decembrie 2006 claudiu cioca va face transplant

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:

Impreuna oamenii, uniti in Iubire, cu gandul lor luminos, au reusit sa salveze o viata. Datorita oamenilor ca voi , Claudiu are un Craciun mai frumos. Se simte iubit, incurajat si asa , incepand cu sufletul i se va vindeca tot trupul. Va urez din partea lui un Craciun minunat. Va doresc, impreuna cu el , ca bunul Dumnezeu sa va apere si sa va atinga inimile cu Lumina Craciunului si miracolul Nasterii Mantuitorului nostru Iisus Hristos sa se petreaca in fiecare familie de pe aceasta planeta.

Craciun fericit voua, celor care cu inima voastra ati incalzit si primenit inima unui suferind. Bunul Dumnezeu sa va rasplateasca!

Claudiu

www.claudiu-cioca.tk" target="_blank"> Claudiu Cioca-a inceput drumul spre Lumina
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62812" target="_blank">Maini condamnate la tacere
Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Felicia98 spune:

Multumesc pentru urari,Sarbatori fericite si luminate pentru Claudiu,fie ca anul nou si sarbatorile sa ii aduca lui Claudiu sanatatea de care are atita nevoie,noi suntem langa el.;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:

Bine v-am gasit in noul an. Va doresc tuturor multa sanatate si La multi ani.

Tuturor celor care i-au fost alaturi lui Claudiu si celor care fac posibil acest forum, le multumesc in numele lui si a prietenilor lui.

Prietena mea va face un pelerinaj la Medjugorje pentru a se ruga pentru insanatosirea lui . Daca printre voi sunt oameni care vor sa trimita un mesaj de multumire, sau cerere Fecioarei Maria , care apare la Medjugorje in fiecare luna pe 25 , puteti sa le trimiteti in plicuri pe adresa Traian 13 cod.900743 Constanta plicurile nu vor fi desfacute ci duse asa cum le trimiteti la Medjugorje. Va rog sa scrieti pe plic : pentru Medjugorje. si sa scrieti in scrisoare si numele de Botez al celui sau celei pentru care va rugati.

pentru cei care nu stiu despre ce este vorba , va invit sa vizitati situl : www.reginapacis.ro

www.claudiu-cioca.tk" target="_blank"> Claudiu Cioca-a inceput drumul spre Lumina
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62812" target="_blank">Maini condamnate la tacere
Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanceanu spune:

Salut Adina, e buna ideea, numai ca am o nedumerire, in ce limba scriem?
Claudiu sa fie tare ca totte se rezolva, e nevoie de rabdare, si vointa. Un an nou cu bucurii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:

iN LIMBA ROMANA .. LIMBA MATERNA .. CARE ESTE SI LIMBA SUFLETULUI NOSTRU, CEA IN CARE NE EXPRIMAM CEL MAI APROAPE DE SUFLET , PENTRU CA DE FAPT fECIOARA mARIA CITESTE CEEA CE II TRANSMITEM CU SUFLETUL. eU AM SCRIS O ASTFEL DE SCRISOARE IN 2001 .. AM SCRIS-O ASA CUM AS SCRIE MAMEI MELE ATUNCI CAND I-AS CERE CEVASAU I-AS INCRECDINTA O DORINTA SAU UN SECRET. DE ATUNCI SI PANA AZI VIATA MEA A STAT SUB SEMNUL MIRACOLULUI . DAR ASTA ESTE O ALTA POVESTE.

www.claudiu-cioca.tk" target="_blank"> Claudiu Cioca-a inceput drumul spre Lumina
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62812" target="_blank">Maini condamnate la tacere
Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanceanu spune:

Scuze alaturi de acest plic mai trebuie pus si altceva , ma refer la bani?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:

Nu trebuie pusi bani . Ea cauta un sponsor care sa-i ofere biletul de drum, o firma ceva , daca nu va gasi in timp util, o sa puna ea si prietenii ei, care o cunosc personal. Cine vrea , oricine, poate sa trimita scrisoarea pe adresa pe care am dat-o . Scrisorile nu vor fi deschise. Vor fi duse acolo toate . si oferite Maicii Domnului in timpul aparitiei de pe 25 martie . Cum primesc scrisoarea va anunt ca a ajuns si va tin la curent cu noutatile. Sunt inregistrate 400 de vindecari miraculoase in locurile acelea. Bolnavii care nu pot fi transportati sunt reprezentati de cineva care se roaga pentru ei . Cei care doresc, sa trimita scrisoare si numele lor sa fie scris pe plic. Nu pomelnice. Pentru fiecare persoana o scrisoare adresata Maicii Domnului, care nu va fi citita de cel care merge acolo , dar va fi oferita si cel care merge, in momentul in care da scrisoarea spune numele celui care a scris-o, deci sa puneti numele pe plic ca sa stie, sa citeasca ea de pe plic.

Asteptam scrisorile Dvs. Am primit-o deja pe a lui Claudiu pentru care initial am avut ideea sa organizam acest pelerinaj, apoi ne-am gandit la toate cazurile de la umanitare de pe forum care ar avea nevoie de o astfel de rugaciune. Deci va asteptam. As fi mers si eu in semn de multumire pentru ceea ce am primit in 2001 dar am bb de 4 luni acasa. Ii voi incredinta o scrisoare prietenei mele.
Vedeti amnunte despre aceste evenimente pe www.reginapacis.ro - in limba romana.

www.claudiu-cioca.tk" target="_blank"> Claudiu Cioca-a inceput drumul spre Lumina
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62812" target="_blank">Maini condamnate la tacere
Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:

Asteptam scrisorile vostre . Data plecarii va fi , cu ajutorul lui Dumnezeu 10 aprilie, din Timisoara , in pelerinaj organizat de Biserica Catolica

Claudiu va incepe o cura de cerebrolizin de saptamana viitoare . Face progrese vazand cu ochii. Asteptam un medic neurolog care sa ii scrie o alta scrisoare (asa cum se cuvine ) pentru a o trimite in Kiev .

In luna februarie vor intra in cont banii stransi prin teledon la OTV. Speram ca pana atunci sa fie rezolvate si fpormalitatile pentru internare si transplant .


www.claudiu-cioca.tk" target="_blank"> Claudiu Cioca-a inceput drumul spre Lumina
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62812" target="_blank">Maini condamnate la tacere
Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanceanu spune:

Fairy te rog trimite-mi adresa unde sa pot trimite si eu o scrisoare in numele lui Robert, e pentru pelerinaj. Am luat adresa de aici dar nu a ajuns, am primit scrisoarea inapoi.
Daca se poate trimite-mi adresa pe mail la hanceanuvlad@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:

Claudiu a inceput tratamentul cau cerebrolizin.

33 mil lei au costat fiolele pentru o prima cura . Multumim inca o data lui Dan D pentru perfuzoare si branule . Si tuturor celor care sunt alaturi de el . S-a hotarat sa plece la China - Beijing pana la urma acolo se face si recuperare fizio ...

Va rugam sa va rugati pentru Claudiu.

www.claudiu-cioca.tk" target="_blank"> Claudiu Cioca-a inceput drumul spre Lumina
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62812" target="_blank">Maini condamnate la tacere
Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Mergi la inceput