Ce filme bune ati mai vazut?(2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelina spune:

MCM...acum vad recomandarea ta pt Wicker Park....dar slabuta publicitate ai facut la el...eu tocmai l-am vazut in seara asta si m-a lasat.....
Daca vreti sa vedeti parerea mai detaliata puteti citi postarea mea de la Filme de Dragoste.... in orice caz, mi-a placut la nebunie!
Il recomand cu multa caldura ...mai ales celor carora va place de Josh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingerash spune:

Nu mai stiu daca am scris sau nu de filmul asta, dar Frida cu Salma Hayek mi-a placut la nebunie, super film!

Nu înceta niciodata sa zâmbesti, nici chiar atunci când esti trist, pentru că nu se stie cine se poate îndragosti de zâmbetul tău!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalynaa spune:

Am luat shi eu dupa net astazi The Wedding Date ca m-ati facut curioasa..prea il laudatzi atat.Il vad maine si revin cu impresii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisicuta si matei spune:

[quote]Originally posted by ingerash

Nu mai stiu daca am scris sau nu de filmul asta, dar Frida cu Salma Hayek mi-a placut la nebunie, super film!

da sunt de acord frida merita vazut,chiar trebuie vazut neaparat!cred ca Salma joaca destul de bine!
tot un film mai vechi dar destul de bun si cu un final neasteptat este Runaway Jury (2003)-7,1 pe imdb cu John Cusack,Gene Hackman,Dustin Hoffman,Rachel Weisz.
si Callas Forever-un film usor dar cu o coloana sonora excetionala.e facut de Franco Zeffirelli,iar distributia:Fanny Ardant,Jeremy Irons-7,1 pe imdb

http://photos.yahoo.com/selfguide1
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10726;128/st/20050422/n/Matei/dt/7/k/ac60/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Am vazut si eu azi Wicker Parkm-ati facut curioasa.
A fost bun,dar ma cam enerva cum treceau de la o faza la alta,cum isi aduceau aminte,cum isi derulau amintirile.
Oricum,dragut film

"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingerash spune:

acum m-ati facut curioasa si pe mine sa vad Wicker Park, mor de curiozitate & nu stiu cand o sa am timp si de unde sa fac rost de el , offffff ce imi faceti

Nu înceta niciodata sa zâmbesti, nici chiar atunci când esti trist, pentru că nu se stie cine se poate îndragosti de zâmbetul tău!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

Wicker Park e pus in scena intr-o maniera originala care poate fi enervanta la un moment dat mai ales daca nu ai posibilitatea sa-l urmaresti cu mare atentie. Mi-a placut oricum.....


Brokeback mountain mi-a lasat un sentiment de insingurare..., e un film de care o sa-mi amintesc si peste o juma' de an, spre deosebire de altele.


Iar Wedding date nu am reusit sa-l vizionez.

Acum mi-am adus aminte de un film putin mai vechi - Unfaithfull cu Richard Gere si Diane Lane care m-a cam rascolit.

Cristina si bebe Alexia Maria Uimirea (02.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalynaa spune:

Am reusit shi eu sa vad The Weeding Date la recomandarea voastra si vreau sa va dau cate un drept multumire.E superb si mooooaaaama m-am in love de actorul principal,Dermot Mulroney.Sa nu ma spuneti!pls pls pls..dau o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apsara spune:

The jacket, Match Point, Walk the line, La vida secreta de las palabras, Samsara (tibetana)

apsara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Asterix spune:

Am vazut "The Constant Gardner", un thriller foarte "destept" realizat de catre regizorul de la "City of God", Fernando Meirelles, cu Ralph Fiennes si Rachel Weisz, dupa o carte de John le Carre. Este unul din cele mai bune filme din 2005 pe care le-am vazut, dar mai am de vizionat cateva, atat din cele nominalizate la Golden Globe, cat si la Oscar.

Mergi la inceput