decembrie 2006 claudiu cioca va face transplant

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:

Pegasis,

Nu eurofarm produce, A fost mama lui claudiu la mine si mi-a spus chiar acum. Cand ajunge ea acasa o sa o sun si o sa-mi spuna exact ce firma produce cerebrolizinul

Iti multumesc mult pentru raspuns.
Tie si lui an-k, si luciei_cs,

Mama lui Claudiu a citit astazi ce ati scris. Desi de fiecare data cand apare cate un raspuns ii dau telefon si ii citesc, faptul ca a vazut cu ochii ei mesajele voastre a impresionat-o profund. Va multumeste asa cum numai o mama aflata in situatia ei poate sa o faca. Cu toata dragostea,si cu ochii deja uscati de atatea lacrimi. Merge la doctorul neurolog pentru a perfecta actele pentru Kiev.

Rugati-va pentru el. Poate Dumnezeu vrea ca el sa cante din nou.
Frederic Delaroux(compozitor) a fost de doua ori in coma si paralizat o data . Acum nu mai are nimic. Totul este posibil atunci cand vrea Dumnezeu.

Pupici

www.geocities.com/claudiucioca" target="_blank"> Ajutati-l sa cante din nou
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62812" target="_blank">Maini condamnate la tacere
Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:

firma care produce cerebrolisin este

ebewePharmages.m.b.H.Nfg.KGA-4866UNTERACH,austria

www.ebewe.com


La multi ani tuturor andreelor si andreilor, si celor mari si celor mici !!!!!

www.geocities.com/claudiucioca" target="_blank"> Ajutati-l sa cante din nou
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62812" target="_blank">Maini condamnate la tacere
Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soarenistor spune:

Adina felicitari pt ceea ce faci ,pt Claudiu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:

multumesc

va doresc sarbatoare fericita tuturor

www.geocities.com/claudiucioca" target="_blank"> Ajutati-l sa cante din nou
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62812" target="_blank">Maini condamnate la tacere
Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Adina, poate ca daca iei legatura cu vreuna dintre vedete, ea te-ar putea indruma catre un impresar care poate ar face ceva cu mai putini bani sau poate chiar ar voluntaria... Eu cred ca tot prin lumea lor ai gasi pe cineva..



_

Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!


Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:

Draga Lucia,

Aceste usi , pentru mama lui Claudiu sunt inchise. Se pare ca numai Dumnezeu le poate deschide. Eu mi-as dori sa pot vorbi "face to face" cu macar una dintre aceste vedete .. dar se pare ca este imposibil. Probabil ca sunt foarte ocupate. Cunosc insa pe cineva care ar putea sa cante ... Si inca foarte frumos- intr-un concert de caritate, insa nu este vedeta. Toti cei pentru care sotul meu a compus... Dar cine ar veni sa vada acest spectacol? Unde sa se organizeze? In Constanta? In Bucuresti? Lumea vedetelor este accesabila doar de catre o alta celebritate. In cazul nostru, cel "celebru" este paralizat, cu gaura in trahee,si sta intr-un pat intr-o camera de 3 pe 3 toata ziua. Nu ni se raspunde la apeluri... Dar cine stie? Dumnezeu este mare... Intotdeauna exista o speranta, un ajutor care vine de acolo de unde te astepti mai putin.

In 2004 atunci cand s-a intamplat, eu si sotul meu credeam ca ... se va organiza un astfel de concert. Apoi am fost prinsi cu evenimentele vietii noastre....(ne-a decedat un copil, ni s-a nascut altul inmormantare, botez .... grija baiatului mai mare) nu am mai aflat vesti concrete. Apoi ne-am dus la el sa-l vedem. Ne-am ingrozit. Nu ne-a venit sa credem. Mama lui are 62 de ani. Singura il spala, il maseaza, ea stie cum s-a descurcat. Atunci mi-am dat seama ca exact in momentele acelea, undeva in Romania se dansa poate pe o piesa facuta de el.... si am venit acasa, am pus mana pe computer... si v-am scris. Poate ca salvarea lui nu va veni de la vedete care sunt ocupate cu concerte, cu drumuri, cu sedinte foto... etc ci de la ascultatori, de la cei care stiu ce inseamna suferinta, suferinta de mama, aceea care muta si muntii din loc. Mi-au trecut prin fata imaginile cu miile de Cd-uri piratate aruncate in foc de politisti, m-am gandit la sotul meu care are aceeasi meserie.... si de aceea acum am inceput aceasta campanie pe care o adresez oamenilor obisnuiti, celor care asculta....nu lumii glamour desi acolo sunt multi care au bani.. dar nu au poate timp si dispozitie. Pentru ei, Claudiu nu mai reprezinta un venit. Aceasta este drama pe care el o traieste, mai ales ca este constient de starea in care se afla.

Daca vreti facem un concert cu oameni obisnuiti, pentru oameni obisnuiti... Desi nu stiu cine ar veni? Care dintre noi ar consuma timp pentru a auzi cantand niste oameni .. necunoscuti? poate doar daca s-ar face sub egida desprecopii.com si ar participa membrii desprecopii.com - si pe scena, si in loja si s-ar strange astfel bani pentru toti cei care sunt in nevoie acum ... dintre membrii dc

Iata cate idei....
Dumnezeu e mare... se va gasi o cale .

www.claudiu-cioca.tk" target="_blank"> Ajutati-l sa cante din nou
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62812" target="_blank">Maini condamnate la tacere
Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda25 spune:

Scuze pentru parere, dar consider ca e putin probabil ca vedetele sa isi dea acordul sa faca un concert umanitar atunci cand probabilitatea sa castige bani multi de Craciun este atat de mare....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:

Ai dreptate de obicei vedetele au agenda plina in timpul sarbatorilor.

vesti :
Mama lui Claudiu a fost la doctorul neurolog. A mrugat-o sa-i dea scrisoarea medicala pentru Claudiu, aratandu-i e-mailul primit de la clinica din Kiev (i l-am scos eu la imprimanta) .

Cat credeti ca a costat? 500 000 lei. Nu imi revin...

Nu cumva consultatiile sunt gratuite pentru cei ca Claudiu? sau de mult nu se mai practica. I-am dat eu... ca pentru ea acesti bani sunt o avere....

www.geocities.com/claudiucioca" target="_blank"> Ajutati-l sa cante din nou
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62812" target="_blank">Maini condamnate la tacere
Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:

Dragii mei Sambata la ora 1 va fi emisiunea la OTV despre Claudiu. Se va organiza un teledon.

Va rugam, sa fiti alaturi de el.

Il veti vedea asa cum este el acum.

Daca puteti, daca voi credeti ca nu este prea mult, pentru a aduce unui om din nou sansa la o viata normala.... va rog sa donati pentru el. un telefon. un minut din timpul vostru, face imens, cat o viata pentru un tanar aflat in suferinta

Va multumesc

www.geocities.com/claudiucioca" target="_blank"> Ajutati-l sa cante din nou
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62812" target="_blank">Maini condamnate la tacere
Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Adina,maine vom fi cu ochii pe OTV si pe teledon,Doamne ajuta sa se adune cat mai multi banuti pt. acest tanar chinuit de o asa boala!

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63105" target="_blank">"Teledon" de suflet-5 euro pt.o viata!!!

Mergi la inceput