Destinul, speranta si drumul spre viata-Pavia,It.

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Marian de azi dimineata a intrat intru-un ciclu de chemio crunt care v-a dura citeva zile si care v-a trebui sa-i curete TOT inauntru inainte de transplant . La cit e de incercat puiul asta sa sper ca rezista!!!13 ani de chemio!! Oricum va tin la curent zilnic cu evolutia de zi cu zi ! Mihaita a stat 2 zile in chemio la spital mereu alta (nu se mai intelege nimic) si pina pe 19 tre sa ia niste pastile care costa 45€ la doua zile! dupa vedem. S-a chimbat mult si puiutul asta . E taciturn, nu vrea sa ami vada pe nimeni (eu ,uneori sint o exceptie, dar nu invadez) vrea acasa ca s-a saturat etc etc. Dar asta e .mergem inainte .E tare greu si pt ei (copii) ca sansele sint oricum 50/50 si dupa 5 ani se stie daca----
Ce stiu de la alte mame, care au facut 2 transpanturi , ca daca recade dupa primul cu al doilea nu se salveaza!!!Doamne Ajuta!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Sa dea Dumnezeu sa aiba noroc la transplant Marian! Sper din tot sufletul sa nu se piarda si acest copil cum s-a pierdut Denis. Pentru Mihaita as putea sa trimit si eu 50 de euro dar cum facem sa ajunga banii acolo? Pana acum am trimis numai prin Mihaela, cat sunt comisioanele si cum putem trimite altfel banutii?

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Andries, am primit 60 $ canadieni din vancouver (Canada) de la Laura B in ...plic! Ia o felicitare de doi bani ca nu e transparenta mai pune si o juma de foaie alba si pune-i la posta pe numele meu. Ti-l trimit prin Pm daca esti de acord . Si mii de multumiri .
Am telefonat acu la spital . Marian a inceput chemio aia grea deja are greata nu maninca
Maduva pleca pe 20 dim din germania curier special si dupa amiaza o transpalnteaza la marian!! Sa speram ca rezita la chemio!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denis spune:

Soni, mai trimite-mi si mie pe PM datele tale... O sa fac si eu la fel cu felicitarea....ca altfel sunt comisioane destul de mari.... pe care le dau degeaba....
Iarta-ma, dar am pierdut datele tale....numele-l mai stiu..dar ..atat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Buna fetelor ,ieri a fost o zi de groaza . pe la 14.30 ma cheama mama Marian plingind ca au zis sa iasa ea din spital si sa-si adune lucrurile ca e nevoie de casa unde sta . Era terminata . Ploua cu galeata . N-aveam masina . Pe la 15,45 am ajuns cu saci negri si in furie am facut vreo cinci(sint 7 luni ca sta aici) si incarca-i in masina si adu-i in beci la mine !!Eram obosita si asa am rugat pe barbatameu sa o reduca la spital . !!!????fara cuvinte ! Cind o sa iasa i s-a spus o sa aiba iar unde sa stea! Nici bani de piine nu avea! Am primit de la Dorksev din spania 300 de € si dorinta lui a fost sa-i dau lui Marian ca e in spital . Am facut-o . Mama marian ureaza la toti sa nu stiti ce-i boala nici voi nici copii vostri si sa nu vedeti spitale in viata! Dorksev mii de multumiri. Mihaita iar i-au schimbat tratamentul dar a mai primit tata niste banuti de acasa asa ca sint pari.Marian se simte din ce in ce mai rau,pt chemio asta tre sa curete tot ca sa poata primi transplantul. Mai sint 5 zile!! Aici ploua de doua zile s-a racit rau vremea ,si sa speram ca mihaita nu raceste .Asta ar mai trebui! Va pup si va mai tin la curent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Am fost la spital sa duc cite ceva
Am sterilizat si pus sub vid tot. Dupa mi-au deschis alta usa ca la inchisoare si am intrat pe un coridor pina am dat de geamul unde se vede Marian .Am vb prin nterfon . I-am facut si o poza cu mobilul.Puiul de el e aschie!! inca miine chemio grea si poimiine pauza si cu ajutorul lui D-zeu miercuri e ziua cea mare
.Ce m-a socat uitindu-ma pe geamuri a fost un bb mic (cred un an) si in alta camera pe un pat am avut impresia ca il vad pe ----DENIS! Am inlemnit la cit asemana si umflat la fat de la cortizon!! Dar daca era acolo cine stie.Cind am vazut ca mama se uita la mine curioasa ca plingeam, am plecat.
Mihaita deocamdata da cu chemio. Marti e si el din nou la analize si pina pe 19 aceeasi chemio .dupa o schimba iar. Tata Jan ,nu prea era in apele lui azi asa ca am vb puitn .E satul de toate (calcat ,spalat, facut mincare , alergat etc).Am incercat sa deviez discutia spunind ca avem de dus la sfirit ceva . S-a mai imbunat si a zis ca am dreptate dar tare e greu. Nu-l contrazic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Dragii de ei !

Sa nu credeti ca a-ti ramas singuri. Am aparut si maine voi pune bani la posta pt luptatorii nostri.

Multa sanatate si putere .
Pupici pt ei dar si multi pupici pt tine soni

Cosmina, matusa Sabinei

http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

MIINE PT MARIAN E ZIUA CEA MARE .TINETI PUMNII !!!!!!
MIHAITA sta rau, acu ii pun singe iar tata Jan sta cu sufletul la gura ca l-au chemat la profesor si probabil sa dea Domnul vor sa-i vorbeasca de transplant!! Doamne ajuta!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianangi spune:

Doamne ajuta, Soni! Sa-i dea zile si putere acestui copil, care a avut o viata tare necajita!
Spune-i lui Marian ca ne vom ruga la Dumnezeu sa fie bine. Iar el, din toata inimioara lui, sa aiba incredere, pentru ca Dumnezeu il vede, il iubeste si o sa-l ajute!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_tzuchi spune:

Soni, spune-i lui Marian ca ne rugam pt. el, sa dea Dumnezeu ca totul sa fie bine!
Doamne ajuta!

Mergi la inceput