decembrie 2006 claudiu cioca va face transplant

decembrie 2006 claudiu cioca va face transplant | Autor: fairy_adina

Link direct la acest mesaj

Coordonator actiune : Adina Tulbure, Constanta (adresa si numele de telefon sunt tinute confidential dar au fost trimise catre DC)

Declaratie de raspundere: Imi asum responsabilitatea in ceea ce priveste veridicitatea acestei cereri si declar ca sunt imputernicita de intretinatorul lui legal sa postez acest mesaj umanitar pe forum.
pentru detalii cu referire la acest subiect, numarul de telefon al mamei sale este : 0241/698956

Copie dupa buletin: DA - am primit

Verificat: de ADMIN
: consideram ca Adina ne-a furnizat informatii suficiente pentru a admite acest subiect pe forum!
-----------------------------------------

Claudiu Cioca este un tanar de 29 de ani. Povestea lui este o frumoasa poveste de viata care ar putea sa se incheie in mod tragic. Depinde de noi, oamenii , ascultatorii cei care ne bucuram, si care ne-am bucurat de munca lui de cand s-a lansat primul CD orchestrat de el si pana acum sa il readucem la o viata normala.

Viata de artist are frumusetea ei. Pentru un adevarat artist nu conteaza cat primeste ci cat daruieste. Claudiu s-a gandit mereu numai la asta.

Dupa ce a lucrat pentru nume importante din muzica romaneasca, orchestrand albume intregi, a ajuns in urma unui nefericite intamplari (s-a sufocat in somn) ca astazi, desi lucid, sa nu isi mai poata controla miscarile si sa respire printr-o traheostoma(gaura in trahee) . Sansele lui de recuperare sunt 100% conform noilor tehnici de implant celular (celule stem) - sunt trei centre care fac astfel de transplanturi (Rusia, China si Portugalia) . Noi am luat legatura cu clinica din Moscova , asteptam raspunsul lor, ca el sa fie acceptat la tratament acolo.
Pana atunci insa sunt multe de facut pentru el, caci de 1 an si jumatate , de cand este in starea aceasta, fara ajutor din partea nimanui , el a oprit tratamentul care i s-a prescris si care este foarte costisitor nefiind compensat de catre stat . Are nevoie de cerebrolizin -125 de fiole - pentru un tratament complet, de operatie la trahee - care sa-i permita sa respire , dar si sa faca fizioterapie ( din cauza traheei nu a fost primit la recuperare fizio- care se face in apa - risca sa-i intre apa in plamani) . Deocamdata nu are nici carucior ca sa poate iesi la soare. Sta inchis in casa , ingrijit de mama lui, din pensia de handicap si pensia tatalui sau. Toate amanuntele le puteti gasi pe situl lui pe care l-am facut special pentru a-l ajuta.


Iata linkurile spre :

situl lui : http://www.claudiu-cioca.tk
clinica din Moscova: http://www.neurovita.ru/eng_index.html
ziarul Romania Libera care a relatat cazul: http://www.romanialibera.ro/editie/index.php?url=articol&tabel=z01102005&idx=121


PS: Noi cei care il cunoastem, si ii vedem suferinta, speram ca toate demersurile noastre isi vor gasi ecou in sufletul vostru, si ca , daca nu puteti altfel, sa il ajutati macar cu un gand bun, sau sa-i trimiteti un mesaj de incurajare. Mama lui ii citeste mesajele. Asa va stii ca nu este singur in lupta cu boala.

Va multumim

www.claudiu-cioca.cabanova.ro" target="_blank"> Site multimedia

www.geocities.com/claudiucioca" target="_blank"> Ajutati-l sa cante din nou
Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Am primit de la Adina toate datele cerute. Succes Adina in campanie!





Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:

Astazi la ora 2 va ajunge la Constanta echipa OTV pentru a-l filma pe Claudiu.

Avand in vedere ca sunt noua pe acest forum, ca Claudiu este un adult , tin sa imi cer scuze daca prin atitudinea mea am jignit , sau am facut pe cineva sa se simta prost. Aceasta este prima actiune de acest fel in care ma implic. As vrea ca daca nu reusesc sa fac nimic pentru el sa nu fie din cauza greselilor pe care le face un incepator. Cazul sau este prea tragic poate pentru nepriceperea mea. Si este prea complex. De fiecare data cand Claudiu va primi ceva va voi tine la curent, ca sa va bucurati pentru el. Pentru ca Claudiu nu isi poate da consimtamantul (nu poate comunica) am cerut mamei sale acordul de a actiona. Imaginile pe care le-am filmat cu el sunt atat de tragice incat nu m-a lasat inima sa le pun pe forum. In timpul filmarii mama lui i-a pus orga pe brate. El a inceput sa planga in hohote si sa o priveasca nedumerit, incerca sa spuna ceva. Si acum am lacrimi in ochi, numai cand scriu si rememorez. Sunt sigura ca emisiunea care se va face, cu experienta celor in masura sa faca astfel de emisiuni, ii va aduce o alinare.



www.geocities.com/claudiucioca" target="_blank"> Ajutati-l sa cante din nou
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62812" target="_blank">un artist care merita ajutat
Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

Adina, cum putem sa-l ajutam pe Claudiu?
As vrea si eu sa ajut

anca si micutza Bianca(14/03/2005)
http://community.webshots.com/user/biancahugoanca

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">teledon, 4000 de euro, lumina ochilor pt Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:

Draga An-k,

Multumesc mult.
Pana acum Claudiu a primit 10 fiole de cerebrolizin de la o prietena din Galati.
Alti prieteni de-ai nostri s-au mobilizat pentru a strange bani pentru cerebrolizin - poate inca 20 de fiole.
Pana la 125 de fiole mai raman de strans inca 95 de fiole.
Acest medicament este de prima necesitate pentru el, momentan pentru a-l ajuta sa progreseze. Cura pe care trebuie sa o faca necesita 6 fiole pe zi/21 de zile. Cu cat vom reusi sa strangem mai repede acest medicament, cu atat mai bine - va incepe tratamentul mai rapid.

Statul compenseaza doar 10 fiole pe luna - mult prea putin fata de cat ar avea el nevoie.

Deci , daca poti, trimite cerebrolizin, pe adresa lui.
Cerebrolizinul il ajuta sa isi recupereze functiile nervoase, ajutandu-l sa faca si progrese locomotorii.

Sambata la ora 13, va avea loc emisiune cu teledon la OTV. Pentru a se strange bani ca el sa poata urma tratamentul in Rusia (sau China- azi o sa scriu si acolo) . Asteptam inca un raspuns pentru el. Daca vrei, poti sa-l ajuti participand la teledon, sambata.

O cutie de cerebrolizin contine 5 fiole si costa 1.200.000 lei.
Fiecare fiola , reprezinta un pas inainte.

Pana acum Claudiu nu a facut nici o cura de cerebrolizin, si totusi a facut progrese mari, neurologul care l-a evaluat in martie i-a prescris aceasta cura, si multa rabdare.
Daca vrei sa trimiti bani pentru ca cerebrolizinul sa fie cumparat aici , voi posta pe situl lui chitanta de receptie a banilor, insotita de chitanta de cumparare a cerebrolizinului in aceeasi zi.


Iti multumim,
Adina

www.geocities.com/claudiucioca" target="_blank"> Ajutati-l sa cante din nou
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62812" target="_blank">un artist care merita ajutat
Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:

Am primit raspuns din Kiev,

Il vor accepta la tratament

rugati-va pentru el



www.geocities.com/claudiucioca" target="_blank"> Ajutati-l sa cante din nou
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62812" target="_blank">un artist care merita ajutat
Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Adina, ma bucur ca cei din Kiev il vor accepta pe Claudiu. De cati bani va avea el nevoie pentru a ajunge acolo?

Banuiesc ca nu dispune de nici o suma care l-ar putea aduce acolo, in acest caz, crezi ca s-ar putea lua legatura cu vedetele cu are a lucrat pentru a se organiza concerte in scop caritabil si banii incasati (sau o parte) sa-i fie dati lui Claudiu?

Mult succes in campanie.
Felicitari pentru initiativa.



_

Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!


Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:

Ar fi minunat sa se poata face aceasta pentru el.

La asta ne-am gandit cu totii atunci cand s-a imbolnavit. Dar din cine stie ce motive... acest lucru nu s-a intamplat.II trebuie 33 000 de dolari. pentru a ajunge acolo . Poate ca va fi nevoie de mai putin , avand in vedere ca va fi integrat intr-un program de cercetare...

Daca ar exista un impresar cu experienta care sa stie cum se fac aceste concerte, sunt sigura ca vedetele si-ar da acordul, ar canta fiecare cate o piesa macar... nu stiu cat s-ar strange. Nu am experienta de acest fel. Daca este cineva pe forum care stie, il rog din tot sufletul sa-mi spuna . Sau chiar sa organizeze... Mama lui Claudiu are toate numerele de telefon ale vedetelor ... le poate da persoanei care doreste sa se ocupe de organizarea unui astfel de concert. Un artist sunt sigura ca ar veni : Nicu Paleru. El a platit masina cu echipa de televiziune de la Pitesti la Constanta.

Cea care a luat interviu mamei lui este un om jos palaria... la sfarsitul interviului l-a mangaiat si i-a zis : "acum o sa vada toti ca esti bolnavior si o sa-ti trimita un ajutor" claudiu s-a uitat in ochii ei si a inceput sa planga.

www.geocities.com/claudiucioca" target="_blank"> Ajutati-l sa cante din nou
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62812" target="_blank">un artist care merita ajutat
Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pegasis spune:

Adina, ce firma produce cerebrolizin? Asta este denumirea comerciala a medicamentului sau a substantei active?

Carmen

"Cind o femeie nu vorbeste, sa n-o intrerupi pentru nimic in lume."
(Enriyeu Castaldo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:

eurofarm

din cate stiu asa scrie pe reteta , cerebrolizin 10 fiole si lioresal l20 ...

multumesc ....



www.geocities.com/claudiucioca" target="_blank"> Ajutati-l sa cante din nou
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62812" target="_blank">un artist care merita ajutat
Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:


Rugaciunile soptite
Stau pitite pe la colturi
De sfere
Stinghere
Asteptand un inger intarziat
Sa le ia la palat
Rugaciunile strigate
Stau adunate
Asteptand fierbinti
Ingerii printi
Rugaciunile mute
Au aripi de vultur
si
Ajuta ingerii sa zboare
Rugaciunile planse
Se transforma-n izvoare
Cu care pamantul
Spala ingerii pe picioare
si-asa fiecare rugaciune
Mai usor sau mai greu
Devine dupa o scurta calatorie
O raza curata din Iubirea de Dumnezeu

www.geocities.com/claudiucioca" target="_blank"> Ajutati-l sa cante din nou
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62812" target="_blank">un artist care merita ajutat
Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Mergi la inceput