Ce filme bune ati mai vazut?(2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingerash spune:

quote:
Originally posted by katie

daniela_b, nu stiu daca tu stii sa povestesti filme sau mie mi-a placut foarte mult candva filmul de care zici tu... Acela cu River Phoenix, care e unul din preferatii mei. L-au dat de vreo cateva ori pe Tele 7, era tradus "Petrecerea uratelor". El de fapt se numeste "Dogfight" si e din 1991. M-a impresionat puternic atunci, nu-l pierdeam in nici o reluare. Din aceeasi categorie pt. mine si tot la acelasi post si in aceeasi vreme a fost"Racing with the moon" cu Nicholas Cage si Sean Penn cand erau ei tinerei

Filme bune (in viziunea mea, bineinteles) vazute in ultimul timp?
In reluare: Meet the parents si Meet the Fockers (super haioase)

In premiera:
- Mr. and Mrs. Smith (nu ma asteptam sa fie asa dragutz [:));
- Duplex (baba aia e dementiala );
- Garfield (usurel, simpatic);
- La vita e bella (dureros si idealist).
Dupa cum vedeti, cu noutatile stau mai prost, da' incerc sa recuperez pe parcurs!

Filmele mele preferate sunt Schindler's list, City of angels(cu Nicholas Cage si Meg Ryan) si The way we were ( cu Robert Redford si Barbra Streisand); le-as vedea si revedea de o mie si una de ori!




asta mi-a placut si mie foarte mult, parca se vede chimia dintre actori (Jolie & Pitt)

Nu înceta niciodata sa zâmbesti, nici chiar atunci când esti trist, pentru că nu se stie cine se poate îndragosti de zâmbetul tău!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Am vazut si eu Duplex zilele trecute,am vazut ca tot vorbeau fetele de el si eram curioasa.Intr-adevar dementa harca aia de baba,Da' ce urata mai era si scarboasa
Mi s-a parut cam plictisitor,nu mai aveam nici rabdare sa-l termin de vazut ,dar nici nu ma lasa inima sa'l opresc


"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

Un film la care nu te plictisesti deloc este Wicker Park....cu Josh Hartnett.

Cristina si bebe Alexia Maria Uimirea (02.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katie spune:

M-a prins rau subiectul asta, asa ca in seara asta m-am uitat la "Wedding date', ca il aveam in calculator si tot amanam vizionarea lui. Dar in urma recomandarilor... m-am indurat de el
Problema e nu numai ca mi-a placut (in general imi plac siropelele si asta a fost chiar un siropel bunut ), dar dupa o zi oribila la serviciu (din pacate mai sunt si de-astea), pur si simplu mi-a incalzit sufletul...
ingerash, chiar asa mi s-a parut si mie: parca ieseau scantei!

Daca pentru o problema exista solutie, atunci n-ai de ce sa-ti faci griji. Daca pentru o problema nu exista solutie, grijile sunt inutile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Asterix spune:

Am vazut "Mrs. Henderson Presents", foarte dragut film, iar actorii din rolurile principale, Judi Dench si Bob Hoskins (care e si producator), super amandoi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Asterix spune:

Am uitat sa spun ca si mie mi-a placut "Wedding Date". M-a binedispus vizionarea lui, mai ales ca Dermot Mulroney este unul din actorii mei preferati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

Brokeback mountain desi nu ma omor dupa filmele de Oscar. M-a impresionat iar subiectul mi s-a parut original.

Cristina si bebe Alexia Maria Uimirea (02.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

M-ati facut curioasa cu "Wedding date". Acum il iau de pe net sa vad despre ce e vorba.

Cristina si bebe Alexia Maria Uimirea (02.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Si mie mi-a placut wedding date ,fain de tot


"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalynaa spune:

Brokeback Mountain-subiect original,roluri de exceptie...

Mergi la inceput