Destinul, speranta si drumul spre viata-Pavia,It.

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Soni ai procedat foarte bine! ai o inima de aur...

ai reusit sa vorbesti la povestiri adevarate?


Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Nu Danielac n-am vb inca tocmai azi am vb cu Mihaela 73 care lucreaza pe acolo si acum voi incerca din nou sa iau legatura cu ea sa vad cum impostez mailul.La inceput d-na Irina ma ruga sa-i dau vesti.Lucrurile au precipitat dar acum voi face ub rezumat .Au trecut 5 luni si sintm la un pas de mal.In sept transplantul. Deci sigur voi incerca .Daca ai fi vazut bucuria din ochii mamaei!!!Era asa emotionata si e pt prima oara cind m-a pupat !Azi am vb cu Marian la tel .E mai vioi si tare bucuros ca sta mai bine.E pt. prima oara de cind e aici ca cere CARNE! o PULPITA PRAJITA .aSTA E SEMN BUN .SA DE-A DOMNUL .aCU NU POATE CA DUPA O LUNA TRE S-O IA TREPTAT DAR NICI FRUCTE nu minca azi a cerut anans. Doamne vine odata ziua aia? Mai ales ca dupa e si mai greu dar le trecem noi ! Pup si sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Alta sperietura azi ,de zile mari. Abia a iesit unul din nacaz si de azi dim rau si rau ,salvare ,urgenta Mihaita -spital . Caldura ,sufocanta ,chemio ,titirez si el l-au doborit .febra ,dureri burta ,moale ca o cirpa ,uffff.telefoane, acu si -a mai revenit asteapta analizele si tre sa ma duc sa-i iau sa-i duc acasa. Marian ,mulňtumim lui D-zeu si rugaciunilor voastre a iesit se pare din aplazie !!! zi a papat carnita si a ris si a jucat carti cu mami.Semn bun se pare . a mai pierdut 1 kg de apa .Azi noapte la 3 stateam la pc din cauza caldurii si scoten cd pr Marian din mp3..Noapte alba si zi neagra cam asa e pe aici. Acu tre sa cumpar alte cd sa l masterizez pe alea facute ca le vrea si tata Jan . Treaba nu gluma pt una care cu pc e ca cu engleza ....in balta.!!! hi,hi. da m-am descurcat eu du ce am aruncat vreo doua .( am facut da mai am 4 mp3! Ajutoor! Glumesc. Ca altfel ma urc pe pereti sa caut...paianjeni!Am primit če PM codurile de la banii trimisi de Denis 135 € si de la cosmina si aurelia 1278 130€. Fetelor sanatate de la marian si de la mama lui, si multumiri cu multe emotii.Nu se asteptau exact pe geanta la voi si la dorkserv.Va intrebati de ce nu spun nik de tata jan? Nu stie inca .Tre sa-i mai fac o sapuneala cit priveste Mihaita si sa-l fac sa inteleaga ca nu TREBUIE sa-i permita orice pt ca e risc .El crede ca face bine dar ...afara , alergat cu bicicleta ,stat cu alti copii , baut apa rece , (de prune l-am dezvatat eu ca facea diaree continua ) multe chestiute mici care au importanta lor. Dupa cind se v-a supara (o face mereu dar ii trece repede ) ii dau vestea . Hai sa le chemam :ultimele noutati .....pe azi! pa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Buna tuturor,am asteptat pt ca Mihaita este rau in continuare.Azi a facut un examen f. costisitor rezultatul joi. Dar mergind din nou la spitalul de copii(acel ex .a fost facut in alta parte, surpriza:l-au internat . ficatul marit si om mai vedea dupa 5 eprubete de singe. Acu il astept pe tata Jan care trece pe la mine si ma duc la spital sa vad si pe mama Lidia.Am vb cu Marian la tel. e mai vioi si poate miine iese. Vedem. Am primit : Cosmina :100 €, Aurelia 1278 30 € dnis 135€ .Total 265€. Mii de multumiri si sanatate. Ah, azi au iesit analizele mamai lui Mihaita :50% compatibila .Sint distrusi pt ca se spera mai mult.Tata are 70% dar si 36 ani si ei vor ceva mai tinar. Dupa rezultatul de joi de la ex. de azi vor lua o decizie .Acum ma duc la spital .Mai pe seara am sa va mai scriu ce am mai aflat. Sa va dea d-zeu sanatate tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

M-am intors. Situatia e cam asta: Marian s-ar putea sa iasa miine. E un scheletru cu pijama dar de cind e mai bine e simpatic m-am impartit intre unul si altul ca acu Mihaita e in....izoalare!!! Pe rind : Marian e si simpatic .M-a facut sa rid cu lacrimi .Zice la un moment dat:daca mai stau doua zile fac pui! Eu :Ce faci ma? El: pui ,pai clostele stau pe oua trei sapt si dupa ies puii!!zic si daca iesi miine? pai ramin ouale stricate! Sa mor . Zic Marian eu nu stiu din astea ca le cupar si ouale si puii . Ei da , sinteti de la oras da,cind ies ma duceti la sat sa vad o caruta?? Zic da ,la muzeu daca vrei s-o vezi!asta e una din perle dar e un simpatic. Trecem doua camere mai incolo:Mihaita . amincat putin si imediat a vomitat!E palid tras putin la fata si in seara asta a ramas cu mama.Tata Jan l-am dus la autobus ca trebuia sa spee sa calce si mincare pt miine dim.In timp ce coboram scarile suna tel.Era mama baietelului din Iasi care facea semne disperate de la et doi . O pregateste pt transpant are 85% compatibilitate. Il vad pe tat Jn devenind palid si se aseaza pe o scara si zice :nu mai pot! Panica . Ca i-a zis mamica aia ca i-au scos 12 dintiori si 2 masele la baietel pt ca sint focar de infectie si el se gindeste ca Mihaita are si el multi stricati de la chemio. !15 min sa--l calmam .Era si sotia si eu si mama lidia.In sfirsit eu zic ca era mai calm dar ce-o fi in sufletu lui el stie ! Cam asta e pe seara asta . P.S. Am admirat mereu pe toti cei care in viata au reusit sa dea ceva omenirii dar n -am crezut niciodata pina la acesta experienta ca voi ajunge sa admir niste oameni necuoscuti,simpli si extraordinar de curajosi !Doresc tutturor ,mai ales celor care au copii sa se bucure impreuna cu ei de sanatate.Ce se vede intr-o sectie de oncologie pediatrica e trist dar adevarat. Bine ca m-am retras in anul 3 de la medicina!! Tocmai pt. clinica pediatrica .Decit sa mor cu ei impreuna mai bine ii ajut cum pot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Buna, Marian a iesit din spital e asa de slab saracu ,dar e relativ bine .Acu tot i-mi da avize sa-l sun ca vrea sa-i imprumut sa vada casete cu Mr Been dar tre sa ma duc sa vad de unde sa le imprumut.Am steptat ca azi si Mihaita a iesit si i-au scos carnea de porc, iau dat de cal si sa bea 3 l apa pe zi obigatoriu . E putin slabit si el dar e si f .cald.Simbata ii iua din nou analize sa vada iar ce-i cu ficatul si Marian luni intra inchemio de mentinere in day hospital (sa speram ca nu mai e asa tare ca nu mai resista . I-au scos prin terapii 6 l de apa de la burtica si plamini.. Deocamdata asteptam . Dar se cam intind ...rabdarile cu asteparea asta mai ales la parintii lui Mihaita ca nu stiu nici rezultatele examenululi de luni . si sint cam incordati. Asta e .Sa speram si sa ne gindim pozitiv ca o sa fie bine pt amindoi. Pa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Ce greu este, nu stiu soni cum rezista parintii ca eu m-as fi dat cu capul de pereti de mult. Pana in septembrie trebuie sa astepte Marian transplantul? ca parca asa am inteles, of saracul. Mai strangem si noi niste banuti sa-i mai ajutam pe copilasi, desi cred ca e extrem de putin comparativ cu ce au ei nevoie. Dumnezeu sa ne ajute pe toti!

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Da ,Andries si eu la felDar se pare ca dorinta de ai vedea bine este mai puternica decit tot veninul din lume !Au momente cind sint jos,jos cu moralul si momente cind sint pe linea de plutire, dar rar ii vezi zimbind .Mereu ingindurati,mereu cu frica care ii macina zi de zi d.p.d.v. psihologic, mereu cu grija :miine ce v-a fi? Sa speram cind se vor intoarce fetele , sa-i mai ajutam putin mai ales ca transplantul v-a cere muuulte!Noroc ca Marian nu are dinti stricati!Mi-a ramas pe ceer si mie darmite lui tat Jan chestia cu scosul dintilor cariati a micutului de la Iasi care e in pregatire pt translant de la mama.Totul steril si totul se arunca !1cind reintri totul nou si sterilizat!!Offff, ce-i asteapta!Ieri am cutreerat oleaca dar la moda sint dvd-urile si am nimerit intr-un fel de secon hand cu de toate pt toti si --- am gasit 1o caseta cu mr.Been!! Ce bucurie .Nu sint .asta e. dar o sa se bucure si de asta.Azi vad cum fac intre 15 si -17 sa i-o duc.Si mai vrea leana si costel, vacanta mare da de unde .Ce aveam eu le stie pe de rost. Acasa cind am fost n-am uitat dar,nu erau.Ei inca mai au puterea sa zimbeasca!Pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Am aflat de la Soni ca Marian are nevoie de foarte multe lucruri, acum ca a iesit din spital, dupa o luna de stat acolo. Din partea mea are mana libera sa-i dea lui tot ce am trimis.

Soni, ai toata admiratia mea pentru ceea ce faci.


Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75037" target="_blank"> Bazar pentru Alex, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank"> un baietel diabetic de 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Multumesc Aurelia tocmai ma pregateam sa ies sa ma mai duc la un second sa vad dac mai gasesc o caseta cu Mr been dac nu i-o duc pe aia si inminez mamei si cei 30 € ai tai . Se vor bucura mult si tot timpul zice sa va transmit sanatate si sa va bucurati de micutii vostri. Pup Azi fac turul pe a amindoi si poate miine daca e frumos il duc pe marian unde am promis. Nu stiu daca mihaita poate iesi vad azi.Salutari tuturor. Ps . Mi-at place sa fac un site unde sa punem pozele copiilor de cind au venit aici si pina acum si cele ce vor veni . dar cum nu stiu este cineva care ma poate ajuta ,stiu ca ma credeti, dar as vrea sa va si arat niste realitati mai frumoase ,mai putin ,si schimbarea lor in 5 luni, Ce ziceti? Mie mi-ar place voua nu?

Mergi la inceput