Destinul, speranta si drumul spre viata-Pavia,It.

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Waw.am fost la munte !. N-am cuvinte ,am lacrimi! ce s-a bucurat gindacul! Chiar daca a fost f. obosior pt el care nu mai are muschi are piele legata de oase!A mincat carne la gratar cu salata si un ou cu surprize si era f. incintat. zis ca el i-si va face o casa de lemne la munte ca acolo respira bine si ii e foame!! Mihaita e mai bine . Dupa amiaza am vb cu tata si a zis ca mai tirziu o sa-l scota la plimbare . Pina e mama aici eu ma limtez la telefoane! de altfel ea peste putin pleaca si e drepul ei sa stea cit mai mult posibil cu el.Miine marian face chemio in day Hospital si sper din suflet sa nu fie tare ca ... iar cade! va tin la curent .Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Ieri am trecut sa-l vad putin pe Mihaita . Nu e f rau nu e f bine . Abia luni7 08 se decide cevor face .Am salutat si parintii ,cam ingindurati amindoi dar asta este .Mihaita e titirez ca intotdeauna se suie la volan il blocheaza ,si dupa se sperie . E apasatoare asteptareaasta . Schimba oamenii. Va transmit salutari si toate bune .Dupa amiaza am sa-i dau tel si lui Marian ca iese dupa 14 de la spital.Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denis spune:

Soni,

Ce mai fac micutii? Luni avem vesti sigure? Cand se face trensplantul ala odata?
Ma bucur ca s-au primit banutii si cand pot, promit ca mai trimit, numai sa ceri in numele lor.

Pupici

Denisa, mami lui Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Buna fetelor buna denisa ,bine ai venit (ti-am scris un mail l-ai primit?) Specific: Parintii lui Mihaita au faost lasati pina luni sa ia o decize singuri (si nu cred ca eusor) In ce sens ;tata Mihaita este singurul compatibil la 72%.dar are si 36 ani.Ei vor maduva tinara ,de preferat compatibila 100%. dar statul aici este anevoios de greu cu banii .Deci au zis ca dac vor sa riste il pregatesc pe tat jan.Dupa cite am inteles acu citeva zile el nu vrea risc dar in acelasi timp marea dilema e cum supravietuieste pina in banca internationala se gaseste donator??? Ar trebui sa vina acas sa caute un sponsor.Dar....Mihaita e pe pasaportul lui! Si uite sa lantul slabiciunilor devine din ce in ce mai strins in jurul ...gitului. deci repet asta e decizia de luni.
Marian probabil peste vreo 10 zile sau cind vor decide ei ar trebui, sa inceapa pregatirea pt. acea maduva la 85% din germania care ar fi disponibila pe la inceputul lui septembrie . ce am inteles eu ca dureaza pregatirea asta vreo 3 sapatamini. Unica veste mai bunisoara e ca ...maninca e drept de acord cu mama il santajm cu iesirile dar maninca .Stiti cum e treaba in momentul asta? ca in zicala noastra:dac si cu parca se plimbau pe-o barca .Daca sa-necat si parca ar fi ramas!Cam asta e distrugere lenta de nervi si rabdare dar se merge inainte. Pup si dac mai aveti nelamuriri vi e dau . Cum stiu ceva ,anunt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Am inteles de la mama lui Marian ca de sapt viitoare incep pregatirile . Mrian acum ia mult cortizon si maninca . Mihaita asteapta luni ( tare mai e lung timpul ) sa vada ce decid doctorii.Sint terminata si eu de atita asteptare dar , mergem inainte . Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denis spune:

Am aflat de la Soni ca Marian are nevoie de foarte multe lucruri, mai ales acum ca a se pregateste de transplant. Deci, banutii de la mine ii poate da in totalitate lui Marian. Sa dea Dumnezeu sa se rezolve cu transplantul si sa fie sanatos.
Promit sa mai trimit cat pot cand va mai fi nevoie.
Pupici si sanatate la copilasi si inimoasei Soni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Am lipsit din Bucuresti si am stat cu gandul la voi. Am citit pe nerasuflate ultimile vesti date de Soni (si bune si rele).
Speram ca Luni sa fie bune toate vestile.
Pupa luptatorii din partea noastra.

soni mai poti? sper ca si tu esti ok.

Cosmina, matusa Sabinei

http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Buna tuturor . Acu m-m intors m-am dus sa-l vad pe "titrezul " de Mihaita care bineinteles mi-a blocat volanul si l-am dat jos .Smecheroiul s-aurcat pe parta cealalta si in afara de caseta a inceput sa apese pe butone . Iar l-am dat jos si am inchis portierele . Si s-a suparat . dapa ce i-am explicat ca o masina nu e o jucarie si i-a aratat niste chestiute sa-i satisfac curiozitatea, a inteles si a luat-o cu bicicleta spunind ca dr i-a dat voie .Eu am ramas putin cu mama si tata care au decis sa astepte si dupa miine poate va spun mai multe .Tata jan i-mi spune multe dar eu pina nu vad nu cred deci ma abtin.
Denis s fi vrut sa pot imarala luminita care s-a aprins cind am inminat banii. E o fractiune de secunda care nu poate fi descrisa in cuvinte. Multumiri si d-zeu sa vii restituiasca inzecit ,astea sint cuvintele care trebuie sa le transmit nu numia tie ci si Aureliei si Cosminei.
Bine ai venit Cosmina . da inca mai sint pe aici cu alergaturile mele ,da nu-i bai!Pina pot nu renunt. Aceleasi multumiri si tie si sanatate si saptamina asta pt Marian incep pregatirile DOAMNE AJUTA . va pup dulce pe toate ,toate,toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Am fost sa-l vad pe Marian . Aluat 1kg jumate de la 42 la aproape 1.80.Da tot e ceva E binisor si mai putin taciturn de cind stie ca are donator. Dupa am traversat orasul si am stat o ra de vb cu tata Jan . Mda nu e raza situatia. Au schimbat protocolul de chemio . Acum mihaita tre sa ia 15 pastile pe zi. In ala vechi fara donator se risca la recaderea bolii .Poate prin octombrie se stie daca e cineva disponibil. Situatia devine cam greu de suportat. Mama se pare ca v-a pleca sapt. viit acasa ca ploile au darimat o bucata de acoperis si a cazut tavanul. Alalalt copil se pare ca e bolnav (o fi racit) si tot asa .Ca fiecare famile cu greutatile ei.Petul ala cu pata la plamini se pare ca nu e pra bun afectind si o vena sau artetie.nici tata jan n-a inteles .e f. agitat si plin de ginduri.Daca,daca, daca, mereu asa . cum osa facem? eu nu pot veni la sase luni la control si apoi cum stau aici? mii de intrebari deocamdata fara raspuns . Am zis ca poate incet incet se vor rezolva . Cine stie! Ne-am despartit cam tristi dar asta este . oricum ne auzim zilnic . va pup si seara frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

bun gasit si de la mine,m-am intors pe baricade.
soni ma bucur ca acolo vestile sunt cat de cat bunicele si ca mai sunt sperante totusi.
multi pupici la baieti si tie si aveti grija de voi.

Mergi la inceput