greu de apreciat un parinte in situatia lui.Oricum, intr-un moment in care Mihaita a plecat pina la baia, mi-a spus ca doctorii de aici i-au mai dat 3 saptamini. Acum nu stiu ce sa zic.Si inca ceva foarte important, peste 2 saptamini cind se intoarce de la Iasi, el va fi iar internat pentru o noua transfuzie de singe. Asa ca , trebuie sa ne mobilizam pentru atunci. Dar , pentru chestia asta, cred ca mai bine o sa postez un mesaj la fetele din Constanta. Si o sa mai vorbesc cu Roxa, sa vedem ce putem face aici in Constanta.Revin cind imi mai aduc aminte amanunte. Revin mai tirziu. Pupici tuturor.
Happymumy si Ayla(15.01.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Fetelor,buna. Multe ma intreaba pe mail su mess unde am disparut . Nu am disparut am urmarit cu sufletul la gura siruatia lui Robert in paralel cu cea a lui mihaiata.Joi noapte la 12.30 vorbeam cu Vlad si m-am blocat complet .Ieri eram om-neom chiar daca dupa trei ani de medicina aici morti am vazut si taiat destui. (m-am retras din cauza clinicii pediatrice .nu am copii si nu suport sa-i vad suferind). Cit priveste ce a scris Happymummy nu vad nimic deosebit . Poate pt ca eu am inteles de la inceput acest suflet de tat disperat. Am cheltuit bani ca sa-l aud spunind tot felul de minunatii la telefon .Dar l-am lasat si m-am interesat . Am vorbit cu cine era in gradul sa ma lamureasca .E disperat si atit.Eu nu pot sa ma pun in situatia lui ,incerc sa inteleg .Voi care aveti copii poate. Poate gresesc ,dar, dupa voi, o persoana care accepta sa i se blocheze contul de o necunoscuta(ca asta sint eu) E o persoana neserioasa???? Ma indoiesc! DOAR EU pot debloca acel cont si eu de la iasi am auzit ceva si din precautie am facut-o de acord cu el (am hirtii).Aici exita un proverb:"Toata lumea e o tara" Deci ,cred, peste tot fiecare judeca pe celalalt ,din punctul LUI de vedere. Eu personal ,EU, cred in acest OM si simt ca va face tot posibilul pina in ultima clipa pt. copilul lui.Asa cum face si mama lui Robert chir stiind adevarul!!!. Psihologic sint extenuata, dar nu ma las .Voi ce ziceti? Continuam??? Va multumesc si va imbratisez pe toate prezente sau nu.Soni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Buna,
Soni acum am citit tot subiectul si ma bucur ca ai ajuns asa departe.
Nu iti pierde speranta ca sunt sigura ca se poate. Trebuie continuata aceasta actiune pana la capat si facut tot posibilul. Din cate am inteles contul e in siguranta. Banii vor ajunge unde trebuie.
Sunt alaturi de voi. Mi se pare riscant sa dati atatia bani la OTV, sunteti sigure ca se vor strange mai multi decat dati?
Ce bine ar fi daca ar citii aceste subiecte si niste fundatii mai puternice...."Sa continuam sa-i ajutam pe batrani" http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64856
"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_tzuchi spune:

Soni, bineinteles ca o sa continuam! Happymumy, careia ii multumim ca s-a dus la spital, doar ne-a prezentat situatia asa cum a aflat-o de acolo.
Mihaita este, inainte de toate, un copil bolnav, un copil care sufera si care are nevoie de noi toti.
Eu o sa mai pun si luna asta in contul lui ceva banuti si astept sa o faca si toti cei carora le-am trimis mail-uri.
Sa speram ca actiunile noastre au si succes si, pana atunci, ne rugam sa fie bine.
Va pup pe toate!

ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinadil spune:

Soni, cum sa nu continuam???Ne inecam ca tiganul la mal??? Ne-am zbatut cand nu aveam decat un reportaj in ziar, un numar de telefon de la redactia ziarului si nimic altceva, cand nu gaseam pe nimeni din Iasi sa faca un drum la spital...pana nu l-am sunat pe Vlad, nu aveam nimic defapt. Aminteste-ti cum a fost deschis subiectul asta, aminteste-ti orele state in fata calculatorului si zecile de telefoane!! Cum sa dam inapoi?? Si chiar daca am presupune ca tatal lui ar fi un excroc,ce vina are Mihaita ??Nu l-am cunoscut pe omul asta , vorbesc zilnic cu el la telefon chiar si de doua ori iar impresia mea este ca e doar disperat, nu exclud nici ipoteza lui Gulten, dar pentru asta stii ca am blocat conturile, asta a fost singura conditie pusa tatalui pe care a acceptat-o neconditionat.
Asa ca , stii situatia in care am fost ultimile zile, cu toate astea MERGEM MAI DEPARTE!!!

Mergi la inceput