Destinul, speranta si drumul spre viata-Pavia,It.

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Acum am vorbit cu tata jan VESTI RELE. M-am muiat si am aminat si munca sa astept sa ma duc sa-l iau de la spital. Nu prea am inteles bine dar au zis ca nu se gaseste nimic compatibil pt Mihaita , Vor sa mai faca o incercare sa ia de la Tata jan si de la mama care tre sa se intoarca cu ce vedem noi, luni tre sa fie neaparat aici
Era toata echipa cu profesor cu tot si au zis ca max intr-o luna jumate trebuie facut ceva ca altfel e rau! Mihaita e de azi dim cu singe .Trombocite 0.Doamne fa o minune !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianangi spune:

Sunt doar niste prenume... Andrei, Emilia, Alexandru, Radu, Stefan, Denis-Ionut, Antonio Sabin, Maria, Adriana..., iarta-ma, Doamne, daca i-am uitat pe vreunul dintre ei.
Sunt fiecare, o privire care-ti fringe inima. Ochii lor ramin acolo, lipiti de sufletul tau si, indiferent ce hotaraste Dumnezeu pentru fiecare dintre ei, mergi mai departe in viata, purtind aceasta amprenta a suferintei.
Sunt copii care au invatat suferinta inaintea jocului. Si nimeni nu e in stare sa le raspunda la intrebarea "de ce?".
Sunt doar niste prenume.
Mihaita: http://www.filehost.ro/albume/mihaita_ababei/5/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Soni pe drumul asta, pe care copii merg acum vestile rele sunt mult mai multe decat cele bune.
Important e ca la final sa fie una mare si buna.
Ne rugam pentru ei sa ajunga la acea veste buna.

Pupici si astept sa-mi spui cum trimit banii.

Cosmina, matusa Sabinei

http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denis spune:

Eu abia azi am pus la posta 50 euro... In plic cu felicitare, cum am vorbit.... Imi cer iertare fata de copilasi si fata de voi, in special de soni care e acolo pe baricade...ca am promis ceva si n-am avut timp.
Sper sa ajunga repede...si sper sa fie de folos..Si sper din suflet sa nu mai plangem pentru nici unul din ei ca pt Denis..
Sa plangem poate doar de bucurie...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

MIHAITA e din nou la spital de azi dim de la 7. Ieri i-au pus singe mult.Azi noapte febra 39 toata noaptea si greata. Ieri au fost 6 baieti romani sa doneze singe.Chia dac era alta gr o dadeau la altii sii puneau lui mihaita a lui.Si eu am 0 pozitiv dar au nevoie de tineri.Ieri i-am facut o poza .La fata e umflat de cortizon . S-a schimbat mult . e apatic .doarme mereu ,nu maninca .Si daca il intrebi cum se simte el zice"bine2 puiul de el!!! Cum am vesti va tin la curent,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

MIHAITA internat de urgenta .se teme o infectie pulmonara!!! da doamne sa nu fie asa atit stiu dupa un telefon scurt . ah! fa face iar tomografie (va mai amintiti povestea cu linfonodul si pata linga plamini??linga vena pulmonara??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Soni draga mea, iti simt disperarea printre randuri.
Iti raspund ca sa nu fii singura, macar atat pot face pt tine.Pt baieti am trimis plicuri ieri.

Incet cu rabdare si multa ruga.Sunt persoane multe care citesc si se roaga pentru acesti ingerasi.Speram ca ruga noastra sa ajute.

Tinem pumnii pt analize.

Putere multa lor si TIE suflet mare.

Cosmina, matusa Sabinei

http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Acum 10 min a inceput transplantul emopoeti (singe) a lui Marian .Va dure 15 ore Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Doamne ajuta! Sa fie intr-un ceas bun!

Soni, esti o eroina, sincer m-ai impresionat fte mult, te citesc de luni de zile.

Asteptam vesti bune! Altfel de vesti nu pot fi!Ripley si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

Doamne fa o minune , da-le mana buna doctorilor.Marian rezista pui
Doamne Ajuta!!!




Dantje & Martijn

Mergi la inceput