Vesti despre Mihaita Hogas

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Gabriela, va imbratisez pe toti trei.
E intr-adevar o minune. Daca nu l-as fi vazut de atatea ori pe Mihaita inainte, nu l-as fi recunocut. Este incredibila schimbarea in bine. De-abia astept sa va revad! Banuiesc ca Mihaita inca nu poate primi vizitatori dar poate ne vedem noi duminica. Am incercat sa-ti telefonez dar mobilul era inchis asa ca n-am insistat.
Ne rugam in continuare cu gandul la voi.

Doina, Marius si Ilinca

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicaosoian spune:

Gabriela multumim de poze,este un scump,si frumosssssssss(desi ti-am mai zis)Doamne prin cate a trecut,nu ma pot opri din plans ,am vazut taote pozele ,este un luptator si un curajos.Am vazut pozitia lui preferata de somn si unde ii place cel mai mult sa doarma,este un scump
eu zic sa-l ti asa sa doarma pana va creste mare,el acolo se simnte in siguranta si stiu ca si tu te simnti ca EL este in siguranta daca doarme la pieptul tau.Dumnezeu sa va ajute sa treceti cu bine peste aceste clipe grele,La Mihaita sa-i dea sanatate cat mai repede si abea apuc momentul sa vad cand ne scri aici pe forum ,ca Mihaita este in afara orcarui pericol.
te asteptam cu vesti ,atunci cand se poate .
va pup pe toti trei.
PS Gabriela,as indrasni sa cer numarul vostru de telefon,se poate?As vrea sa il dau la MOS CRACIUN(o gluma)
poti sa mi-l trimiti pe PM sau pe e-mail,unde iti este tie mai usor.Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ovi spune:

Foarte frumoase poze. Acum imi dau mai bine seama, Mihaita seamana cu tatal lui ca doua picaturi de apa (no offence Gabriela, genele mamei pot sa se reflecte in caracter de pilda). Las' ca ma mai uit si maine o data la poze si va zic :-).
Stiu ca inca mai sunt probleme cu temperatura, uneori indispozitie, probleme de alimentatie, nici nu a fost usor si nu este nici acum, insa zic ca acest copil se va face mare si sanatos.
www.hogas.go.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Am plans de emotie, acest copil e minunat!!! O sa se face bine, trebuie!!! E de aceeasi varsta cu baietelul meu, parca seamana!! M-a impresionat cata putere are sa zambeasca dupa tot ce a suferit!!! E dulce rau si arata muuult mai bine dupa operatie.S-a schimbat vizibil culoarea, o sa-si revina de tot. Suntem alaturi de voi!!! Asteptam rezultataul, eu zic ca o sa fie bine!!!
Doamne, te rugam , ai Tu grija ca Mihaita sa se faca bine de tot!!!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001" target="_blank"> Salvati viata unui copilas oferind 5 euro la teledonul umanitar

Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Offf, mi-au dat lacrimile cand am vazut ce operatie mare are Mihaita! Pozele sunt superbe, el este un scump...un adevarat flacau!
Va doresc multa putere in continuare si mai ales multa sanatate!

I wish I were an angel...

"Hai sa divortam, ca sa mai facem nunta o data!" (din jurnalul unui proaspat ginere)
Poze de la nunta (22.10.2005) aici:
http://photos.yahoo.com/anangel_lexi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Gabriela, mi-au dat lacrimile vazandu-va pozele. Dumnezeu sa-l ocroteasca pe micutzul curajos si sa-l faca sanatos. Intr-adevar e un copil tare frumushel, sa va traiasca

"Unde exista dragoste, exista si Dumnezeu" - Tolstoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

ne gindim cu drag la voi
sa dea Dumnezeu sa fie rezultatul pe care il asteptati la analize.
Mihaita e un luptator si voi la fel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Gabriela,v-am vazut pozele...Doamne cat este de scump,sa fie sanatos ca frumos este din plin!Intr-adevar,nu mai este galben la fata,este un copil perfect,dar cu "bubita"...este atat de mare taietura...offf,pupam dulce baiatu',lasa ca o sa treaca si asta!


Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001&whichpage=6" target="_blank">"Teledon" de suflet-5 euro pt.o viata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Am citit mesajele voastre si mi-au dat lacrimile de bucurie ... ma bucur nespus ca v-a placut noua lui fata ... ma bucur ca ati simtit si voi aceeasi bucurie si ati trait si voi aceeasi minune alaturi de noi. Asta este cea mai mare rasplata, sa il vedem cu totii pe Mihaita crascand mare, sanatos si frumos. Am sa pastrez cu sfintenie toate mesajele si de-abia astept sa fie suficient de mare sa inteleaga sa i le pot arata, sa le citeasca si sa vada cata putere au oamenii cand sunt uniti pentru un scop nobil. Voi ati schimbat o viata de om, de fapt nu numai o viata, bunica mea a intinerit cu 20 de ani, plangea in dimineata de dupa transplant si imi spunea ca ii vine sa tzopaie de bucurie, plangea si radea si am visat acest moment de 2 ani de zile. Imi amintesc prima data cand le-am spus ca Mihaita are sanse minime sa traiasca, dupa ce am facut ecograful de la 7 luni ... eram tristi si ne gandeam numai la suferinta pe care o provocam dand aceasta veste ... am incercat sa fim puternici, sa fim curajosi, sa le zicem ca Mihaita este bolnavior si doctorii sunt foarte pesimisti etc. si sa o vedeti pe bunicutza mea scumpa cum s-a ridicat dintr-o data de pe pat si a spus cu o hotarare incredibila: copilul asta va trai, trebuie sa traiasca, vom face tot ce trebuie pentru el, ne-a dat o putere imensa si de atunci am inceput sa credem ca totul este posibil. Mama mea la fel, nu vroia sa conceapa sub nici o forma ca nepotelul ei drag va muri ..... toata aceasta sustinere ne-a dat putere, nu avem suficiente cuvinte sa zicem multumesc, este prea sarac acest cuvant .... toti ceilalati care ne-au descurajat nu imi doresc decat sa inceapa sa creada in minuni, macar acum cand Mihaita este mai bine si am trecut de hopul cel mare. Fiecare dintre voi care ne-ati fost alaturi va rog sa va bucurati, sa fiti veseli ca si cum propriul dvs copil a facut ceva de care sa fiti bucurosi. Mihaita este viu datorita unei forte incredibile de oameni din toate colturile lumii ... plang de bucurie, imi vine sa strang pe toata lumea in brate, sa ne ajute Dumnezeu sa nu mai trecem niciodata prin spaima prin care am trecut, sa nu mai fie niciodata bolnav. Doamne ajuta !

Rezultatele de la biopsie indica un nou reject al organismului, unul mic din fericire. Insa imediat dupa biopsie analizele lui Mihaita de la ficat au scazut iarasi si medicii n-au facut modificari in medicatie, pentru ca s-a reglat singur Mihaita. Le ziceam: nu au putut sa scada analizele inainte de biopsie, parca ne face in ciuda. Oricum suntem bine ca este bine. Febra este in continuare prezenta, nu se stie de ce. Au schimbat iar antibioticele si au inceput o noua cura de antibiotice. Analizele sunt in continuare bune slava Domnului. Greutatea este tot pe panta descendenta, insa nu vrem sa ne canalizam gandurile si energia pe aceste doua aspecte care nu sunt bune. Ne uitam ca zambeste, ca este mai alb pe zi ce trece, inca nu ne accepta prea aproape de el, sa il pupam, se enerveaza f usor, insa toate astea vor trece si ne va iubi el la un moment dat. Am facut poze multe cu Mihaita si cu toate asistentele care au grija de el, sunt toate dragute si il iubesc f mult. Este o avalansa de sentimente de fericire, parca mi-e si frica sa ma bucur, nu am mai trait un asemenea sentiment de foarte mult timp. Parca visam si nu vrem sa ne trezim. Cu Dumnezeu inainte. Va iubesc pe toti mult mult de tot.

Cu toata puterea mea va imbratisez cu mult drag,
Gabriela

PS. A nascut si sora mea o fetita pe 23 noiembrie si astazi ies din maternitate. Ce bucurie trebuie sa fie acasa la Iasi ... e minunat sa stii ca familia este bine si grijile mai dispar, ne mai lasa si pe noi sa respiram. Multumim Doamne, multumim din tot sufletul.


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001&whichpage=1" target="_blank">"Teledon" de suflet - 5 euro pentru o viata !!!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59611" target="_blank">Ajutor !! Informatii despre metastaza la plamani !

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55627&whichpage=1" target="_blank">Salvati-l pe Mihaita ! poze www.imagestation.com/album/pictures.html?id=2121876935" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Mihaita arata extraordinar!!!!!!!!!! Abia asteptam sa veniti acasa Felicitari pt nepotica La anu o sa va bucurati cum se joaka amandoi prin curte!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62033" target="_blank"> Va MAI AMINTITI DE LOVE STORY?

Mergi la inceput