Destinul, speranta si drumul spre viata-Pavia,It.

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana_tzuchi spune:

Lacramioara, tinem pumnii pt maine, sa dea Dumnezeu sa reusesti sa strangi cat mai multi bani pt. Mihaita. Pacat ca nu putem sa ne uitam si noi, cei care nu suntem din Constanta.
Mai am si eu cateva promisiuni din Constanta, dar deocamdata sunt doar vorbe...

si multa sanatate lui Mihaita




ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinadil spune:

Fetele din Constanta, Mihaita are in continuare nevoie de sange!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Lacramioara sa-ti dea d-zeu sanatate tie di celor dragi pentru tot ce faci! Eu miine sint prezenta le apel!Sa fie bine ! dar am inteles ca este cineva la spital care are o asociatie si bloheaza ajutoaree a copilul asta ! Stii cumva despe ceste vorba ? Nu e corect! Mai vorbim . Soni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Soleil spune:

Soni, ce mai stii de Mihaita? Cum a decurs teledonul? S-a gasit sangele de care are nevoie acum?
As vrea sa trimit ceva banuti pentru Mihaita. Din pacate, nu sunt prea multi - doar 50 RON, dar sper din suflet ca punand mana de la mana reusim sa facem ceva pentru copilasul asta!
Acuma, sincer, nu mai stiu unde sa trimit banii. Am inteles ca sunt unele conturi blocate, s-au deschis altele, cum este?




Flaviana si Tiana Maria (20.03.2004)
Album Tiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Multumesc Soleil, trimitele acolo sint blocate pt a aduna banii dar se deblocheaza cu un fax. Azi au adunat putin trei mil.Dar D-zeu e mare . Poate ne ajuta sa-l ajutam! Inca odata mulrumesc ca esti cu noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_vulpe spune:

Sunt rupta de oboseala, nu stiu cit de coerenta voi fi dar incerc sa va zic pe scurtce s-a facut azi...am strins de la colegii din televiziune 9 milioane de lei, si pina la 13 cit avem pina acum de la agenti economici si oameni cu suflet mare din Cta.extindem campania pina vineri inclusiv, toti colegii din tv aupromis ca vor da cel putin un tel la o institutie sau un agent eco pentru a obtine bani ptr mihaita.avem promisiuni de la agenti mari, dar treb sa se intruneasca consiliile de adm ptr a decide sumele pe care le vor da. Soni am vazut cind ma sunai, eram pe linia cealalata cu cei de la Rompetrol, care au promis si ei ca ajuta. World Vision au preluat si ei cazul si demareaza zilele astea o campanie puternica. Soni nu treb sa te ingrijorezi, ii avem alaturi de noi si pe cei din administratia locala, care se vor intruni in sedinta de consiliu miine, joi, si vor da si ei bani. fetelor va pupa Vulpea de la Cta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Am citit despre treaba cu OTV-ul.Poate s-a schimbat ceva acum sau poate asa se face la Constanta.
Noi am fost in vara la OTV la emisiune si nu ne-a cerut nimeni nimic.
La noi s-au strans oarca 1500 EUR .I-am incasat pe toti fara nici un fel de retinere.
Chiar e o aberatie chestia asta. Poate nici nu strangi in timpul emisiunii atat. Ce faci? De unde dai banii? Nu, nu cred ca treaba asta e reala.
Mai incercati la OTV sa vedeti ce va raspunde.
Mult succes si sanatate

Cosmina, matusa Sabinei

http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Am incercat,Cosmina .Situtia e aceesi si din pacate.si acu nu mai sit locuri pina in aprilie!!! Nu stiu dac resista!! acu tre sa merga de urgenta la iasi: Tatl nu mai are bani! dac pot ii trimit ceva eu macar sa ajunga .D-zeu sa ma ierte daca stiu ce sa mai fac! Multumesc ca esti alaturi de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Soni, la Iasi nu-l duce cu salvarea? Rezista copilutzul unui asemenea drum altfel? In salvare nu-l pot lua si pe tata?
Eu i-as trimite ceva (100 Ron, doar atat pot ) dar din cont nu-i poate scoate (si nu sunt sigura ca deblocarea contului e o idee foarte buna), iar prin mandat postal fac 3 zile lucratoare, de abia marti-miercuri poate spera sa-i primeasca.
E cineva din Constanta doritor sa ii dea tatalui 100 Ron in mana acum si sa-mi comunice (pe PM) un cont sau adresa personala in care sa-i returnez?


Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67430" target="_blank"> Bazar pentru Alex, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank"> un baietel diabetic de 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_miti spune:

Fetelor, sunteti extraordinare. Nu va pierdeti speranta....FAMILIA DESPRECOPII este foarte mare.

Soni sau Dana, incercati si scrieti la Prieteni intotdeauna, acolo gasiti fetele din Constanta. Trebuie sa fie pe acolo vreo mamica inimoasa care sa poata imprumta acei bani tatalui lui Mihaita.

Rugaciunea la Dumnezeu ne mai ramane , noua , celorlalti sa o facem pentru ca si acest copilas nevinovat, MIHAITA, sa reuseasca sa treaca de acesta cumpana ....



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171&whichpage=1" target="_blank">Alex, un baietel diabetic de 1 an

[url=http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_miti/my_photos
ana-maria si Alexandru Andrei(7 oct.2004)http://www.cat.pscomp.ro/yap/

Mergi la inceput