Destinul, speranta si drumul spre viata-Pavia,It.

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Echipa a fost , a filmat Mihaita este un monstru tot bandajat si legat de tuburi . Medicii erau contrari ca depinde de iasi dar din cauza hemoragiei nu poate fi transportat . N.au singe. P e Claudiu l-utratat ca pe un ciine!! O infirmiera a zis mamei ca ce mai vrea de ce nu-l lasa s moara!!! si mediciii au refuzat anestezia ca era meci!!Eu vorbisem sa-i fie platit RMN 8 mil !!! E POSIBIL???? aCUM N-AU SINGE IN URGENTA !!1 e POSIBIL???? ok TOTUL E POSIBIL ORIUNDE . Miiine la 11 echipa care trebuia sa plece va fi din nou acolo!!! Daca pt un cintec la o alta televisiune se cer 20 mil (am martor linga mine ) nu putem impreuna considerati pt 2 luni IMPRUMUTATI ! swa facem rost de acesti bani ca Mihaita sa fie in transmisie simbata viitoare si sa-l trimitem de urgenta spre Pavia unde de miine tempestez de tel pina reiusesc sa vorbesc cu profesorul?? Voi aveti copii eu nu si totusi incerc din rasputeri sa salvez viata unui copil pe care nici nu il cunosc!! CE SA FAC MAI MULT ? Eu sint singura ca un ciine aici ! Nu credeti ca sar toti cind am nevoie! Dar intorcindu ne la destin eu am tel azi sa vad ce face si era la spital de azi noačpte .Am tel la toti si ---culmea otv era la constanta!!! Ce sa va mai spun ! Miine dim vin oameni din sat sa doneze singe compatibil grupa 0 Nu ajungeee? Chiar nu putem face nimic impreuna sa dam acesti bani care in duoa luni ni se dau inapoi?Aveti exemplul lui Claudiu de la constanta toti banii i-ai intrat in cont si mama lui si Adina care a deschis subiecutl va pot confirma. Fetelor eu singura nu pot,haideti sa nu il lasam sa moara!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_tzuchi spune:

Soni, eu am trimis azi 100RON in contul de la Raiffeisen, dar, din cate stiu, asta e blocat pana la stangerea sumei pt operatie.
Ma gandeam sa deschidem un cont separat pt cei 5500E, poate asa se strang mai repede (ca vad ca nimeni nu zice nimic despre cei 5500 E) Crezi ca mai avem timp sa-l deschidem? Nu stiu ce sa mai zic...

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

Buna

scuze ca nu am mai intrat, dar al meu sot a s-a simtit cam rau si am stat mai mult cu el asa ca timpul meu pe Dc s-a limitat rau...imi para rau sa aud asa vesti rele

Soni ...Daca sangele nu e de ajuns roaga pe generale poate se gasesc persoane inimoase pe forum care sa doneze sange ptr Mihaitza..de asemea ai putea sa postezi si la subiectul fetelor din Constanta poate il viziteaza cineva(si un cuvant bun poate face minuni ) sau doneaza sange .O sa incerc sa fac rost de ceva banuti pe care sa ii trimit dar sincer nu promit ca pusculitza mea e goala...da doamne sa nu fie tarziu in cateva zile
Doamne ajuta si pazeste

P.s. Soni ti-am dat un mail poate folositor

Cu drag,

Va dulce si va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE!

Alessia, www.babiesonline.com/babies/m/manneke/" target="_blank">Benny (02.03.05) si www.babiesonline.com/babies/s/sebypiano" target="_blank">Sebi (16.01.98)
Specialii 2005 ,Poze de pitici voinici

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69136" target="_blank">Sa redam SPERANTA SI COPILARIA lui Denis!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Ioana tzuchi iti multumesc de marinimie :Problema cu contul practic nu exista e blovat de mine cu aprobarea tatalui dar cu un fax il deblochez . El are 11mil pe con ron, 50 de la mine dar restul? Azi alta veste : Ma reusit pina la urma sa vorbesc cu Pavia NU SE FACE NIMIC PINA NU SE ADUNA BANII DE TRANSPLANT!!!! Bella notizia!! Frumoasa veste!!Am zis multumesc si m-am impietrit! Alessia multumesc si tie macar esti alaturi! Catrinadil ai o inima de aur dar ...ca si tine daca i-s avea azi as face drum la western union! Da asta este . Va tin la curent. Ah : cine este din C-ta am inteles de la tata ca joi pe tv Neptun sint 4 0re de transmisie numai pt Mihaiata .Daca pot am sa intru si eu in direct sa spun ce-a zis Pavia.Ginduri bune si sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinadil spune:

Soni, vreau sa te rog un lucru,incearca sa fii calma , nu mai plange si nu mai dispera, doar asa vei putea gandi , actiona si gasi solutia salvatoare . Pana vineri mai sunt niste zile, putine cei drept , dar stii tu vorba"nu aduce anul ce aduce ceasul" si sper sa rezolvam intr-un fel sau altul.Eu am tras niste sfori , promisiuni sunt cateva si sper sa se adevereasca.
Pupici si capul sus!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_vulpe spune:

Dragele mele, numele meu este Lacramioara Vulpe, sunt producatorul unei emisiuni matinale, "Buna Dimineata Constanta" pe postul local de televiziune TV Neptun Constanta, si trebuie sa va anunt ca Mihaita nu este singur, incercam si noi, adica intreaga echipa redactionala a emisiunii sa stringem bani, sa sensibilizam publicul telespectaor. Astazi, luni 20 feb, am inceput mediatizarea intensa a cazului si am afisat pe ecran nr de cont deschise pentru donatii, deja au fost 4 persoane cunoscute din mediul de afaceri c-tean care s-au aratat interesate de caz, sa speram ca au si donat. Pina miercuri sau joi cind vom organiza un teledon vom continua cu mediatizarea cazului. va tin la curent cu ce se intimpla la Constanta. Numai bine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

FETELOOOOR! INTRE NOI A VENIT UN NOU SUFLET DE OM ! lACRAMOIARA VULPE! Esti un sufelt nemaipomenit Lacaramioara si sper as ramii cu noi sa continuam sa ajutam pe cine are credinta si speranata. I-ti multumesc in numele tuturor fetelor de pe forum si daca vrei sa ramii :Bine ai venit!Eu sper di suflet ca Mihaita sa fie tare sa reziste. Acum la ora asta tirzie am dat tel sa vad cum sta . Tata plingea si a zis ca e in perfuzie cu glucoza (nu maninca nimic de o saptamina!) dar am incercat sa-l incurajez zicindu-i ca incete incet ceva se misca. Datorita tatalui te-m intilnit pe tine care deja din vorba mi-ai patruns in suflet.Nu te cunosc asa cum nu-l cunosc pe mihaita dar am asa mare incerdere in tot ce se petrece de la ora la oara ca parca visez ca ingerul pazitor il va ocroti pe bietul copil si-l v-a face sa reziste sa ia drumul pe care il pregatim. Doamne ajuta si sanatate la toti!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanceanu spune:

Salut, sunt fratele lui Robert de la subiectul, ROBERT O ALTA INIMA BOLNAVA. I-am cunoscut, atat pe Mihaita cat si pe tatal Ababei Jan in spital Sf. Maria de copii din Iasi.
Am vazut in Mihaita o vointa si o veselie care imi da pana chiar si mie putere sa merg mai departe, cu toate ca tatal era disperat si abia isi ascundea teama ca poate ramana fara al lui fiu.Am speranta ca o sa reusiti la cata lume vad ca s-a mobilizat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_vulpe spune:

Soni, in primul rind iarta-ma ca nu te-am sunat azi, m-am luat cu treaba, pentru ca miine miercuri 22 feb organizam teledonul si a trebui sa rezolvam o gramada de probleme legate de liniile telefonice si asa mai departe. inca nu ne-am terminat treaba dar ma intorc la munca dupa ce pap si eu ceva si imi vad o juma de h copilul. Tineti-ne pumii miine intre orele 9 si 11 orele Ro, pentru ca vom incerca sa vindem cit mai multe bratari de lupta impotriva cancerului si banii vor intra in acele conturi. am luat legatura si cu Corina de la Oncologic Rom, care a avut amabilitatea sa ne dea acele bratari. daca nu reusim miine sa stringem macar nu stiu o jumatate din bani, eu imi iau camera si ma duc peste personalitati cu urna dupa mine. soni, draga, incercam miine sa luam legatura cu tine in direct, nu treb decit sa ne zici cum ai auzit de cazul lui mihaita si sa povestesti un pic de spre toate fetele de pe forum care s-au implicat.Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Multumesc de incurajare Vlad, daca nu erai tu (contactata de o fata inimoasa de pe forum de la Bucuresti) eu nu puteam incepe acest caz .Datorita tie actele si pozele au aujuns la mine cu viteza sunetului. Dorinta in Mihaita a ramas,veselia a disparut de simbata sera de cind este internat la C-ta . Au fost sase oameni din satul lui sa doneze singele de care avea nevoie .Trei erau compatibili. Azi dupa o saptamina a inghitit ceva ceva mestecat in gura de tata ,ca a pierdut toti dintisorii de jos. Eu astept cu sulfetul la gura sa vedem cine si cit de repede ne poate ajuta sa plece ,sa se termine cosmarul asta!! Sintem linga tine si in durerea ta si daca ai nevoie, pe cit posibil ,eu pot da niste telefoane .

Mergi la inceput