Destinul, speranta si drumul spre viata-Pavia,It.

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Dorkserv ,esti fanastic.multumesc de raspuns . acum am sa incerc sa dorm. Nu credeam ca cineva v--a raspunde asa de repede . cum sint mai linistita cu mine insami. Sufletul e mare si doare cind trebuie sa decizi.Dar de data asta nu doare . am vazut cu ochii mei si am auzit cu urechile mele. Cind esti la mijloc nu stii niciodata daca e bine sau nu. Acum ,datorita raspunsului tau promt, stiu ca nu gresesc. Pe Mihaita l am rasfatat cum am putut, Marian era un caz deschis de altcineva si inchis cind s-a stiut ca este cine sa se ocupe .inchis. Doar eu care l-am adus de la aeroport la spital nu l-am inchis!Nu-mi pare rau.cind o sa poti (daca poti ) am sa-ti trimit niste poze sa vezi si tu pe cine ai ajutat. O amintire nimic mai mult.sa de a domnul sa se faca transplantul si sa fie bine. Orinunde esti sa fii sanatos si fericit.!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Dorskev datorita tie acum merg la culacre :multam mult pt rspuns.faptul ca e de la tine maaa linisteste. Orinunde ai fi sanatate si numai bine.Pup .Soni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorkserv spune:

somn usor si sa dea Dumnezeu sa fie totul bine la final pentru amandoi.
poti trimite pozele pe email, sau daca e vreun link mi'l poti da. o sa incerc sa ajut cu cat pot,atata timp cat pot pentru ca nu vreau sa fiu in locul niciunui parinte sau copilash, stiu ca doare mult dar sper ca incet incet datorita voua comunitatii dp sa se rezolve.
numai bine..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

draga soni te inteleg ca esti intr-o situatie f dificila.
Din pacate sunt f multe cazuri disperate si nici nu stii pe care sa il ajuti mai repede.Am fost in concediu, dar acum incerc sa ajut iar.
Spune-mi cum e mai bine sa iti mai trimit ceva. Data trecuta am cam avut emotii ca nu ajunge plicul.
Cu povestirile adevarate ai dreptate.Poate reusesti sa vb cu cineva sa mai dea inca o data povestea lui Marian, macar cateva imagini si cateva actualizari.Eu asa am facut cu Sabina si am mai strans ceva si a doua oara.
Astept sa imi spui cum iti pot trimite ceva bani.Ai grija de tine si sa stii ca vor fii momente f dificile pt amandoi copii. Am vazut in Fundeni cazuri ca ale lor si este infiorator prin ce trec. Dar partea buna e , ca dupa atata chin si nenorocire unii isi revin foarte bine.

Va pupam pe toti de acolo si multa putere copiilor sa lupte si in final sa invinga.

Cosmina, matusa Sabinei

http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Dorkserv,am primit banii.Sa-ti spun multumesc e prea putin dar sa-ti dea Dumnezeu sanatate nu. Dupa ce ma duc la spital te tin la curet.Aseara nu am spus nimic chiar daca stiam .Am ascultat doar.La sfirsit am intrebat doar:"Mai sinteti convinsa ca eu fur banii copiilor?" Soc.N-a raspuns o clipa si apoi a cerut scuze din nou ca era disperata si nu stia ce spune!Am strins-o in brate si am zis sa nu dispere ca d-zeu e mare.Azi ma duc sa--i duc banii.I-am dat acu un tel dar n-a facut inca ecografia ,Marian, si am zis sa dea ea un bip cind termina ca ma duc pina la spital.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Doamne Cosmina mare e d-zeu! Exact in momentele cele mai dificile a aparut acel baiat inimos din Spania si acum tu! Parca visez. ca sa fii mai linistita pune-i la Wester union am banca la un bloc distanta si comisionul scoate-l din ce vrei sa trimiti.Oricit de putin pt ei e mult.mai ales ACUM pt Marian.Daca a-ti sti cit se roaga copilul ala eu m-am crucit! Realizeaza tot prin ce trece dar e asa cuminte ! Da ,Cosmina , azi noapte as fi urnit muntii ca sa fac ceva si mi-a venit ideea cu pov adevarate .Am inca adresa irinei care ma ruga sa-i dau vesti .Acum am sa i le dau. Au trecut 5 luni.Sper sa aiba ecou si sufletul celor care l-au prezentat pentru prima oara ,oamenilor. Inca odata multumim ca esti alaturi si multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Soni , cred ca imi trebuie ceva date ale tale pt a trimite banii.
Nu am mai trimis prin W.U( doar am primit) asa ca astept datele ce trebuie trecute pe formular.
Incerc sa trimit 100 EUR.
Dupa ce trimit iti dau datele necesare la ridicare.

Pupa copii si spune-le ca nu au voie sa dea gres, ca suntem cu ochii pe ei si ii asteptam acasa la joaca.

Cosmina, matusa Sabinei

http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Ok cosmina le trimit pe Pm Pupici si transmit. cu treb sa ma duc la spital dar aia de sus sparg si in baie peste putin i-mi pun Jacuzii fara hidromasaj! Astept muncitorii!! Culmea doi int romni e posibil sa nu inchida apa si sa scoata cada???? hi hi In bucatarie mi-au facut doua pete .Daca era unul de-al lor exploda blocul . Eu am tacut .da acu am lighene in baie ca pe vremea lui bunica!! Deh macar baia nu o mai dau eu cu var ! O sa o faca altii . Urrraaa! E prima oara!!Sint mai sus de moral ca Marian e mai bine . Cit d baie este asigurare treaba lor .Eu ligheane am pus si fac si poze! Pa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denis spune:

Soni,

Trimite-mi si mie aici sau pe PM, cum vrei, relatii despre cum sa trimit bani pentru cei 2 copii. In ce cont sau prin ce modalitate (rapida dar nici foarte scumpa..) Maine am sa-i trimit neaparat(intre 100 si 200 EUR, nu promit suma ferma), iar tu imparte-i cum crezi ce e bine. Spune-mi numai, ca nu am inteles exact. cei 2 copii au stranse fondurile necesare pentreu transplant? E vorba doar de banii necesari pt supravietuire..?
Raspunde-mi neaprat...si abia astept ziua in ca cere ne vei spune: s-a facut transplantul si toate bune... De-a Dumnezeu sa vina mai repede...

Pupici

Denisa, mami lui Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Am venit acu dim de la spital ca aseara de caldura iar s-a dus tensiune la 8 fara minima!Am facut asa cum a zis Dorkserv.Am dat 300€ la mama Marian Saraca a inceput sa tremure. Azis sa fac parti egale .Noroc ca am imprimat ce a scris Dorkserv. A vrut sa-mi dea 50 € pt benzina tel ca fug cind are nevoie si nu sint obligata sa fac asta . A zis ca vrea si ea sa fie recunoscatoare si mi ia pus in geanta .Bine am zis .Ii tin deoparte ca tot tre sa-l duc pe Marian la munte .Azi iar eco .le face in fiecare zi s-a mai desumflat dar vor sa vada cita apa mai este si daca e cazul s-o scoata cu siringa.Sa speram ca nu saracul.Am vb putin cu el la tel de afara si era mai vioi si de fiecare data ii spun :incepe sa manici incet incet sa-ti revii.Da,da ma mai duceti la munte? Pai ti-am promis eu ceva si n-am facut? Mihaita e si el la spital la medicatie de cateterism .A zis tata Jan ca da bip cind iese cred ca in jur de 12.
Astept si eu ziua transplantului .dca pt mine a ajuns un chin oare ce-o fi in sufletul acestor parinti curajosi? Pup .

Mergi la inceput