Destinul, speranta si drumul spre viata-Pavia,It.

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catrinadil spune:

Am pus mult suflet pentru acest copil, chiar daca nu am postat mereu , zilnic am vb la telefon cu tatal lui si cu Soni, timpul este in defavoarea lui, la OTV mai poate fi programat in aprilie, si inca doua luni pana la intrarea in posesia donatiilor rezultate= aproximativ luna iunie....
Eu am ramas fara idei, poate si evenimentele din ultimile zile(Robert), va rog pe voi fete inimoase, mai dati-ne idei, ce am mai putea face? la ce usi sa mai batem??
Lacramioara, de aici din Bucuresti cum putem ajuta, sa batem si noi in usa firmelor??? In ce calitate ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

BUNA SEARA FETELOR!Sint o mamica din Constanta, si am vazut anuntul vostru pe " Constanta la apel!" . Spuneti-mi cum pot sa va ajut in legatura cu Mihaita.In primul rind , nu am inteles daca s-a rezolvat problema singelui, si daca cumva grupa lui este 0.In cazul asta , nu am fi compatibili, dar as incerca la prieteni si cunostinte. Trebuie sa se poata rezolva cumva. Iar in legatura cu banii, eu sint dispusa sa-i dau taticului lui Mihaita acesti bani, numai sa-mi spuneti cum sa procedez, cum as putea sa iau legatura cu ei.Astept raspunsuri cit mai repede, pentru ca inteleg ca este urgent.
Happymumy si Ayla(15.01.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Buna Happymummy si multumim pentru ajutor!

Din cate am inteles Mihaita este la spital in Constanta. Sper sa-ti dea el detalii si despre sange, daca mai e necesar. Pana una-alta Mihaita trebuie sa ajunga de urgenta la Iasi. Si daca ai posibilitatea, da-i 2 milioane (tocmai am luat salariul azi dupa-masa si am capatat si o prima! ).
Astept pe PM datele necesare transferului de bani catre tine.

Multumesc mult!


Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67430" target="_blank"> Bazar pentru Alex, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank"> un baietel diabetic de 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Aurelia multumesc m-ai precedat de citeva secunde . Si eu am vorbit cu
tata si stiu ca treb sa se duca la iasi asa ca cei 50 de € ii tineam de acord cu el sa-l ajut la nevoie ca conturile sint bolcate . Happymummy bine ai venit printre noi si sa-ti dea d-zeu sanatate si copii sanatosi
. Multumesc ,cuvint la ordinea zilei dar sint pre intinsa cu nervii sa gasesc altul . De aici impreuna cu catrinadil am intors juma de roamnie pe dos dar--- tocmai acu am aflat numele unei asociatii de aici copii bolnavo de cauncer. Dar inainte de a telefona pout sa-ti trimit un mail??? E important pt ca eu vorbesc de doua ori èpe zi cu tat lui Mihaita !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Aurelia, gata acum am luat legatura cu tatal lui Mihaita. Mi-a spus chiar ca maine urmeaza sa-l externeze, ca sa plece la Iasi. Asa ca , eu maine pina in ora 12 ajung la spital sa-i duc banii. Sper ca totul sa fie bine pentru Mihaita. Oricum , maine o sa-l si vad.
Happymumy si Ayla (15.01.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Lacramioara trebuie facut ceva mai multa publicitate - putina lume se uita la Neptun dimineata. contacteaza-ma te rog poate reusim sa facem ceva mai mult!

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Soni si celelalte fete - care este acum calea mai urgenta - strangerea banilor pentru transplant? eu cred ca in directia asta trebuie sa actionam. suma de 5.500 ptr otv mi se pare enorma si fara rost.
Soni ce spune medicul de la clinica din Pavia, cat timp mai avem? stiu ca transplantul trebuie facut cat mai repede - dar daca vb cu el poate iti da un timp limita in care trebuie sa ne incadram. am sa incerc sa mobilizez si eu niste forte....poate marim sansele de reusita!

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_vulpe spune:

Roxana ti-am pus pe mail nr meu de tel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Soleil spune:

Am depus in seara asta 50 RON in contul de la Reiffeisen. Stiu ca e putin , dar... dar din dar se face raiul. Am trimis si la micutul Denis tot in seara asta tot 50 RON.
Asa cum spunea si Roxana, si mie mi se pare fara rost chinul pentru cei 5500 euro.
Sincer, nu prea am inteles care e suma de care e nevoie pentru transplant. Initial am inteles ca e vb de 100.000 euro, apoi parca am vazut ceva de 40.000. Nu mai stiu, zau am fost tare ametita zilele astea cu probleme de servici.
O sa incerc maine - sper sa am timp - sa compun un mail cu povestea lui Mihaita sa-l trimit la cunoscuti. Ar fi fost daca as fi avut si ceva poze cu el. E altceva cand vezi ochii acestor copii...
Intr-adevar, e nevoie de mult mai multa publicitate.

Va tin pumnii celor care incercati sa faceti cumva ca Mihai sa ajunga la Iasi! Sa ne ajute Domnul sa il putem ajuta pe copilul asta.


Flaviana si Tiana Maria (20.03.2004)
Album Tiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_tzuchi spune:

si eu cred ca ar trebui sa ne canalizam pe mediatizarea cazului si pe strangerea de fonduri pt transplant, iar nu pe cei 5500 E pt otv.


ioana

Mergi la inceput