Vesti despre Mihaita Hogas

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Dragi prieteni,
Multumim pentru urarile de bine. Si noi speram sa fie din ce in ce mai bine insa suntem pregatiti pentru mici probleme, care speram sa aiba rezolvare usoara. Va spuneam ieri ca in urma biopsiei au constatat un mic reject si pentru ca enzimele scazusera nu au modificat medicatia, insa aseara au luat iar analize de sange si rezultatul nu a fost bun, enzimele urcand iar foarte mult. Astfel au hotarat sa ii introduca in medicatie cortizon intr-o doza foarte mare deocamdata pentru ca este un reject al organismului si trebuie sa ia masuri. Primul efect foarte rapid a fost ca Mihaita a inceput sa se umfle la fata, la ochisori, am inteles ca sunt multe efecte secundare insa speram sa aiba efectul scontat cortizonul asta. Singurul efect pozitiv este ca s-ar putea sa aiba pofta de mancare si astfel se va ingrasa insa cantarul va indica oarecum eronat pentru ca in acelasi timp Mihaita va retine foarte multa apa in tesuturi si nu va indica greutatea efectiva a lui bebe. Important este sa se rezolve din medicatie si sa se stabilizeze organismul sa inceapa sa accepte noul organ. Doamne ajuta !
Gabriela
PS. Pe nepotica mea o cheama Dana Cristiana si e o mancacioasa mare de tot.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001&whichpage=1" target="_blank">"Teledon" de suflet - 5 euro pentru o viata !!!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62914&whichpage=1" target="_blank">Noutati despre Mihaita Hogas ! poze www.imagestation.com/album/pictures.html?id=2121876935" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela alina spune:

Doamne la grele incercari mai sunteti supusi....
Sunteti niste super oameni si Mihaita seamana cu voi.Fiti tarisi sa dea Dumnezeu sa se termine cat mai curand cu bine.Cu Dumnezeu inainte!
Sa-ti traiasca nepotica, Gabriela.


mamica lui Mateut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

fiti tari, si daca aveti nevoie dati-mi un telefon, va rog.
nu as vrea sa mai vin la spital sa va deranjez prea mult, pentru ca stiu ca vreti sa fiti in fiecare secunda cu mihaita, dar spuneti daca aveti nevoie de ajutor.

va pup si va doresc multa putere si rabdare. sanatate lui mihaita

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Gabriela, suntem atat de linistiti stiindu-l pe Mihaita pe mana celor mai buni doctori care puteau sa faca asta. Dupa ce ne povestesti, ei nu sunt surprinsi de astfel de situatii si asta e un lucru extraordinar.

Felicitari pentru nepotica mancacioasa!

_

Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!


Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutz spune:

Felicitari Gabriela - esti o femeie extraordinara si meriti tot ce e mai bun pe lumea asta! Sa va traiasca feciorul - mare viteaz - si sa va bucurati alaturi de el pana la adanci batraneti!
Ma inclin in fata fortei voastre si va doresc sa va intoarceti cu bine acasa impreuna cu puiul vostru frumos!
Madalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

Gabi e mai bine sa se intample acum problemele decat mai tarziu(era si mai bine daca nu erau deloc),e sub observatia lor si o sa se rezolve ,mai greu pentru Mihaita saracutul dar si pentru voi ca sunt sigura ca durerile lui si plansul lui va sfasie sufletul .
Pupici si multa sanatate si PUTERE .
Iustina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aida Soare spune:

Gabriela,

Am fost atat de fericita sa va vad pe toti in poze, mai ales pe Mihaita care e asa de albutz si frumusel!
Desigur ca am plans si eu ca toata lumea! Voi dragii mei traiti o minune! Si noi avem onoarea si norocul sa fim si noi martorii acestei minuni.

Sa va dea Dumnezeu sanatate si putere sa le treceti pe toate. Mai e putin, dupa acest drum lung si dureros pe care l-ai descris piatra cu piatra si ne-ai facut si pe noi sa simtim fiecare hop, iata ca ne apropiem de o rezolutie pozitiva: Mihaita a avut implantul si cu mici rejecturi vindecarea si acceptarea continua.

Ador poza unde el doarme pe umerii tai si cuvintele pe care le-ai pus sub ea.

Va doresc multa sanatate, bucurii si fericire dragii mei, pupuri multe lui Mihaita, tie si sotului.
Multumesc si eu pentru urarile de Sf Andrei!
Cu drag,
Aida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Megg spune:

mult curaj, Gabriela!
Va asteptam acasa.



http://community.webshots.com/user/megg2005


Megg si bb Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marieta_alexandru spune:

Gabriela si Dan,aveti toata admiratia mea,ati luptat atat de mult pt. viata puiului vostru si ati reusit! Mai aveti putin si totul va fi bine!Sanatate multa lui Mihaita cel curajos,va imbratisez pe toti cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza-daniela spune:

Gabriela, Mihaita, Doamne ajuta!

Multa sanatate, suntem tot timpul cu gandul la voi! Ce frumos este Mihaita! Sa ii dea Dumnezeu numai bine!

Cu dragoste

Eliza
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58588/" target="_blank">
Ajutati-l pe George!

Mergi la inceput