decembrie 2006 claudiu cioca va face transplant

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ADINUTZA spune:

Adina, felicitari pentru initiativa!
Sper din tot sufletul sa se stranga banii pentru Claudiu, pentru operatia care i-ar reda sanatatea.
L-am cunoscut si eu, demult, in scoala generala 37 am fost colegi pana in clasa a IV, cred.
Ce mai tin minte e ca era un copil deosebit, cel mai inteligent din clasa (comandant de detasament), ca ne canta la vioara la serbari si ca avea aceeasi privire blanda.
Am inteles ca tu vrei sa colinzi pentru a strange banuti pentru Claudiu. Daca vrei sa vii si la mine te astept cu drag, daca ai organizat concert undeva in Constanta pot veni eu acolo. Vreau sa donez si personal pentru el.
Doamne ajuta sa se termine cu bine!

www.adina.as.ro/" target="_blank">noi
tot noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:

Draga Adinutza,

Ma bucura mult cuvintele tale. Da ,de 6 Decembrie, a fost cu colindul un grup de baieti(printre care si sotul meu cu chitara)s-au strans vreo 2 mil de lei pe care i-am dat pentru telefon. Am sunat la clinicile din Kiev, Moscova, Beijing, la toti cantaretii de pe lista de contacte pe care Claudiu o avea, sperand sa obtinem un sprijin pentru el. Maine pe Dragoslavele va avea loc o intalnire a fetelor din Constanta de pe DC. Sotul meu poate sa vina sa va colinde cu baietii. Eu va trebui sa raman acasa cu copiii. Am un bb mic de patru luni. Cine va dori sa mai doneze atunci pentru Claudiu ... oricat, orice ajutor va fi bine venit. Drumul sau spre insanatosire abia a inceput.Acum cu banii primiti mama lui a cumparat o parte din fiolele de cerebrolizin. Banii din teledon se vor pastra pentru Kiev. Adresa lui este trecuta pe site. El este acasa va asteapta sa-l vizitati oricand. Pentru el , care nu se poate deplasa prezenta oaspetilor acum de Craciun este foarte benefica. Drumul pe care il are de parcurs este foarte lung, si greu dar , cu incurajarile voastre va reusi.Cu mine puteti lua legatura la tel 0341102379 (daca merge netul)

Imi pare bine ca Dumnezeu i-a ajutat si ca strigatul pe care in locul lui l-am lansat eu catre toata planeta , s-a materializat atat de rapid. Dar este anotimpul miracolelor ... e de inteles.

www.claudiu-cioca.tk" target="_blank"> Claudiu Cioca-saptamana asta puteti face ceva pentru el -0900900050-fiecare apel donati 5 euro
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62812" target="_blank">Maini condamnate la tacere
Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADINUTZA spune:

Adina, diseara voi fi si eu impreuna cu copiii si sotul la intalnirea fetelor de pe DC.
Mi-ar fi placut sa vii si tu la intalnire, era o ocazie buna sa ne cunoastem. Oricum ii voi da sotului tau 500.000 pentru Claudiu.
Eu am 5 finuti si cheltuielile pentru Craciun sunt enorme. Unul din finutii mei, Bogdanel, este si el bolnav si face Celebrolisin in fiecare zi.
Imi doresc sa le fie bine si lui si lui Claudiu si oricarui alt om aflat in suferinta.



www.adina.as.ro/" target="_blank">noi
tot noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:

OOOf Cand aud de copii bolnavi, mi se rupe inima. Cei care au donat pentru Claudiu la teledon sut majoritatea pensionari . In timpul emisiunii a sunat un om grav bolnav de inima care a donat si el ...din pensia de boala. Eu cand aud de astfel de gesturi inteleg ca generozitatea nu este in functie de bogatia maeriala ci de cea spirituala a persoanei. Va veni sotul meu sa va colinde.

Dumnezeu sa va binecuvanteze, si sa va intoarca acest ajutor inmiit, atunci cand veti avea nevoie.

www.claudiu-cioca.tk" target="_blank"> Claudiu Cioca-saptamana asta puteti face ceva pentru el -0900900050-fiecare apel donati 5 euro
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62812" target="_blank">Maini condamnate la tacere
Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:

Multumim, Soni, pentru ca de acolo din Italia ai reusit sa rezolvi prin telefon (Dumnezeu stie cat te-or fi costat telefoanele) problema cu analizele lui Claudiu. Datorita tie drepturile la analize gratuite ale acestui om, vor fi respectate. Ceea ce inseamna ca datorita tie 8 mil de lei , cat ar fi costat RMN-ul au fost salvati si acum se duc spre cerebrolysin .

Cu ajutorul lui Dumnezeu mergem inainte.

Dumnezeu sa te rasplateasca dupa fapta ta buna, sa-ti umple casa de prieteni adevarati si dragi acum de sarbatori, sa-ti umple sufletul de bucuria Craciunului, si sa-ti aline dorul de Romania.

Miracolele se intampla. Rugaciunile mamei lui te vor insoti pretutindeni.

www.claudiu-cioca.tk" target="_blank"> Claudiu Cioca-saptamana asta puteti face ceva pentru el -0900900050-fiecare apel donati 5 euro
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62812" target="_blank">Maini condamnate la tacere
Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Adina - e minunat ca s-au strans banii! Intr-adevar, aici - pe acest forum se intimpla minuni! Sanatate lui Claudiu si din partea noastra! Impreuna suntem puternici.





Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:

Dupa colindul de la sarbatoarea DC de la Constanta s-au strans 1350 000 lei

Multumim Adinutzei si colegei ei (ambele foste colege de clasa cu Claudiu) in numele mamei lui. Dumnezeu sa va rasplateasca dupa inima voastra buna.

maine va sosi si caruciorul de la Bucuresti, impreuna cu cerebrolisinul promis de DAN D .

Multumim.


www.claudiu-cioca.tk" target="_blank"> Claudiu Cioca-saptamana asta puteti face ceva pentru el -0900900050-fiecare apel donati 5 euro
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62812" target="_blank">Maini condamnate la tacere
Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:

Caruciorul a sosit deja. Este in tipla... Mihaela 73 Sa-ti dea Dumnezeu sanatate. Banuiesc ca vorbind cu mama lui Claudiu la telefon, ti-a transmis toate multumirile personal.

Acum totul e mai usor. Maine la analize, Claudiu se va duce.. cu carucior. Nu vi se pare si voua ca de undeva de sus Dumnezeu le stie pe toate? Cum de s-au potrivit chiar asa?



www.claudiu-cioca.tk" target="_blank"> Claudiu Cioca-saptamana asta puteti face ceva pentru el -0900900050-fiecare apel donati 5 euro
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62812" target="_blank">Maini condamnate la tacere
Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Adina, felicitari pentru reusita.

Exact cum ai spus si tu, Dumnezeu le potriveste pe toate. :)

Ne rugam ca Dumnezeu sa fie alaturi de Claudiu.

Multa sanatate!

_

Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!


Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Adina, ieri la petrecerea DC colindatorii au cantat ff frumos.
Ma bucur ca suma adunata il va ajuta pe Claudiu.
Multa sanatate!

poze cu noi



Camelia & Alexandra Elena (27 feb 2004)

Mergi la inceput