Vesti despre Mihaita Hogas

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Dragi prieteni,

AM IESIT DIN SPITAL !!!!!!! Doamne, iti multumim

Suntem acum iar la pensiunea de langa spital .... sa il vedeti pe Mihaita cum se uita peste tot, parca nu mai vazuse lumea in viata lui ... era f mirat, mai facea doi pasi, iar se oprea, analiza fiecare centimetru patrat din jurul lui ... Eu l-am lasat pe jos si il tineam de mana ca sa se obisnuiasca treptat cu lumea de afara .... am plans de bucurie cand am iesit pe poarta spitalului, parca iesisem cu el prima data, aveam alt copil langa noi. In camera bineinteles ca primul lucru care l-a atras a fost tot noptiera pe care trebuie sa o mentina non stop libera asa ca tot ce era pe ea este acum pe jos. Nu am cuvinte sa va spun cate bucurie ... si oarecum neliniste ... suntem acum pe cont propriu, acuma trebuie sa invatam sa traim cu acest transplant, sa stim ce avem de facut si sa facem cat mai bine. Am plecat cu o cutie mare plina cu medicamente care sunt doar pt o saptamana. Este incredibil insa suntem foarte fericiti ca Mihaita a avut aceasta sansa. Nu ne plangem de absolut nimic, nu avem motive .... restul sunt detalii.

A fost Mos Nicolae pe la spital, a fost f frumos, cu exceptia faptului ca s-a speriat ingrozitor de el si plangea si tipa de nu stiam cum sa ne purtam cu el .. iar cand s-a apropiat mosul de Mihaita cica sa ii intinda mana ... asta a pus capac ... am crezut ca imi sare din brate si o ia la goana pe holuri. Pana la urma i-a trecut ... cand a plecat mosul. A primit o cutie imensa cu o jucarie superba ... un fel de casa care se monteaza si sunt tot felul de mici colturi interesante in ea, un telefon, un tambur, un mutzunache care bipaie, un horn pe care pui niste bile si se rostogolesc in casa pe un topogan, diverse forme care trebuie potrivite in gaurile din acoperis .... superb si ne-am bucurat noi cred ca mai mult decat Mihaita. Insa s-a jucat cu jucaria asta de nu a inchis un ochi astazi. Sper ca la noapte sa doarma ... toata ziua a fost plina de emotii ... plina de lucruri noi cu care trebuie sa se reobisnuiasca. Am fost apoi la o minipetrecere la un etaj mai jos, cu un pahar de suc si iar ne-am intalnit cu Mosul insa am stat intr-un colt sa nu ne vada ... ca o luam de la capat cu plansul. Ne-am simtit si noi ca niste copii ... ne-am simtit bine. Ma bucur ca va pot impartasi toate aceste bucurii ... meritati din plin sa ne fiti alaturi si acum, cand suntem bucurosi ... multumim multumim de mii de ori va multumim pentru tot ajutorul primit.

Acum urmeaza sa mergem la consultatie joi dimineata ... incepe "distractia" cu luatul sangelui pe viu, fara cateter central .... apoi vom merge de doua ori pe saptamana la consult si ori de cate ori este nevoie ... iar noi la bucatarie sa facem papitza cat mai buna sa manance ca altfel e vai de fundul lui.

Dumnezeu sa va rasplateasca la fiecare dupa darul vostru si dupa gandurile voastre bune ... va suntem foarte recunoscatori si sper sa va bucurati impreuna cu noi. Sa dea bunul Dumnezeu ca de acum inainte sa avem numai vesti bune.

Doamne ajuta!
Gabriela


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63105" target="_blank">"Teledon" de suflet - 5 euro pentru o viata !!!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62914&whichpage=1" target="_blank">Noutati despre Mihaita Hogas ! poze www.imagestation.com/album/pictures.html?id=2121876935" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Gabriela, astea da vesti bune. Sunt fericita pentru voi, pentru Mihaita . Doamne Ajuta de-aici incolo sa aveti parte numai de bucurii si sa fiti sanatosi toti, sa va bucurati de viata.
Roxa



nu mai dati din coate...oricum, fiecare mâtză pe limba ei piere ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrianah spune:

Ah Gabriela, ce vesti extraordinare!!!!ma bucur mult de fericirea voastra, si am citit "transpusa" bucuria zilei de azi. am vazut si pozele cu Mihaita cel frumos -dulceata mica, e foarte frumos si a inflorit pur si simplu!!va doresc ca Dumnezeu sa ii ajute in continuare trupul micut, sa il pazeasca de infectii si sa il intareasca, si sa fie totul bine !
cu drag, ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

Doamne , ce ma bucur pentru voi! asta inseamna ca v-a adus si voua Mos Nicolae un cadou - iesirea din spital.

Gabriela, cand pot sa va vizitez? bineinteles, fara sa se sperie Mihaita de mine?

sanatate multa va doresc?

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Ce cadou superb ati primit de Mos: iesirea din spital!!!!

Sa fie cu noroc si Mihaita sa se faca bine, cit mai repede, si sa auzim curind ca......ati ajuns cu bine ACASA!!!!

Multa sanatate va dorim din tot sufletul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marioan spune:

Super vesti!!! Ma bucur tare mult pentru voi, de acum multa grija si sa mancati si sa veniti repede acasa sanatosi si frumosi!!!.Multi pupici pentru Mihaita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirunaa spune:

Se pare ca aveti niste Sarbatori mai mult decat fericite.Meritati din plin...Mos Nicolae a fost darnic cu voi, pe masura...Mos Craciun sa va aduca sanatate, cat poate el de multa.

Toate cele bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

Ma bucur foarte tare ,Gabi si sa va dea D-zeu sanatate si multa liniste .Acum va asteptam acasa ,sanatosi ,voinici si fericiti .Pupati-l pe puiul vostru si din partea noastra .
Sper ca vestile sa fie de acum inainte nu bune ci foarte bune .

Iustina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Wow, asta da cadou de Mos ! Ma bucur mult pentru voi si Doamne ajuta
sa nu existe nici cea mai mica problema. Bravo, Mihaita, baietel viteaz ! Sarbatori Fericite, pui mic !


Carmi

POZE FABIANO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noemi marian spune:


Mosul a comis-o din nou!Ce dar frumos ati primit!
Sa dea Domnul sa aveti parte de daruri toata viata.Si multe multe bucurii.

,Noemi

Mergi la inceput