tratamente homeopatice la copii

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danay spune:

dar nu stiu ce se intampla..
nu-ti pot trimite pm,nici mail,nici nimic..
si nu-mi pot activa eu pm
imi scrie ca datele mele nu sunt inca prelucrate si nu sunt active toate optiunile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danay spune:

mi-am activat eu PM
incerci tu sa-mi scrii adresa de mess?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza_s spune:

As dori si eu datele unui medic homeopat din Iasi.
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LILIMAR spune:

Norris din Constanta,

Am rasfoit intimplator subiectul si ti-am vazut intrebarea.
Eu ma fost la d-na doctor Mariana Ilie, pe care o recomand cu caldura. Are cabinetul in Policlinica Psihosan, pe str.T.Vladimirescu.
Am mai auzit de doctorita Soiescu care este mai renumita si are cabinetul prin Coiciu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinanita spune:

Buna ziua,
Ai gasit cumva un dr.homeopat in Piatra-Neamt ?
Nu vrei sa postezi numele si nr. de telefon si pentru alti parinti doritori ??


Citat:
citat din mesajul lui allexa06


Buna fetelor! Spuneti-mi daca cunoasteti in Piatra Neamt un dr homeopat .bun.evenual si un nr. de tel. MULTUMESC

allexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paunlaura spune:

Stiti vreun medic homeopat bun in Galati? Daca se mai ocupa si de copii cu AGITATIE PSIHOMOTORIE si INTAZIERI DE LIMBAJ ar fi minunat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Citat:
citat din mesajul lui paunlaura

Stiti vreun medic homeopat bun in Galati? Daca se mai ocupa si de copii cu AGITATIE PSIHOMOTORIE si INTAZIERI DE LIMBAJ ar fi minunat.


Nu stiu daca un homeopat e cel mai indicat in cazul vostru. Ptr intarzieri de limbaj e necesar un logoped, nu?

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gtudorita spune:

Buna ziua,
Este prima data cand sciu aici, si o fac doar pentru ca simt ca am intr-adevar ceva de spus. Sunt din Baia Mare, am un baietel de 2 ani si 5 luni, iar iarna asta am avut atatea probleme medicale cu el, incat tot a doua luna eram internati in spital. Nu va mai pot spune de tratamentele agresive cu antibiotice atat de puternice incat organismul lui nu mai raspundea la ele, racelile repetate, plus, o frumoasa pneumonie facuta din cauza...doctoritei. In ianuarie, sa nu ne mai interneze, ne-a chemat de 3 ori pe zi la spital la aerosoli! GRESIT total! Dupa aerosoli nu e voie sa iesi din caldura, mai ales in frigurile din ianuarie! Evident, dupa 3 zile era in pneumonie interstitiala, cu antibiotic intravenos si tot tacamul! M-am suparat f tare, deoarece se mai spune ca este si cea mai buna doctorita din oras!
De aproximativ o luna de zile merg la o alta dna doctor,homeopat si....sunt multumita. Mi-e frica sa ma pronunt vehement in favoarea ei, dar credeti-ma, niciun medic pana acum nu mi-a consultat copilul atat de amanuntit, nu mi-a explicat totul atat de bine, nu mi-a dat atata incredere ca dansa! Mi-a dattratament profilactic, pt imunitate. In 2 saptamani copilul meu mananca ca niciodata, a crescut cu 2 cm! A facut un pic de rosu in gat, evident m-am dus la control, dar...din frica, m-am dus si la medicul de familie, care mi-a dat antibiotic. Antibioticul e in dulap si continuam cu homeopatele. La consultul de azidimineata, starea copilului meu e mult mai buna...pentru noi e minune, credeti-ma!
Am intrebat-o pe d-na doctor ce facem daca starea lui se va inrautatii Raspunsul ei a fost ca nu e absurda si evident ca vom trece si pe tratament..traditional, CAND SI DACA E CAZUL, dar sigur nu la un simplu rosu in gat!
Recomandarea mea din suflet este sa mergeti la homeopat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mofturici spune:

Buna Danay, Dulcetica...
Sunt tot din Iasi si am ajuns acum cca o luna si ceva la d-na Dr.Crisu Florentina la recomndarea unei rude care mi-a spus cat e de buna dar a uitat sa spuna si de comportamentul ei...

Am ajuns la ea cu fetita mea de 2 ani si 10 luni intrucat de la 1 an si 3 luni a inceput sa faca alergii...de la dif lucruri si cred ca e si ceva mostenit genetic de la tatal ei..am incercat cu medicina aleopata( la care am renuntat de multe ori la tratamente care mi se pareau dubioase si o tratam doar cu pasta de apa pt a-i calma bubitele), apoi naturista pt cresterea imunitatii si nici aici nu am vazut mare lucru si acum la aceasta D-na Dr.

Primul consult l-am facut fara copil ( era la bunici) si ne-a dat un tratament si ne-a programat peste 1 luna. am fost saptamana trecuta cu tot cu fetita si cu o zi inainte am aflat di sumar urina& urocultura ca are infectie si binentele ca dr pediatra ne-a dat ANTIBIOTIC(antiviata) si am discutat si cu homeopata care ne-a interzis sa-i dam si a ziz ca nu are nimic nu stiu ce sa zic ...si mi-a dat alte granule intr-un plic( prima oara am cumparat calcarea...ceva de genu ca nu mai avea) si ne-a spus sa-i dam de 2 ori pe zi a cate 3 jum lingurita (prima data ii dadeam doar dimineata)...zis si facut...

Acum doua zile a inceput sa faca febra mare de la 38.5 ---> 40 grade , am tratat-o cu nurofen si supoz.paracetamol , am sunat homeopata si mi-a spus sa stau linistita ca inseamna ca-i bine...
ok..dar dim aceasta a fost cu ea la consult si sotul la dr pediatra care a spus ca are un puroi urat si mi-a dat urgent ANTIBIOTIC ! Binenteles ca am intrat in panica si am sunat homeopata care e plecata din tara, dar ne-a lasat tel surorii ei care e homeopat si care, ca si personalitate e opusul ei si ne-a sfauit sa nu-i dam antibiotic, ii iese puroiul si a spus ca in 3 -4 zile isi revine si o sa vedem ca totul va fi bine, ca va raci mai putin....etc

A sunat chiar si acasa pt a ne mai spune cate ceva dupa ce a citi fisa fetitei mele ( ma refer la sora dumneaei)....


Am scris in mare problemele medicale si mi-ar placea sa aflu mai multe de la voi...si sa prind mai multa incredere in homeopatie...


Numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka29 spune:

Si eu am fost la un medic homeopat foartye bun dr. Jurj din Timisoara. Mi-a recomandat calcareea lactica si carbonica. Problema este ca lactica nu se gaSESTE. eu sunt din hunedoara. Stie cineva unde as putea comanda?

Mergi la inceput