Destinul, speranta si drumul spre viata-Pavia,It.

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denis spune:

Soni,

Mie, aici departe ......citesc ce scrii tu si imi dau lacrimile de fiecare data.... Nu stiu de unde ai atata putere. Daca as fi acolo in locul tau, as innebuni....
Dumnezeu sa ii ajute pe micuti si sa-ti de si tie putere sa faci fata.
Ne rugam pentru voi.

Denisa, mami lui Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_miti spune:

Si eu ma numar printre cei care scriu mai rar, pentru ca timpul nu imi permite, insa citesc zilnic.
Soni, ce vesti mai ai?
Sper sa fie de bine.
Mihaita si Marian, luptati in continuare, nu va lasati , puilor!!!!!!!!!!!!!!!


Foto Alex

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Teste de glicemie pentru Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75037&whichpage=1" target="_blank">Bazar umanitar Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

buna Ana,buna fetelor.Vesti' despre Marian rele, din pacate.Am vorbit cu mama de doua aoir azi .ea nu maninca de doua zile plinge incontinu si simte cea ce poate medicii stiu dar au misiunea de a continua.Burta umflata (azi au zis ca are infectie si a intestin nu numai in gura) ii baga sonda pe fund sa scoata aer dar nu iese ca n-are ce ,doarme de continuu de la morfina urineaza aproape nimic cu toata glucosa doar picaturi si mama e distrusa .Cum pot trag o fuga la spital .Am vrut sa-i duc ceva mincare dar zice ca nu intra .E in izolare contiunuu.Si eu sint jos de moral dar --- si tata Jan incearca sa-i vorbeasca da nu mai ai cui.a ajuns sa se roage la d-zeu sa nu-l mai fac sa sufere!!! E sfisietor.Poate mai pe seara stiu mai multe dar nu cred. vorbesc mereu cu ea dar cum sa o incurajez cind e constienta ca e rau!! Doame ajuta.!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

offfff Soni iti doresc sa fii puternica...sa le poti da putere celor de-acolo
"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Draga Soni, am lipsit cateva saptamani si am stat cu gandul la voi. Imi pare rau ca situatia acolo nu e tocmai una buna pt toti.
Pupici multi lui Mihaita si tie binenteles.

Pentru Marian in schimb situatia e foarte dificila acum.Suferinta este f mare. Am vazut asta in Fundeni.Faptul ca e la izolare e un lucru bun pt el si morfina il va ajuta.
Si Sabina a fost exact in aceasi stare pe care o descrii tu la Marian si uite acum...Nimeni nu credea ca va ajunge sa ne cante , sa ne pupe ,sa ne certe si tot ce face un copil normal.

Putere multa, multa, multa. Pt parinti sunt momente in care vor sa cedeze.Trebuie ajutati si incurajati, intelesi,compatimiti si iertati.

Ne rugam pt toti copilasii in suferinta.
Ai grija si de tine te tot rog treaba asta.
Pupici si Doamne ajuta.

Cosmina, matusa Sabinei

http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

BUNA COSMINA BUNA FETELOR.iERI A FOST O ZI DE COSMAR AM PLINS ORE IN SIR CU MAMA LIDIA LA TEL SI SINGURA IN CASA .Tata Jan tel sa vada daca nu am facut infarct.Nici o sansa am tensiunea 9 cu 6 .De altfel si oalele cu presiune au o valvola de iesire . Azi e mai bine Dupa doua sapt Marian a suris putin.Dr-ra zice ca e dat chemio care a fost f grea si e si groaznic de cald. Zice ca se rezolva sa dea d-l. Eu am sa vorbesc cu parintele sa mearga sa-l impartaseasca ,vrea si el, si sa-i citesca .Daca i-si revine vor face chemio mai usoara .Mihaita si el vomita de doua zile tot de la chemio si caldura dar azi dim a mincat ca la noi carne carfi prajiti ,rosii la 9 dim!Taurasul asta nu se lasa . Ieri a primit un cadou de la panetiera avea o minge de fotbal rosie expusa care se tragea la sorti cu coca cola si o voiau toti copii din imprejurimi.Am zis cind o dai i-o dai lui Mihaita .ieri nu a mai putut a luat-o si i-a dat-o. Era f fericit mai ales ca e rosie.Mama incepe analizele joi. In rest asteptam ca marian sa-si revina ,azi e o noua zi ,soarele a rasarit si poate i-si revine si el .Doamne ajuta! Am mai citit prin tel mamei ce a-ti scris si va multumeste la toate ca nu a-ti uitat-o.Pupici
!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Mda ! Se pare ca s-a blocat unicul rinichi pe care il are! ce bine e din ce in ce mai rau !Cu putinul glas care il mai are a zis sa va salut .O fac .Abia asteapta sa mergem la plimbare!Oare se v-------a indeplini dorinta lui? Nu ma pot nici exprima .Sint mortificata . Bietul pui de om ce vina are? Mihaita asteapta analizele mamei facute azi. Docamdata e binisor. Scuzati-ma dar sint putin terminata de asteptarea asta in care nimeni nu spune nimic decit ca v-a fi bine ! Cind? sint9 zile de morfina!pup la toate si sa speram ca miine ------ v-a fi mai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

da soni sa speram in mai bine.pacat de el saracutu ca nu se poate face nika si nu sunt sperante prea mari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Doamne,abia acum am citit la aces subiect...si am plans de nu mai pot.
Am vazut in SONI o persoana extraordinara,sa-ti dea Dumnezeu multa ,multa sanatate si putere..meriti mii de pt ce faci tu acolo.

Sanatate multa puitilor Marian si Mihaita!Dumnezeu sa aiba grija de ei!Speranta moare ultima,deci sa speram ca Marian va fi bine totusi,sa speram intr-o minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Axzi Marian a facut TAC la torace si eco la burtica care sta sa plesneasca .Mama a inteles o intrebare :au facur tac si la abdomen? nu. Peste citeva ore stim rezultatul dar a trecut o ora si parca e o zi am vb de trei ori cu ea azi .E terminata.Azi noapte a plins continuu.nu minca de o saptamina.Mi-a zis :d-na mi-e rau ! se invirte tot cu mine! Am zis sa incerce sa manice ceva.Daca pica si ea cine sta linga Marian? Ea zice ca spera sa reziste dar daca nu sa am eu grija!Credeti-ma nu mai stiu cum sa o incurajez si apoi pe cine ? Sta de 13 ani in spitale si cunoaste orice reactie a copilului care l-a adoptat si considerat al ei 100%.Azi am ceva de facut dar ma scuz si nu fac masaj si fug pina la spital sa o vad si sa-i duc ceva de mincare si o cartela de tel de citiva euro ca nu are nici sa-mi dea un bip daca e ceva.Nu se dezlipeste de patul lui Marian chiar daca el ---- doarme in continuare ! Mai tirziu sa dea domnul sa va spun ca analizele nu sint dezastruoase! Dar sintem deja la a 10 zi de morfina!! Am multe intrebari ,multi de ce? dar n-au raspuns asa ca ramine doar speranta.Doamne ajuta!

Mergi la inceput