Vesti despre Mihaita Hogas

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

FELICITARI!!! Asta da veste buna! Imi pare rau ca abia acum am apucat sa o citesc, dar ma bucur nespus pentru voi! Meritati din plin aceasta fericire dupa cate ati avut de indurat pana acum. Abia va asteptam acasa!

I wish I were an angel...

http://photos.yahoo.com/anangel_lexi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Ma bucur mult de tot pentru voi , simt impreuna cu voi bucuria!!!! Multa, multa sanatate sa ii dea Dumnezeu lui Mihaita si sa nu mai fie bolnav niciodata!!!!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001" target="_blank"> Salvati viata unui copilas oferind 5 euro la teledonul umanitar

Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Dragi prieteni,

Ma bucur sa resusesc sa va scriu din nou ... bine ca am un sot care stie sa faca aproape de toate ... ca altfel era vai si amar de timpul liber. Mihaita nu vrea sa stea o clipa singur. Daca vrei sa mergi la baie mai bine renunti la idee pt ca altfel o tine un tipat. Nu stiu de unde a invatat sa tipe, pana acum doar plangea.

Va multumesc la toti pentru mesajele de incurajare si pentru ca ati trait aceeasi bucurie ca si noi cand am iesit din spital. Este o senzatie ciudata pe care o traim de fiecare data cand suntem internati. Cand esti in spital iti este greu sa te adaptezi afara, te gandesti ca acolo esti la adapost, esti aproape de medici, esti sub ochii lor. Iesi cu teama din spital si totusi dupa catave zile in care esti "afara" incepi sa traiesti din nou si daca totul este bine incepe chiar sa iti placa afara din spital. Insa cand e sa mergem iar in spital, fie doar si pentru o consultatie te apuca iar tremuratul ca acuma nu mai vrei in spital, ti se pare ca totul miroase, ca aerul este insuficient pentru toti si nu mai vrei sa intri niciodata in spital. Ciudate sentimente, banuiesc ca sunt normale. Nici nu mai stim unde este mai bine afara sau in spital. Acuma suntem in faza in care cel mai bine este afara pentru ca ne-am obisnuit iar in camera de la pensiune, avem program de plimbat, de mancat, de dormit, de trezit in miez de noapte si de tipat.

Azi noapte stateam pur si simplu la marginea patului si ma uitam la Mihaita cum tipa, fara nici un motiv, poate a visat ceva, poate vroia ceva ... si am luat-o de la capat: verifica pampersul, ia-i temperatura, incearca sa vezi daca vrea apa, poate lapte, atunci du-te si pune apa pe foc sa incalzim laptele ca e de la frigider si de cele mai multe ori vrea o gurita de apa sau ... cel mai des ... sa il dea pe Dan jos din pat. E o aventura fiecare noapte, parca Mihaita de-abia s-a nascut ... ne punem ceasul sa sune la fiecare 3 ore in noapte sa ii dam laptic prin somn, ca mananca cel mai bine asa. In timpul zilei e prapad, nu vrea sa manance, este extrem de nervos, arunca cu mancare, cu lucruri, oameni buni, dar arunca, la distanta, cu putere ... si se zbate foarte tare, de multe ori nu putem sa il tinem, isi da cu capul pe spate, da din maini si din picioare.

Ieri la amiaza a dat cu capul de o latura a mesei si initial am crezut ca s-a lovit la frunte ... dupa aceea am vazut: pleoapa stanga a inceput sa se umfle de nu mai putea deschide ochiul si s-a invinetit foarte tare. Am inceput sa ii punem intai apa rece, am vrut cu gheata dar nu s-a putut Mihaita s-a luptat din toate fortele si nu am reusit sa ii punem gheata pe ochi. Am mers la spital ... l-au uns cu putina crema. Trebuie sa mergem la farmacie sa cumparam crema ca nu putem veni de fiecare data sa il unga in spital ... cica nu e normal ca nu are legatura cu transplantul. Acuma radem spunem ca s-a batut cu baietii in cartier ... insa o sa aiba multa vreme vanataie la ochi pentru ca sistemul lui imunitar fiind foarte slabit incetineste orice vindecare oricat de banala este cauza.

Daca reusim sa il trezim dimineata pe la 8 si sa facem macar o plimbare pana la amiaza atunci are un som de amiaza foarte bun, undeva in jur de 2 ore legate. Si seara daca reusim sa nu il lasam sa doarma pana pe la 20.00 atunci se culca pe la 22.00 si doarme pana dimineata mai devreme. Secretul este sa se culce la amiaza, nu foarte spre seara, insa de multe ori pur si simplu nu putem sa il culcam la amiaza si spre seara pica de oboseala si se duce de rapa tot programul normal. Trebuie sa il fortam sa mearga cat mai mult pentru ca miscarea scade f mult riscul de reject al ficatului si de asemenea ajuta plamanii sa respire normal si sa isi revina complet. Acuma suntem si fara fizioterapie si trebuie sa ne descurcam cu metode naturale. Insa dupa cativa pasi Mihaita oboseste foarte tare si pur si simplu pica din picioare. Este foarte frig si hainele multe si groase ii incetinesc miscarile si ii este f greu sa se miste cu usurinta. Fiecare pas in plus ne bucura. Cand intinde mainile sa il luam in brate stim ca s-a terminat cu plimbarea si il mai plimbam putin in brate sa stea cat mai mult la aer curat.


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63105" target="_blank">"Teledon" de suflet - 5 euro pentru o viata !!!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62914&whichpage=1" target="_blank">Noutati despre Mihaita Hogas ! poze www.imagestation.com/album/pictures.html?id=2121876935" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Stelica, ma intrebai de detaliile medicale. Ce stim pana acum de la doctori:

Oricand se poate intampla orice. La modul cel mai serios, oricand putem ajunge foarte rau pentru ca Mihaita pur si simplu nu are imunitate, nu poate lupta cu o iritatie banala de la fundulet. Are de exemplu o mica iritatie la fundulet si noi am crezut ca este de la sucul de portocale si nu ii mai dam ce ceva timp decat foarte putin. Il ungem cu o crema de vreo 2 saptamani si nu ii mai trece, iar doctorii ne-au zis ca nu ii va trece curand deoarece este de la medicamente in primul rand si nu de la sucul de portocale si in al doilea rand pentru ca el nu stie sa lupte nici macar cu ceva atat de banal. Noi nu prea realizam, nu ne dam seama cat este de fragil .... ne-am pierdut orice reper ... "cade se ridica si nu are nimic". Nu stiu cat este de valabil si in cazul lui Mihaita. Poate sa cada si sa faca vreo vanataie Doamne fereste cu care sa se lupte ca si cu o boala grea. Doamne fereste de virusi, de microbi, ca tot e sezonul, astea sunt pericole reale, pericole care nu vreau sa imi imaginez ce pot sa faca din Mihaita.

Vineri noapte a inceput sa faca febra din senin. Spre seara avea un 37.7. L-am dezbracat, am tinut geamul intredeschis putin cate putin sa aiba mereu aer curat. La ora 1 noaptea a mancat vreo 100 ml de lapte. Dupa ora 2 a inceput sa geama si sa se zvarcoleasca, la fiecare 10 minute ne trezeam pentru ca plangea si nu intelegeam ce are. Temperatura incepea sa creasca 38.9. Noi avem de la spital un medicament Perdolan (este echivalentul paracetamolului din Romania). Insa ne-au atras atentia sa nu ii dam decat in caz de forta majora pentru ca este toxic pentru ficat si stomac. L-am dezbracat de tot, numai in pampers a ramas. I-am pus niste comprese reci pe picioare. Mihaita insa foarte agitat, mai mult prin somn, era si foarte obosit, vroia sa doarma. Si gemea. Avea dureri asta era clar. Pe la 6 dimineata ne hotaram sa ii dam perdolan, nu vroia sa manance si speram sa ii treaca repede febra si durerile. Operatia se inrosise foarte tare. Mihaita nu vroia sa manance, a baut putina apa. vroiam macar apa sa ii dam dar nu vroia decat foarte putin. La ora 8 dimineata incepe medicatia care este extrem de puternica si imi era groaza ca trebuie sa ii dau atatea medicamente fara sa aiba nimic in stomac si cu perdolanul ala prin organism. Pana la urma i-am dat toate medicamentele si cu Dumnezeu inainte. La ora 10, dupa 4 ore de la perdolan, ii mai dam o doza si deschidem geamul larg, oameni buni, daca ne-ati fi vazut, tehnica occidentalilor de scazut febra: copilul gol si foarte frig in camera. Noua ne era frig, Mihaita ardea. Am zis ca daca ma vedea mama zicea ca vrea sa-mi omor copilul. Pe la ora 13.00 incepe sa ii scada febra, ajunsese pana la 38.0 insa noi eram mai ingrijorati de durerile pe care le avea. Si aproape de ora 14.00 a acceptat in sfarsit laptele si a batut vreo 100 ml si tare ne-am mai bucurat pentru ca la ora 14.00 trebuie sa ia medicatia de amiaza si imi era tare teama pentru stomacelul lui. Dupa ce a baut lapticul si febra s-a asezat iar la 37.7 a tras un somn adevarat de vreo 4 ore si dupa aceea a inceput in sfarsit sa zambeasca si sa se joace si am stiut ca totul era ok. A mai ramas cu 37.7 pana spre seara si apoi a coborat pana la 37.0. La spital nu ne face nimic decat daca trebuie sa ii dam trei doze de perdolan. Daca dupa 3 doze de perdolan nu se schimba in bine situatia atunci putem sa apelam la ei, altfel ne ducem degeaba in spital. Au reguli foarte stricte si degeaba incerci sa le incalci ca tot nu iti fac nimica. I-am sunat doar sa le aducem la cunostinta prin ce a trecut si ne-au zis ca am reactionat bine. Si roseata de la operatie trecuse si ne-am linistit de tot.

Pentru cine intreba daca de sarbatori vom fi acasa ..... raspunsul este nu. Dupa transplant trebuie sa stam minim 3 luni langa spital. Dupa calculele noastre asta inseamna ca cel mai devreme putem ajunge acasa pe la sfasitul lui februarie, inceputul lui martie ..... daca totul va fi bine. Este o expresie pe care am invatat-o din experienta altora ca nu este temerara. Este o expresie foarte adevarata si foarte dramatica. Sunt familii care si-au facut de vreo doua ori bagajele sa plece acasa si intervenea ceva care ii mai tintuia aici cateva luni in plus. Suntem pe gheata subtire insa cu rugaciuni si cu Dumnezeu speram ca Mihaita sa aiba o evolutie foarte buna si sa nu aiba nici un fel de complicatii.

Eliza, ingerul nostru pazitor din Canada, daca totul va fi bine, avem tot ce ne trebuie pentru aceste trei luni posttransplant si poate sa platim si consultatia de la 6 luni care costa 2500 euro numai consultatia. Nu vreau sa ma gandesc deocamdata mai departe de aceasta perioada pentru ca oricand se poate intampla orice. Daca nu va fi bine, Doamne fereste, atunci vom avea probleme serioase dupa aceste trei luni deoarece banii platiti includ doar aceste trei luni postoperator. Dupa aceea incepe sa ne taxeze pentru fiecare zi, pentru fiecare privire aruncata. O zi de spitalizare este 500 euro. Pe langa acestia, ce este in plus: mici interventii, anestezii, biopsii, Dumnezeu cu mila ! Sper sa ne incadram intr-o evolutie fericita si sa nu fie nevoie de nimic din toate aceste costuri fabuloase.

Ingerul pazitor din State, Corina G, tocmai mi-a scris ca ultima transa de donatii vor pleca spre noi zilele acestea, este vorba de 2560 dolari, sper ca am retinut bine suma. Si asta ne dau mari sperante pentru viitorul apropiat. Este foarte greu sa facem calcule si prognoze. Mi-e groaza de acea socoteala de acasa cu cea din targ ca nu o sa ne iasa si nu vreau sa ma gandesc la rau deocamdata. Stiu ca sunteti acolo si ca va rugati pentru Mihaita, stiu ca Dumnezeu v-a scos in calea lui Mihaita si a noastra si am speranta ca totul va fi bine.

Laliq sa-i multumesti mosului din partea noastra .... cred ca a conspirat cu Flococila. Ne este mare dor de voi.

Am lipsit mult de langa Mihaita, poate are nevoie de ceva ... maine va povestesc mai multe, imi doresc din suflet sa traiti langa noi bucuria noastra, fie ea si pe gheata subtire ... Dumnezeu face minuni si face prin oameni aceste minuni, iar voi sunteti ingerii pazitori ale caror rugaciuni ajung acolo unde trebuie si astfel avem speranta si credinta ca Dumnezeu va avea mila de noi si totul va fi bine.

Va multumesc inca o data la toti, va imbratisez cu toata dragostea si va multumesc pentru tot ce faceti pentru Mihaita.

Doamne ajuta!
Gabriela


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63105" target="_blank">"Teledon" de suflet - 5 euro pentru o viata !!!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62914&whichpage=1" target="_blank">Noutati despre Mihaita Hogas ! poze www.imagestation.com/album/pictures.html?id=2121876935" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

Draga Gabi ,te admir si ma inclin in fata ta si a sotului tau ,esti extraordinara ,ai o putere uimitoare .Imi pare rau ca Mihaita sufera atat de mult dar o sa fie totul bine ,bunul Dumenezeu si ocrotirea voastra o sa il ajute sa mearga mai departe.Eu cred ca e si traumatizat de tot ce s-a intamplat .
Fiul meu a trecut printr-o operatie banala ,avea 8 luni si a tipat vreo 3 luni de ne adusese la exasperare ,epuizasem toate resursele de rabdare si intelegere dar am strans din dinti si l-am suportat ,e un mod de a -si refula sentimentele negative si toate supararea lui ,cel putin asa ne-a spus psihologul la care l-am dus pe Vladut .
Sa dea Dumnezeu sa fie totul bine ,si o sa fie ,am sa ma rog de Craciun cand merg la biserica pentru voi si puiul vostru care incet ,incet a devenit si al nostru ,un pic de tot ,eu una nu deschid calculatorul fara sa verific subiectul lui Mihaita .
Nu te necaji a nu sunteti de sarbatori acasa ,sunt sigura ca multi oameni sunt alaturi de voi cu tot sufletul si la anul o sa faca Mihaita cinste cu un pahar de sampanie .
Te pup si te imbratisez tare de tot ,Iustina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arislo spune:

Buna ziua
Sunt membru nou. Vreau si eu sa ajut in cazul lui Mihaita. Daca sunt fete din America care aduna bani sau pot trimite prin paypal va rog sa imi spuneti si mie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina G spune:

Gabriela, multumim mult pt. detalii si pt. ca ne tii la curent, cu toate ca sunteti asa de stressati si obositi. Sunt in continuare cu gandul la Mihaita si la voi si nici nu stii cat ma bucur sa aud ca ii merge asa de bine, dragul de el. Scumpul, ce tare lupta!! Sa dea Dumnezeu sa o tina tot asa si sa plecati sanatosi acasa in Ian-Feb, dupa cum e "planul".

Azi s-a facut transferul de $2560 in contul tau din Iasi. Te rog sa imi confirmi cand ii primesti.

Pupaturi multe lui Mihaita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

bravo mihaita!

ai reusit1

gaby si dan: vad ca v-ati adaptat cu geamurile deschise. cand am citit ma gandeam la baietelul meu care a avut 3 zile temperatura si eu nu i-am facut asa, bineinteles i-am dat antibiotic. ca-n romania.

nu mi-ai zis daca pot veni la voi la spital. saptamana viitoare e bine?

aveti tot ce va trebuie? trimite-mi un pm daca vreti ceva.

s-auzim numai de bine! si

sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza-daniela spune:

Buna,Gabriela, ce mai face Mihaita?

Doamne ajuta, sa va dea Dumnezeu numai si numai sanatate si bucurie, dupa tot ce ati patimit.

Ma rog in fiecare seara pentru micut.

Vreau sa actualzez situatia lui Mihaita pe website-urile parohiilor si nu numai din Toronto. Azi am dat un pomelnic pentru el si m-am rugat pentru sanatatea lui

Arislo, ne cunoastem de la subiectul lui George...

Cred ca mai este deschis contul Corinei Grigoras in SUA pentru MIhaita? Poate puteti ajuta in acest fel?

Stiu ca si pe romanian-portal (parca, dar nu sunt foarte sigura) s-au strans bani pnetru el...

ma pot interesa

in noul an vreau sa mai ajut si eu cu ceva pe Mihaita, si poate ca vor fi si altii care vor vrea sa ajute, daca voi actualiza situatia lui pe websiteuri si forumuri


Doamne ajuta!
Eliza

Eliza
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58588/" target="_blank">
Ajutati-l pe George!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Dragi prieteni,

Revin cu noutati despre Mihaita ... unele mai bune, altele mai putin bune, insa important este ca suntem bine si Mihaita este cu noi.

Domnul bebe a invatat sa mearga SINGUR !!!!! Suntem super fericiti ca a avut in sfarsit curajul sa isi dea drumul de unul singur la mers. Sambata mai cu teama mai cu curaj s-a desprins de marginea patului si a facut vreo 5-6 pasi. Atat ne-a trebuit ca l-am exploatat la maxim si duminica dimineata primul lucru pe care l-am facut dupa ce s-a trezit a fost sa il punem iar sa mearga sa vedem daca nu cumva a fost un vis. Si Mihaita nu uitase, chiar stia sa mearga. Uraa ! Se mai batzaie uneori si ne da emotii, noi stam in spatele lui ca o umbra. Insa inceputul a fost facut. Ii este teama sa se desprinda, insa dupa ce s-a desprins este o minune sa il vezi cum merge, zici ca este hipnotizat, cu manutzele inainte si merge ca un pinguin. Avem un filmulet cu el insa nu stiu unde pot sa il pun pe net sa il vedeti si voi. Daca stie cineva va rog sa imi spuneti.

Partea mai putin buna este ca vineri noaptea a luat-o de la capat cu febra. Are un obicei in a face vineri noaptea febra. Am vorbit cu dr de la urgente si am fost la un pas sa mergem iar la spital. Dupa o prima doza de paracetamol i-a scazut brusc febra ca dupa doua ore sa creasca iar la 39.5. Nu i-am mai dat nimic, l-am scos afara din casa si l-am pus sa mearga in frigul de afara (foarte bine imbracat) insa sa respire aerul curat de afara. Oameni buni, i-a trecut febra. Nu exista nici o explicatie, singura plauzibila este inceputul unui alt reject insa nu vrem sa ne gandim la asta. Joi vom merge la consult si sa vedem atunci ce or zice medicii. Problema este ca deja ia cortizon pentru reject si daca face iar un reject atunci trebuie sa bage in el si mai multe medicamente. Acum sunt 14 medicamente, foarte puternice care il dau peste cap. Sa va zic de ce. Este foarte nervos. Are momente cand nu putem sa il tinem, face crize de nervi, se zbate, se tranteste pe jos, arunca cu putere tot ce prinde la mana ... ne-am speriat de cateva ori si medicii ne spun acelasi lucru ca este de la medicamente dar nu au ce sa ii faca. Sa mai asteptam sa se imbunatateasca analizele si poate cand mai scad dozele ... poate nu va mai fi nervos.

Acum avem o alta problema care nu se mai termina: tensiunea este foarte mare, are de obicei 13/7 insa ajunge destul de des si la 14/7. Partea mai ciudata este ca de multe ori tensiunea mai mica (distolica parca) este de multe ori aproape de 10, adica are 13/10 sau 12/9. Pe 30 decembrie avem programare la cardiolog sa o luam de la capat cu investigatii amanuntite la inima. I-au descoperit la o ultima ecografie la inima de saptamana trecuta ca are 2 vene cave, amandoua dezvoltate normal si ca sangele circula in voia cea buna prin ambele. Initial ne-au spus ca uitam acest aspect, ca este doar o stare de fapt si nu o problema in sine, insa de cand cu tensiunea f mare ... nu mai sunt asa de siguri. Plus ca are 4 tensiuni diferite in toate 4 membrele si asta e ciudat tare. Om vedea unde ne mai duce si descoperirea asta. Doamne ajuta-ne ! La cate ecografii la inima a facut Mihaita de cand s-a nascut si in Romania si in Belgia, tocmai acum a vazut un doctor la care am fost pt prima data saptamana trecuta. Pe 30 o sa mergem la un cardiolog care este familiarizat cu simptomalogia sindromului Alagille in care este incadrat Mihaita. Pana una alta i-au mai introdus un medicament nou pentru tensiune, (are acum 2 medicamente pentru tensiune) si tare ma gandesc sa nu fie nervii astia de la medicamentul asta, parca e prea nervos si mult prea des. Sa mai asteptam cateva zile sa vedem daca se mai calmeaza Mihaita.

In alte ordine de idei, Mihaita se uita cu teama la semnul de pe burtica si suntem ingrijorati sa nu reactioneze rau cand va intelege ce este acel semn. Eu ii spun tot timpul ca numai copiii foarte curajosi au acest semn, ca fara acest semn el nu ar fi fost un copil sanatos, sa se poata juca si cu alti copii etc. Nu suporta sa stea cu burtica goala, iar daca are un body mai decoltat la gat se uita inauntru la operatie si se schimba la fata, parca i-ar fi frica. Oare isi aminteste de durerea prin care a trecut, mi-e frica sa nu i se puna vreo pata pe creier legat de transplant. Ma gandesc ca medicii ne-au spus ca e f posibil ca peste 5-10 ani sa faca acel transplant de rinichi si atunci Mihaita va fi mare si va trebui sa accepte acest transplant cu tot curajul din lume. Acum rinichii lui functioneaza la 50 % din capacitate si este ok, insa nu trebuie sa scada acest procent. Medicamentele de acum sunt puternice si trebuie sa bea si multe lichide si nu accepta decat sucul de portocale cu pofta. Este iritat la funduletz de la medicamente si nu ma simt in largul meu sa ii dau prea mult suc de portocale, e cam greu sa le imbin pe amandoua.

Cam astea sunt noutatile in mare ... imi pare rau ca nu pot scrie mai mult si mai des, Mihaita este o minune si o descoperire in fiecare zi. Luam partile bune si ne bucuram din plin de ele si partile rele ne rugam sa ne fereasca bunul Dumnezeu de ele.

Arislo, multumesc pentru ca ca ne esti alaturi.

Eliza, esti o minune pentru noi. Din cate stiu eu Corina G are deschis contul din SUA. Despre contul de pe romanian-portal stiam ca s-a inchis. Stiu ca te rogi in fiecare seara pentru copilasul nostru si stiu cat suflet ai pus in aceasta campanie. Nu voi putea nicidoata sa iti multumesc indeajuns. Tu impreuna cu Corina G sunteti sefii ingerilor pazitori ai lui Mihaita de pe continentul american. Cand vei avea putin timp sa actualizezi situatia lui Mihaita va fi f bine. Stiu ca te-ai implicat si in alte cazuri care acum sunt mult mai urgente decat Mihaita. Te rog ajuta-i si pe ei ca stiu ca unde pui tu mana se intampla cate o minune. Daca totul va fi bine cu evolutia lui Mihaita vom avea nevoie de bani peste cateva luni, momentan suntem bine si ne descurcam pana sa plecam acasa, la sfarsitul lui februarie - inceputul lui martie. Mi-as dori din suflet sa pot sa spune odata ca nu mai avem nevoie de nimic, imi cer scuze ca din pacate nu stim inca ce ne mai asteapta, este un drum lung si greu si costisitor si nu avem inca unde verde de la medici ca ce a fost mai greu a trecut. Sper insa ca bucuria ca Mihaita traieste si are sansa sa aiba o viata normala sa fie multumirea cea mai mare pentru fiecare dintre voi care v-ati dedicat timp si bani si suflet pentru copilasul nostru.

Va imbratisez cu mult drag si ma rog la bunul Dumnezeu sa va binecuvanteze pe fiecare cu ce aveti nevoie mai mult.

Doamne ajuta!
Gabriela


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63105" target="_blank">"Teledon" de suflet - 5 euro pentru o viata !!!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62914&whichpage=1" target="_blank">Noutati despre Mihaita Hogas ! poze www.imagestation.com/album/pictures.html?id=2121876935" target="_blank">aici poze transplant www.imagestation.com/album/pictures.html?id=2116943636" target="_blank">aici

Mergi la inceput