Destinul, speranta si drumul spre viata-Pavia,It.

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Marian va multumeste tuturor (am transmis) si azi poate il aduc pe la mine sa citeasca singur urarile. A venit pt o sapt tatal lui ,marti pleaca si duminica am fost impreuna si cu tatajan si Miaita la o bere noi si un suc copii ca sa-l sarbatorim .Dupa 6 luni de stat prin casa!!Mihaita nu prea suporta noul tratament dar asta e.
Se pare ca luni aterizeaza si Denis puiul de el-cine stie care v-a mai fi si soarta lui.sa speram in bine.
va pupacim si va uram o zi buna .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

ADRIANANGI VEZI CA POSTAREA TA LA SUB dENIS NU A IESIT MA UIT DE DOUA ZILE . controleaza de ce .Stiu de la fete ca se mai intimpla da n-am inteles de ce.Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Mihaita e la sspital si el acu dim ca i s-a umflat un picior .Marian si el pt terapie si asteapta sa-i spuna cind incepe pregatirea .Mai pe dupa amiaza stiu mai mult . Se pare ca prin octombrie intra si Mihaita in pregatire.Multa sanatate si ne auzim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Ma tot gandeam ce e cu voi de nu vin vesti.
Speram sa treceti bine peste toate.
Tinem pumnii stransi si ultimului venit.

Pupam pe toti.

Cosmina, matusa Sabinei

http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Buna tuturor. Povestea micutului Denis ne cam amarit pe toti, si cel mai rau e ca acum cei doi parinti de aici sint si mai agitati.Marian se pare ca l-au aminat la sf lui septembrie;Mihaita acum face analize si de lunea viitoare intra intr-o cura "periculoasa" asa au zis medicii (cred puternica) ca tatasau aproape nu se poate vb cu el. Eu incerc sa-l calmez dar e greu .Sa dea Domnnul sa treaca si peste asta si poate intra si el in pregatire.De-acu vin zile mai reci, si iar incep nevoile .O sa fie o perioada grea mai ales pt. copii astia care nu au voie sa raceasca.Eu o sa incerc printre clientele mele care au copii sa -i imbrac adecvat ca de cumparat nu se prea poate.Miine am sa merg sale fac o visita si va mai tin la curent.O zi buna !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Nici nu vreau sa-mi imaginez ce a fost acolo.
Cum sa nu se panicheze toata lumea? Vai de ei!

Dar nu suntteti singuri.Vom face eforturi sa va mai trimitem cate ceva sa poti intra cu ei in iarna asa cum trebuie.

Baietii trebuie sa fie sus cu moralul,trebuie sa fie apti de lupta.

Va pupam pe toti.

Cosmina, matusa Sabinei

http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Naspa,fetelor. se ingreuneaza lucrurile pe aici! Mihaita e din ce in ce mai rau ca tot schimba citostaticele si azi bomba : 410€ reteta care treb sa o ia tata! Am inlemnit amindoi! da de la 800 la 400(reducere de la spital) dar de unde? tata a imprumutat 200 eu am sa-i dau cit pot si sa vedem.de miine treb sa inceapa noua cura! Accidenti!! Marian , au chemat ieri mama de la spital si au zis ca pe 12 sept intra in pregatire! ce bucurie pe el saracu.M-a chemat si a zis daca pot sa-l mai duc oleaca la plimbare ca dupa ....cine stie cind iese!! Am sa fac tot posibilul sa-i indeplinesc dorinta .Cm astea sint ultimele vesti .De la o zi la alta se schimba tot. Vedem noi.Oi-mai face cheta printre cliente ca miine tre sa le aiba .Le mai fac gratis ca doar nu pot sa-l las asa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Astept cu sufletulla gura sa iasa mama Marian de la dr .Mare sedinta mare azi cu pregatirea de transplant care am inteles ca incepe pe 12 sept! Intre timpva zis ca Mihaita a inceput sa se umfle de la cortizon, i-am dus acu un aerosol care il aveam eu acasa ca respira greu si sta numai in camera . dac nu-si revine putin ,probabilmiine laspital il interneaza. Cum stiu ceva mai precis reintru cu vesti.Zi buna in continuare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denis spune:

Soni,

mai zi-ne si vesti bune.... nu vreau sa plang iara...
am plans destul cu Denis...si inca ma doare sufletul pentru puiutul nevinovat...
spune-ne si lucruri bune, sa ne putem bucura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

haideti ca o astept pemama si pe Marian pe la mine si pe masura ce povesteste va scriu. Marian a zis ca vrea si el sa va scrie 2 cuv. !!

Mergi la inceput