decembrie 2006 claudiu cioca va face transplant

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:

Multumim pentru aprecieri, si pentru participare.Mai bine ca a venit sotul meu ... ca doar la asta se pricepe cel mai bine.

Am facut acest gest pentru Claudiu pentru ca daca ar fi fost in locul nostru ar fi facut la fel. Are acea bunatate, modestie combinata cu inteligenta pe care foarte rar o gasesti, pe care atunci cand o intalnesti stii ca este un privilegiu, si un Dar Divin.

www.claudiu-cioca.tk" target="_blank"> Claudiu Cioca-a inceput drumul spre Lumina
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62812" target="_blank">Maini condamnate la tacere
Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:

Astazi Claudiu a fost dus la analize, la RMN. Caruciorul cel nou ii este foarte potrivit. De dimineata au inceput pregatirile . Trebuia sa fie acolo la 4.30. A venit cineva cu masina. In Cta a nins. Au ajuns in sfarsit. Dar era meci. Ghinionul lor. Au asteptat o ora sa se termine meciul . Dupa care Claudiu a fost dus la aparat. Acolo una dintre asistente a intrebat: Da.. de ce ii mai faceti Doamna RMN? Credeti ca se face bine daca ii faceti? apoi a tipat spre el . Da intinde draga picioarele.. auzi? De ce nu raspunzi? Intre timp mama lui incerca sa se faca auzita. nimic. Claudiu s-a incordat, a adus genunchii la gura si a ramas in aceasta pozitie. Trebuia sedat. Dar nu era nici un medic anestezist.
Si chiar daca ar fi fost .. ce credeti ca va face ? NU va face Doamna, nimeni anestezie. (au rasunat cuvintele asistentei )

DAr la Bucuresti .. ne-au facut .. si Claudiu era muuuult mai rau.

Dupa tot acest chin , s-au intors acasa. Vorba cuiva ... traim in Romania si asta ne mananca tot timpul

www.claudiu-cioca.tk" target="_blank"> Claudiu Cioca-a inceput drumul spre Lumina
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62812" target="_blank">Maini condamnate la tacere
Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dan.D. spune:

Din nefericire si noi am trecut de multe ori prin asemenea momente si era vorba de un copil, deci treceti peste si insistati ca este dreptul lui. Este intr-adevar foarte greu. Nu pierdeti speranta. Nu am inteles pina la urma i-au facut sau nu?
Adina eu am luat azi perfuzoarele si branulele asa cum am vorbit cu mama lui Claudiu. Miine la prima ora le pun la posta.
Cu drag Dan.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:

Nu i-au mai facut nimic
Am reluat tratativele. Saptamana viitoare. Speram sa se poata face (cu medic anestezist)
Dan D , multumim este nemaipomenit de util gestul tau.

www.claudiu-cioca.tk" target="_blank"> Claudiu Cioca-a inceput drumul spre Lumina
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62812" target="_blank">Maini condamnate la tacere
Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:

Claudiu a primit personal, de la sotul lui Ege , 100 de euro.

Multumim Ege


www.claudiu-cioca.tk" target="_blank"> Claudiu Cioca-a inceput drumul spre Lumina
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62812" target="_blank">Maini condamnate la tacere
Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ege spune:

adinutza cu cea mai mare placere.de la noi mai putin de la DUMNEZEU mai mult.
imi doresc atat de mult sa-l revad cantand.
asera m-as fi dus si eu dar nu cred ca as fi rezistat sa-l vad pe claudiu asa.nu am vrut sa incep sa plang pe acolo.m-am gandit ca s-ar putea sa imi faca si mie rau,mai ales ca alaptea .am si eu o fetitza de 2 luni si jumatate
haideti fetelor sa il ajutam.MERITA
UNDE-S MULTI PUTEREA CRESTE!putin cu putin se face mult.

ege

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Felicia98 spune:

Buna tuturor!Eu sunt o fata din Timisoara si am vazut emisiunea
de pe otv in care a fost prezentat cazul lui Claudu,vreau sa spun ca
ma impresionat nespus de mult povestea lui Claudiu,e un baiat cu suflet foarte mare si bun,face tot cu foarte mult talent,se simte acest lucru in muzica sa,acest baiat sigur se va face bine ca inainte,deoarece are puterea de a lupta si eu cred ca va reusi sa treaca cu bine de piedica aceasta si sa compuna din nou muzica pentru care traieste.Eu sunt alaturi de el cu tot sufletul,sper ca in curind sa poata vorbi din nou cu noi si sa ne bucuram cu totii pentru el,sa ascultam iar muzica pe care el o face cu tot sufletul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:

Multumesc, felicia

In numele lui pentru aprecieri. Si noi speram de asemeni .

Costi Ionita, in urma aparitiei in mass media a cazului, a trimis astazi la mama lui Claudiu 200 de euro.

Felicitari, Costi

www.claudiu-cioca.tk" target="_blank"> Claudiu Cioca-a inceput drumul spre Lumina
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62812" target="_blank">Maini condamnate la tacere
Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Felicia98 spune:

Adina,ma bucur mult pentru vestea aceasta, si pt.Costi ca nu la uitat pe Claudiu si ii e alaturiBine .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

fetelor care va ocupati de Claudiu :diploma de merit . craciunfericit si ne aizum peste doua zile . Eu continui cu tel la constanta cine stie ceva s-a rezolvat dar dupa urita aventura sa speram ca totul e mai bine . Impreuna cu noi Claudiu se va face bine ! nu ma intrebati de unde stiu ,SIMT. Craciunferit la toate si al familii Soni!

Mergi la inceput