tratamente homeopatice la copii

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui mofturici

Buna Danay, Dulcetica...
Sunt tot din Iasi si am ajuns acum cca o luna si ceva la d-na Dr.Crisu Florentina la recomndarea unei rude care mi-a spus cat e de buna dar a uitat sa spuna si de comportamentul ei...

Numai bine!

andreiuc mama de MARIUC-05.09.06

Mofturici,
nu ti-a placut comportamentul? Tipa e groaznica,la capitolul asta.Continui cu ea in speranta ca va fi bine pentru copilul meu,dupa ce am epuizat speranta in medicina alopata,dar mai degraba in doctori care dau antibiotice preventiv ,c-asa-i la noi.Sintem deja un grup de fete care ne "distram" pe tema asta.Nu mai consolam reciproc cu reactia pozitiva a copiilor nostri, la tratament.Sa speram ca o sa fie bine.Din pacate Rares ,minunatul meu tuseste asa de rau...si tocmai ne-am intors din Antalya.Aerosoli in prostie.
Eu cu madam am avut niste reprize la telefon de era sa scap celularul din mina ,de stupoare.Am mai auzit de sora ei si tot vorbindu-se frumos.
Multa sanatate va dorim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danay spune:

buna mofturici,
acum ti-am citit mesajul si sunt incantata ca ai intrat in "comunitatea" noastra,de mamici tratate de d-na doctor crisu
mai impartasim din experientele fiecareia...
e adevarat da d-na doctor are un comportament care bulverseaza la inceput,dar parca in timp,faptul ca, copilasul se simte bine,estompeaza acest aspect legat de comportamentul ei..
intr-adevar,cu sora ei gasesti o cale de comunicare mult mai usor
dar din pacate sora ei doar o inlocuieste cand este cazul
dar pana la urma cum ai reusit sa treci peste acel episod cu copilasul tau?
ai apelat la antibiotic,sau ai mers pe mana homeopatului?
daca doresti sa vorbim mai amanuntit,trimite-mi te rog un mesaj privat cu adresa ta de mess
am procedat astfel cu mai multe mamici de pe acest forum,iar acum discutam mereu despre copii nostri si tratamentul homeopat
te astept..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianapop spune:

ma bucur mult ptr voi,,,dar si eu sant disperata sa gasesc un dr homeopat bun in SM sau BM ,,,,
de medici care trateaza copilul doar cu antibiotic sant satula,,,
mai ales ca vine caminul si cu 3 copii e dezastru,,
daca stiti un dr bun homeopat aproape de noi va rog din suflet ajutati-ma
gtudorita,,,unde ai fost tu?


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=138133

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ang3lt0uch spune:

Dr homeopat in Craiova stiti? Oare exista ? (ma gandesc ca ar trebuie sa fie macar 1...) Eu am intrebat si tot intrebat...si nimic. Nu reusesc sa gasesc indrumare ptr tratamente homeopate la chestii simple, si cum eu oricum evit antibioticele cu aproape orice pret (din cauza ca mie mi s-au dat prea multe am devenit cumva rezistenta la ele...si cand am avut adevarata nevoie pe la 9 ani, nu mai gaseau ai mei nici 1 care sa functioneze...), as vrea o alternativa mai ales ca o sa duc copilul la garadinita... Daca stie cineva, va rog spuneti-mi si mie.

Sorina, mami de Adriana Renata (08.05.2007)
Suparici de 2 ani
Poze NOI cu...noi:)

Poze cu ingerasul mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Si eu cred in homeopatie, adik am facut un an tratament in bucuresti la dna doctor Luminita Ivanuta, si am reusit s-o am pe Ana, acum fac pt asta mica, dar nu ma mai pot deplasa tocmai in Bucuresti. Am gasit un site care ofera consultatii online gratuit aici, o sa vad in timp rezultatele la Ana, la mine au functionat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mayaione

Si eu cred in homeopatie, adik am facut un an tratament in bucuresti la dna doctor Luminita Ivanuta, si am reusit s-o am pe Ana, acum fac pt asta mica, dar nu ma mai pot deplasa tocmai in Bucuresti. Am gasit un site care ofera consultatii online gratuit aici, o sa vad in timp rezultatele la Ana, la mine au functionat.

www.helpsonia.com/" target="_blank">Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei
Povestea nasterii
www.smi.ro/ana" target="_blank">poze Ana



eu am apelat la ajutorul medicului de pe acest site. este un om minunat!! raspunde putin cam greu, caci este foarte solicitat, insa pe mine m-a ajutat de fiecare data, uneori mi-a raspuns foarte repede, daca aveam o urgenta.
datorita lui il am pe Teo acum (mi-a dat tratament pt hipotiroidie in sarcina, mi-a dat remedii de mentinere a sarcinii cand a fost in pericol), mi-a dat remedii pentru recuperare rapida dupa nastere, contra colicilor, contra tensiunii mele oscilante obtinute in urma nasterii, pentru imunizarea copiilor...acum trebuie sa iauiar legatura cu el pentru un remediu pt eruptia dentara. stiu deja remediul, insa am nevoie de dilutie.
Vi-l recomand cu caldura pe dl Dr. Cadar. Colaboreaza si cu unele clinici (contra cost) in Pitesti si in Bucuresti.

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
"Copilul rade:
Intelepciunea si iubirea mea e jocul !
Tanarul canta :
Jocul si intelepciunea mea-i iubirea !
Batranul tace :
Iubirea si jocul meu e-ntelepciunea !"
Lucian Blaga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xavi_660 spune:

nu sunt, copil nici parinteam intrat doar sa confirm ce s-a mai spus pe aici, anume ca "d-na" doctor homeopat crisu florentina din iasi are un comportament execrabil ca medic,ca prestator de servicii, ca orisice. daca vrei sa ai pacienti nu-i repezi la telefon, nu iti iei o mina de anchetator la consultatie si daca are o intrebare ii raspunzi la ea. ca in primu si-n primu rand nu e prost omu', daca s-a gandit sa maearga la homeopat. inseamna ca mai si citeste ceva, nu tine netu numa pt hi5 si mess. daca era un geniu neinteles poate, hm, as mai fi acceptat.
numai ca, desi eu ma asteptam la o consultatie chiar si de ora, avand in vedere ce citisem, am ramas mai mult decat surprins ca in 20 de min gata , m-a rezolvat cum ar veni, si asta cu tot cu intrebarile suplimentare cu care am avut mojicia s-o inoportunez. mi s-a parut ca pe "d-na" o intereasa banutu care i-l versi si cam atat.

p.s. n-am nimic personal cu "d-na", nu vreau s-o discreditez, s-o defaimez, asta e parerea mea proprie si personala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LGabiL spune:

Am ajuns si eu pentru o consultatie in cabinetul acestei homeopate.....si credeam ca sunt singura dezamagita, dar vad aici ca nu e asa.

Aroganta, cu mari pretentii, dar nu raspunde la intrebari, sau raspunde prin invaluire, nu la obiect, nici nu da detalii , nici nu acorda timp suficient.

Sunt curioasa daca e medic.Adica ce specializare de baza are???
In afara de homeopatie. Pt ca "tamaduitori" sunt multi...
Daca stie cineva raspunsul la intrebarea asta, il rog frumos sa ne lamureasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LGabiL spune:

Revin pentru ca am uitat ceva

Exista vreun pediatru homeopat in Iasi??? Un medic cu amandoua specializarile cred ca ar cantari mai bine lucrurile...

Si inca ceva. Ce medici homeopati mai sunt in Iasi? Poate gasesc totusi pe cineva cu mai multa dispozitie de a asculta si de a raspunde la intrebari. Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui xavi_660
in primu si-n primu rand nu e prost omu', daca s-a gandit sa maearga la homeopat. inseamna ca mai si citeste ceva


Hmm...

Mergi la inceput