tratamente homeopatice la copii

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xavi_660 spune:

Citat:
citat din mesajul lui LGabiL



Sunt curioasa daca e medic.Adica ce specializare de baza are???


se pricepe la toate...not... medic de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aaimee75 spune:

buna,in Timisoara este Dr Jurj homeopat care este foarte bun(eu o tratez la o colega dea lui aici in Sannicolau-mare),eu o tratez pe fetita de 8 luni homeopat si este ok,din august pana a cuma a luat de 2 ori antibiotice,ce ziceti?nu am mentionat ca fetita s-a nascut prematur,6 luni 1.2 kg,acuma are 2 ani si 5 luni.sanatate multa!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

cu vladut am avut rezultate ff bune in urma tratam homeopat recomandat de dr rodica brebenaru brasov...problema noastra a fost imunitatea si burtica-enterocolite frecvente si urate!

Anca +32s ANA-MARIA AMR 4S si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

POZE BURTICA si POZE SERBARE ABSOLVIRE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catod spune:

Buna ziua,

as dori sa-mi inscriu bebelusul la un medic de familie cu specializarea homeopatie, in zona Iancului-Bucur Obor.

Multumesc pentru eventualele recomandari.

Cami, mami de bebe Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Buna,

Sa va povestesc patania noastra la un homeopat "celebru".


M-am gandit eu la un moment dat sa caut si un homeopat pentru fete poate le-o fi mai bine asa. Caut bineinteles pe net si dau peste un site scrie acolo ca fac si consultatii on-line. Scriu despre ce este vorba (ditamai mesajul)imi scrie cineva ca trebuie sa ma programez la o consultatie, nici macar nu citise mesajul. Deci ma programez acum vreo luna la o clinica privata din Bucuresti. Trebuia sa merg joi seara. Ajungem acolo facand toate cele posibile: alergat pe strazi, mancat pe fuga, al meu a plecat mai devreme de la munca; Am ajuns la timp si ne spune o receptionera ca s-a decalat un pic programul si sa mai astepatam putin. Am asteptat si apoi ne-am dat seama ca erau peste zece persoane inaintea noastra.
Nici nu ne-au spus. S-a dus al meu sa vorbeasca cu cele 3 de la receptie sa rezolve ceva ca eram doar noi cu copii. Am stat acolo mai mult de o ora degeaba. fetita de 2 ani se plictisise groaznic si facea numai prostii: punea apa la flori de la dozator, se urca pe scaune, alerga de colo colo. etc. Doctorul respectiv striga dupa o lista proprie. Din cand in cand receptionerele trimiteau femeia de serviciu sa-i faca copilului de 2 ani observatie ca nu are voie sa puna apa la flori, etc L-am trimis pe sot sa vorbeasca cu doctorul sa intram noi ca deja era aproape 8,30 si fetele nu mancasera si se apropia si ora de somn. Se duce si "minunatul" doctor ii spune sa asteptam la rand. Care rand???? Ca trecusera aproape 2 ore de cand stateam cu 2 copii pe un culoar..... Am plecat atunci cu toti nervii dupa lume. Si ca sa vezi ca despre asta este vorba: http://www.homeopatie.ro/urasc-nesimtirea-despre-respect-192.htm
Se confirma din plin vorba ca hotul striga hotii!!!

Va spun omul asta este un nesimtit si arogant. Nici macar nu avea ochelarii la el. Asta e ca si cum mi-as lasa creierul acasa cand ma duc la munca. Cum consulta oare???? Am aflat ca n-are ochelari la el dupa ce nu a recunoscut o fosta sau actuala prietena/iubita cu care a iesit sa vorbeasca in timp ce asteptau o gramada de oameni la usa lui. Si se si lauda ca nu are ochelarii la el. Ce mai, a fost horror...mi-a lasat un gust tare amar.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_alex spune:

Buna fetelor!
Eu sunt din Galati si recunosc ca nu a avut rabdare sa citesc tot si va rog daca mai sunt si alte fete din Gl daca imi pot recomanda un dr. homeopat. Ati auzit de dr. Nichita? Ce parerea aveti ? Va multumesc si astept raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayatheeo spune:

buna mamici va rod frumos cine a tratat bebelu la doct crisu ,noi facem tratament la ea de 5 zile,nu da prea multe detalii mia dat o sticluta cu tratament si atat tot si sa revenim peste o luna,va rog sa imi ziceti dupa tratamente cum sau simtit pui vostri sau vindecat,daca ma poate ajuta cineva care a facut tratment ptr otite repetate la doct crisu ,va roggggg.astept un rasp sau un email plzzzz

Mergi la inceput