tratamente homeopatice la copii

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monu spune:

Le-am dat la amandoua ceai hapciu. azi e prima data. sa vedem cum evolueaza. asta mica e oricum pe tratament pt astm. mi-e groaza de mucii astia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nona_denis spune:

Al meu copil chiar stranuta de la ceaiul hapciu.

Mami de Denisache

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danay spune:

of,dulcetica,atat am asteptat un raspuns de la tine......
nici nu-ti imaginezi cat ma bucur ca ai scris...
pe fetita mea o tratez pentru o tuse ce persista de un an de zile de acum,tuse pe care d-na dr gotia a diagnosticat-o ca fiind astm..
aceasta este problema noastra,dupa cum vad asemanatoare cu cea a baietelului tau...
si noi incercam din luna octombrie a anului trecut sa tratam homeopat...
am inceput la un alt domn doctor renumit in iasi(de fapt cel mai renumit)dar in timpul tratamentului cu remedii facut la el fetita mea a facut o laringita urata,am stat internate in spital,cu antibiotice injectabile,etc...doctorul de care iti zic(sunt sigura ca ai auzit de el)mi-a trimis in spital remedii,i-am dat fetitei mele in trei luni 20 de remedii iar rezultate n-am avut absolut deloc...
era ceva de genul,el imi recomanda remediul,imi spunea ca in doua trei zile trebuie sa vad rezultatul,iar eu asteptam si nu se intampla nimic...nimic in bine...
asta m-a determinat sa incerc la d-na doctor crisu
avem doar doua luni de cand mergem la ea.
ca si tine,sunt absolut socata de comportamentul ei.exact asta este si motivul ptr care am dorit ff mult sa iau legatura cu tine,am crezut ca doar mie mi se intampla,ca a deranjat-o ceva la mine,ca n-am pus corect problema..
dar exact asta ni se intampla si noua,imi da remediul in pliculet fara sa-mi spuna ce e si asteptam...
am intrebat-o o singura data ce mi-a dat,mi-a raspuns ff deranjata de intrebare,iar a doua oara la fel mi-a pus in plic si n-am mai indraznit sa intreb...
inca n-a fost cazul sa o contactez telefonic,dar cu mana pe inima iti spun ca mi-e groaza de momentul acela,care mai devreme sau mai tarziu,va veni...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danay spune:

sa inteleg ca voi aveti 11 luni de cand urmati homeopat la aceasta dna doctor?
si in tot acest timp nu v-a spus niciodata remediul??
mie mi-a spus ca imi va spune candva,in timp...sincer,n-o inteleg deloc,nu-i inteleg comportamentul,dar m-am resemnat si incerc sa ma consolez cu gandul ca atata timp cat nu-i dau medicamente fetitei si ea este bine,nici nu-mi pasa ce remediu ii administrez...
dar de ce spui ca era sa scapi telefonul pe jos?a tipat,nu te-a ajutat,ce s-a intamplat atunci cand ai sunat-o?
iti da alt remediu cand baietelul este racit sau te lasa sa astepti sa treaca luna,pana la urmatoarea consultatie?
ai reusit sa treci peste vreo raceala,cu febra mare,fara antibiotoce?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danay spune:

ce varsta are copilasul tau?
ce schimb de experiente ai avut cu pacienti de ai ei?
ma scuzi,te rog,ca te asaltez cu intrebarile,dar atat de mult am asteptat raspunsul tau...
esti singura pe care o stiu tratandu-se la aceasta dna doctor si vreau sa cunosc rezultatele ei,vreau sa mai cunosc pareri..
am incercat odata o conversatie cu o pacienta,asteptand la usa ptr consultatie,era o doamna in varsta,era multumita,dar se trata ptr inima,exclusiv homeopat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danay spune:

dar ai intrebat-o vreodata ce remediu iti da?
ce raspuns ti-a dat?
pacientii cu care ai discutat ce ti-au spus despre comportamentul ei?
au reusit in timp sa stabileasca o relatie mai apropiata?
sper din suflet ca nu te deranjeaza intrebarile mele,vreau doar sa aflu mai multe,as fi atat de fericita sa aflu de pacienti multumiti,vindecati...
nu stiu cum pot sa-ti trimit adresa mea de mail,de mess,poate mai stai pe mess uneori si ar fi mai usor de discutat...
oricum,iti multumesc ff mult ptr raspunsuri,si ptr cele date si ptr cele pe care le astept...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Danay apasa pe PM ,e cu rosu si trimiti mesaj privat cu adresa de mess.Tu nu ai activat pm ca sa-ti trimit eu.Asta ca sa nu monopolizam subiectul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danay spune:

tot incerc,dar scrie ca nu accepti mesaje private...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Probabil pentru ca tu esti mebru nou si ti le modereaza?
Dar fa-ti tu activ PM ul.Eu vad ca la mine merge, nu stiu care e explicatia.Nici email nu imi poti trimite?Intri pe id ul meu si vezi profil si acolo ai send email.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Citat:
citat din mesajul lui nona_denis

Al meu copil chiar stranuta de la ceaiul hapciu.

Mami de Denisache

Cumpara anti-hapciu
A

Mergi la inceput