Destinul, speranta si drumul spre viata-Pavia,It.

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denis spune:

Offff! Nu e drept...

De ce?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Vai saracul ce ghinion are baiatul asta!! Deci iar nu are donator... offff...

De Sf Maria, urez multa sanatate tuturor Mariiilor si Marianilor si sa dea Dumnezeu si Sf Maria sa se insanatoseasca toti copiii bolnaviori!!

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianangi spune:

La multi ani, Marian!
Sfinta Nascatoare de Dumnezeu sa te apere de toate relele si sa-ti ajute!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Da fetelor asta este . Da acu este un nacaz si mai mare. Putin mult dar ceva de la comuna din c-ta . cine se ocupa s-a oprit pt ca culmea copilul de 8 ani a fost gasit culmea cu .....linfom!!! Acu e tragedie mare ca ultimele medicamente au costat 410€ pt ca mihaita a depasit cota lunara . Tata jan i-a dat din ultimii bani primiti crezind ca la sf. lunii intra si el in transplant si alalta ieri vestea :nu e compatibil!Am primit azi la 12 din Canada de la Laura B 60 $Canadieni.Tel banca . Schimb aprox 42 € minus 5 taxe! Multumim Laura. Ajung la timp . Marian intra in spital marti seara la ora 8. Am vb cu mama acu juma de ora . saraca e fericita si speriata in acelasi timp. E prima oara cind spune ca nu stie daca ii ajung banii sa ia tot ce trebuie de bumbac pt ea si fiu!!Eu din pacate am lucrat f putin si nu stiu cu cit o sa pot sa o ajut . Treaba cu mincarea a cazut ca dau ei tot steril.Am sa merg dupa amiaza la banca linga mine sa-i duc macar astia 20€. Si miine sa o ajut cumva sa mergem sa cumparam chilotei sosete ,pijamale pe unde costa mai putin. Astea sint ultimele vesti . Tare mi-e mila de Mihaita dar... poate e un gind ,poate reveni mama sa-i cautam ceva de treaba ca se ingroasa rau situatia!! A ramas sa vb diseara cu tata Jan ca era fara glas cind l-am chemat.Va pup si inca odat multumiri laurei B si sanatate la toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Mai soni draga mea... nu inteleg cine a fost diagnosticat cu limfom? Copilul domnului din Cta care ne-a ajutat?????!!!!! Doamne fereste!!Ma apuca spaima numai cand ma gandesc ca ar mai fi inca un copil bolnav, te rog sa ma lamuresti..

In rest am inteles ca Marian intra marti in spital si ca nu stie mama daca ii ajung banii de hainute, iar de Mihai ca nu mai are donator si ca trebuie sa stea pe chemio si pentru chemio nu mai are bani, asa e?

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Da anries ai inteles totul foarte bine . Luni tata jan are nevoie de 250 € pt alte medicamente si sincer i-ti spun nu pot sa-l ajut . Ma ingrozesc doar la gindul ca Mihaita nu poate continua terapia pina la urmatoarele cercetari! Daca recade totul a fost degeaba! Ufff , is intoarsa rau! Si cu ai mei de aici si cu Barbye si acu nu stiu cum sa fac! Am sa-mi revin si am sa ma mai gindesc putin sa vad ce pèot face (admis ca pot face ceva!!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

In tara e 20.30. Aici 19.30, La 20.00 aici MARIAN INTRA IN SALA CARE IL V-A DUCE SPRE TRANSPLANT! Cind v-a fi fiti impreuna cu mine ,va voi anunta sa aprindem o luminare si sa ne rugam , cum am facut pt. Mirela!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisflo34 spune:

Doamne, Doamne, ajuta-l pe Marian!!!




http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denis spune:

Soni, suntem aici sa mai sarim in ajutor cu banuti.
Suntem mai multe fete..eventual in Bucuresti, sa strangem la un loc banutii sa-i trimitem odata, sa nu mai dam atatia euro degeaba pe comnisioane?
Eu pot sa dau 50 euro.... spe rsa fie de folos si sa se faca bine puiutii...Doamne, si acum plang pt Denis....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili81 spune:

Soni, ce face Marian? Vreo veste ceva?

Doamne ajuta!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/liliana_ignat/my_photos

Mergi la inceput