Prematurii-esentele tari se tin in sticlute mici!3

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Simiena sa-ti traiasca motzatul dezmotzat:-)))
Fetele mele grasancele se pregatesc de munte :))) Adica maninca si dorm bine ca sa-mi faca chiloman pe-acolo Maine seara o tundem spre cabana sa ne mai dezmortim si noi narile de mirosul de orash.
O sa va pun poze duminica-;)
Pana aunci puteti sa ne vedeti La gradina, la gradina unde da Domnul lumina



Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Papadie sunt tare haioase grasunicile voastre!! Distractie placuta la munte!!

Ana Maria si Victor Stefan (15 12 2004)

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simiena spune:

Papadie-frumoase fete!
Sa fie sanatoase si sa aiba parte numai de bine!

Mamicul lui Elian
povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simiena spune:

Ana Maria - multumesc pentru aprecieri . Pentru mine e cel mai frumos copil din lume si cel mai cuminte . Dar cred ca orice prematur e un copil deosebit pentru ca a luptat mai mult.

Mamicul lui Elian
povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalinad spune:

simiena, sa-ti traiasca baietelul! totul e bine cand se termina cu bine, dar brr, horror poveste ai mai avut... la placenta praevia nu se face cumva automat cezariana?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalinad spune:

cata liniste pe aici! chiar toata lumea sa fie in vacanta?!
noi plecam la mare peste 10 zile, abia astept sa vad daca anul asta il convingem pe pitic sa intre in apa!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lidiadanaila spune:

Salutare , salutare !!...chiar ca-i mare amorteala pe aici ! Ce mai fac prematurii ?? Dragos este bine , noi nu am mai intrat pe aici ca ne-am mutat in casa noua !! Ne-am mutat la Sebastian , regret enorm dupa obor-mosilor insa despre apartament nu am comentarii ! Daca sunt mamici din zona cu bebei cam de 2 ani as vrea sa ne intilnim ca-i aiurea tare cind nu ai cu cine vorbii nu cunosti pe nimeni , sunt si destui tigani pe aici....cam sufar. Aseara am fost in parcul Carol care-i la 5 min cu masina de mine si Dragos s-a repezit ca de obicei la jucariile unei fetite cam de 5 ani , la groapa cu nisip !!! nu am cum sa ma inteleg cu el ca nu are voie ca nu-s jucariile lui , tatal fetitei i-a spus sa-i dea si lui Dragos lopatica ca-i mic sa se joace si el , apoi a sarit mama fetitei cu gura : " de ce sa-i dea draga ? sunt jucariile ei si nu le da la nimeni!"....am incremenit , a trebuit sa plecam in tipetele lui Dragos care nu vroia sa plece !!Voi ati patit asa ??...la obor in parc este alta lume...toate jucariile erau la toti , nimeni nu se supara, mai cu seama la ai nostrii mici cu care nu te poti intelege deocamdata. Altceva , bine , Dragos ii la fel de nazdravan si obraznic , este tot mai mic decit cei de virsta lui , nu vorbeste prea multe , este sanatos , nu plecam in concediu acum ci in septembrie la munte. Am vorbit cam mult astept si de la voi povesti....noi va pupam .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Salutare!
Nu am intrat pe aici ca n-am vazut subectu' , dar recuperez. Noi avem mai bine de un an si 8 luni si vrem sa va punem o intrebare:
Exista, din cate ati sesizat voi la copiii vostri, anumite deficiente in dezvoltare?
De ex. noi avem doar 8 dinti pana acum si nu vrem sa invatam sa vorbim, nu vrem sa repetem nimik. Altfel, dpv fizic suntem super ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalinad spune:

salut!
daniella, sa inteleg ca alexis e si el prematur? in orice caz, eu stiu copii nascuti la termen cu "intarzierile" de care vorbesti tu (care dealtfel se inscriu in parametri normali, doar noi am vrea sa fie totul cat mai repede...). stiu o fetita care la 2 ani spunea doar "tata" iar la trei canta de n-are treaba. si o fetita care spre 2 ani tot asa fara dintisori era, si mama ei se tot chinuia cu mancare pasata.
lidia, minuni d'astea cu jucariile am patit si noi prin herastrau. nu cred ca tine de zona, ci de bun-simt... in general am patit-o cu bunicile, parintii sunt mai toleranti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Da, Madalina, DPN-ul nostru era 24 decembrie si ne-am cam grabit...asa ca ne-am nascut cu o greutate de pisica 2400g.
Auzisem ca premturii recupereaza eventualele intarzieri pana pe la 4 ani, stiti ceva de asta?

Mergi la inceput