Vesti despre Mihaita Hogas

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Gabriela, este extraordinar ce frumos si curajos ne ti la curent cu tot ceea ce se intampla cu Mihaita. Noi aici deschidem mereu subiectul cu speranta sa gasim vreo noutate si ne bucuram mereu cand vedem o postare din partea ta.

Felicitari lui Mihaita pentru primii pasi singur! Incepe sa fie tot mai voinic.

Sa nu te preocupi ca se va speria cand va afla motivul pt care are semnul pe butica. Voi sunteti parinti extraordinari si-l veti educa foarte bine, astfel incat el va intelege tot ceea ce s-a intamplat cu el in modul cel mai bun posibil. Sa fi sigura de asta!

Noi suntem in continuare alaturi de voi in gandurile si rugaciunile noastre, ne rugam mereu ca Dumnezeu sa fie alaturi de Mihaita cel voinic, dar si de voi ca parinti.

Multa sanatate!

_

Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!


Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Mihaita,felicitari pt. primii pasi!
Sa fii sanatos,voinicule!
Doamne ajuta aceasta familie sa treaca peste toate greutatile care mai apar,da-le putere si speranta,alunga suferinta din sufletelul acestui ingeras!
Suntem tot timpul cu sufletul alaturi de voi,Doamne ajuta!

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63105" target="_blank">"Teledon" de suflet-5 euro pt.o viata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

gabriela, multa sanatate va doresc. sunt vesti imbucuratoare despre mihaita, totusi.

am inteles ca nu pot sa va vizitez. astept. aveti nevoie deceva pentru sarbatori?

s-auzim numai de bine! si

sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adlemi spune:

Ma bucur tare pentru fiecare realizare a lui Mihaita...Pentru fiecare pas al lui...
Suntem cu gandul langa voi si asteptam vesti din ce in ce mai bune, asa cum, in curand va asteptam acasa!!!
Va pupam tare, cu dor ce doare
Imelda, Andrei si Razvan

P.S. Am nevoie urgenta de contul din Iasi. Am mai obtinut niste bani...Multumesc

Adlemi si Andrei(24.02.2004)
http://community.webshots.com/user/adlemi105

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Imi cer scuz, contul era pt Claudiu si Nicoleta
Sanatate multa

Maria & mami Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

gabriela, ce mai faceti? sunteti bine? puteti sa mergeti undeva de craciun?

s-auzim numai de bine! si

sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adlemi spune:

Stie cineva daca e vreo pb daca am virat banii in contul initial al Gabrielei?
M-am grabit ieri si n-am asteptat sa mi se raspunda asa k am gasit un cont initial la Gabrielei asa k am virat banii acolo...Sper sa nu fie nici o problema...

Adlemi si Andrei(24.02.2004)
http://community.webshots.com/user/adlemi105

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirunaa spune:

Un Craciun fericit va doresc!

Lui Mihaita sa-i aduca Mos Craciun pe langa jucarii sanatate multa .

Sarbatori fericite !

Toate cele bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

Gabriela va urez multa sanatate si noroc si fericire ,sa va bucurati de puiul vostru cel frumos ,sa va indeplineasca Mosul macar o mica parte din dorinte si sa veniti cu bine in tara ,acasa, la rude si prieteni si toata supararea si durerea sa ramana undeva in urma sa le
uitati.
Sarbatori fericite si numai bine ,Iustina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Dragii nostri,

Primii pasi ai lui Mihaita au venit si cu primele trante ... asa ca aseara am fost la spital cu inima cat un purice pentru ca dupa ce a cazut (pentru ca nu a vrut sa dea drumul la o jucarie care ii punea in pericol echilibrul) si-a spart si buza de sus si buza de jos si sangera de ziceai ca i-au cazut toti dintii din gura. L-am spalat pe la gurita, bineinteles ca nu stia sa scuipe si va dati seama ce era la gura lui ... aventuri inainte de culcare. Slava Domnului ca nu fuse nimic grav si i s-a oprit si sangerarea taman cand am ajuns la spital si iar se uitau aia la noi ca la nebuni, ca copilul nu are nimic. Doar buza umflata. Azi la consultatie iar ne-a certat Magda, mai in gluma mai in serios, ca cica nu avem grija de el. Saptamana trecuta ne-am dus la consult cu ochiul vanat si azi ne-am dus cu buza umflata. Mihaita de cand a prins curaj sa mearga e tare mandru de noua lui achizitie si daca nu mananca sau doarme pur si simplu merge aproape incontinuu. E cel mai scump copil din lume si nu putem decat sa speram ca vom reusi sa il ferim de cazaturile mai grave.

Din clipa in clipa trebuie sa ne sune Magda sa ne spuna rezultatele analizelor de la sangele luat de dimineata, sper sa fie bune. In rest doctorul este f multumit de starea lui bebe si noi f bucurosi, aveam un zambet cat casa pe fetele noastre. Mare bucurie sa auzi ca ti-e bine copilul. Slava Domnului ! Am intrebat daca se poate juca cu alti copii si nu a fost de acord, a zis ca e prea curand dupa transplant. Ei inca sustin o izolare de cca 3 luni inainte de a il apropia de oameni, de copii etc. Incercam si noi nici sa exageram cu apropierea, dar nici sa il tinem intr-un cub de sticla. Sper sa nu gresim cum ne purtam cu el.

Adlemi, daca banutzii sunt pentru Mihaita conturile initiale de la BCR pe numele meu sunt corecte, conturile scrise de maria2mami sunt pentru teledonul de suflet care este adresat lui Claudiu si Nicoletei si este deschis pe numele surorii mele. Iti multumesc f mult pentru toate mesajele si ajutorul tau. Si noi de-abia asteptam sa il vedem pe Andrei, cred ca deja e baiat mare ... a trecut timpul repede.

Va multumesc la toti pentru mesajele voastre ... sa dea bunul Dumnezeu sa avem numai vesti bune. Momentan Mihaita este bine, dozele medicamentelor sunt f mari insa noi stim doar ca el se simte bine, s-a mai albit putin, incepe parca sa inteleaga si mai bine ce se intampla in jurul lui, ce ii zicem, avem cu cine sa ne contrazicem, cu cine sa argumentam. Inca nu vorbeste (doar sunete cu intonatie) dar este f expresiv. Sa va zic o mica faza, sper sa o pot reproduce bine: incercam sa ii facem un program mai bun de somn in sensul ca la 21, cel tarziu la ora 22 sa doarma de noapte buna, pt ca el tot timpul se culca pe la miezul noptii. Si pt asta trebuie sa il trezim dimineata mai devreme pe la 8-9 si sa il culcam neaparat pe la amiaza, hai sa zicem ora 13.00, pt ca altfel pica de oboseala pe la 16.00 si se trezeste fresh cand el ar trebui sa se culce de noapte buna. Insa chiar daca e obosit e f incapatant sa se culce la amiaza. Incercam tot felul de argumente, ca e intuneric afara (tragem draperiile), ca nu se aude nici un glas de copil, vede el pe cineva ca se joaca? toti copiii dorm la ora asta, ca daca nu doarme nu putem iesi afara la joaca si in ultimul caz ca plec din camera, asta tine cel mai tare, ma apuca de mana tare de tot si nu clipeste ... sta si se gandeste si incepe el sa faca niste figuri de parca s-ar gandi mult si incearca sa vada care varianta e mai buna, sa doarma sau sa plece mama din camera. Ei, intr-o zi cand nu avea nici un chef sa doarma pur si smplu ma calareste si se da jos din pat si se duce la fereastra, se ridica pe varfuri si da draperia la o parte si imi arata ca nu e noapte afara. Ok. Ma prinsesem eu ce vrea sa zica. Ii spun: uite ce liniste e, auzi vreun copil ca se joaca, hai la culcare etc. si in momentul ala trece un avion si in ciuda izolatiei de la termopan se aude zgomotul f bine si imi arata f satisfacut spre zgomot (spre fereastra) si duce degetul cand la fereastra, cand la ureche: adica auzi, nu e liniste ! M-a lasat tablou si m-a pufnit rasul, el s-a prins, si-a luat jucariile si le-a postat pe burta mea si da-i sa se joace, ca cine mai putea fi serios, era f fericit ca nu mai eram incruntata si nu mai incercam sa il conving sa doarma. Cand a venit Dan in camera a reusit el sa il adoarma ... ce sa-i faci, autoritatea taticilor e de mult recunoscuta.

Se pare ca Dumnezeu este iar bun cu noi si ne-a scos in cale niste oameni minunati in Bruxelles care ne-au ajutat f mult de cand am ajuns aici si acum, de Sarbatori, o data in plus, nu ne-au uitat si ne-au invitat la ei sa sarbatorim impreuna cu ei. Noi am fi fost f fericiti si toti trei singurei in camarutza noastra ... e cel mai frumos Craciun din viata noastra, sa il avem pe Mihaita cu noi, insa se pare ca va fi si mai frumos decat am crezut ca poate fi, intalnindu-ne cu acesti prieteni cu care ne vom simti f bine. Le multumesc si pe aceasta cale din tot sufletul pt invitatie si pentru caldura cu care ne-au deschis usile caselor lor.

Vreau sa va urez la toti prietenii lui Mihaita, cu mic, cu mare, un Craciun Fericit si un An Nou mai bun si mai frumos, plin cu sanatate, cu bucurii alaturi de cei dragi, cu pace si liniste in case si in sufletele voastre. Fie ca bunul Dumnezeu sa va aduca la fiecare ce aveti mai mare nevoie, ce va doriti voi mai mult. Ne rugam pentru fiecare din voi, cei care ati facut posibil ca Mihaita sa vada anul acest un bradutz de Craciun, sa il vada pe Mos Craciun, sa se bucure de jucarii, de dulciuri, de parinti si va multumesc ca ne-ati redat viata si ca ati facut o familie mare foarte fericita. Va multumim.

Vreau de asemenea sa multumesc in mod deosebit acestui site minunat , adminilor, care au facut acest site cu dragoste si ca orice lucru facut cu dragoste a iesit ceva extaordinar. Sunteti pentru noi o minune ca existati, sunteti pentru noi suportul care ne-a dat putere sa luptam si sa ne vedem copilul sanatos. Sa va dea Dumnezeu sanatate si sa fiti cel putin la fel de fericiti cum suntem noi acum in aceste momente.

Cu drag ,
Gabriela


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63105" target="_blank">"Teledon" de suflet - 5 euro pentru o viata !!!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62914&whichpage=1" target="_blank">Noutati despre Mihaita Hogas ! poze www.imagestation.com/album/pictures.html?id=2121876935" target="_blank">aici poze transplant www.imagestation.com/album/pictures.html?id=2116943636" target="_blank">aici

Mergi la inceput