decembrie 2006 claudiu cioca va face transplant

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Am facut si eu donatie prin teledon, acum 1 min. As vrea sa pot face mai mult. Am trimis link-ul la prietenele mele si sper ca macar una din ele sa isi faca timp sa citeasca si sa faca o donatie.
Sper din toata inima sa se stranga banii necesari si Dumnezeu sa ii ajute lui Claudiu sa isi recapete sanatatea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arri70 spune:

Acum am citit si eu despre acest caz si am sunat si eu pentru donatie.Dumnezeu sa-l ajute si sa-i dea putere.Cred ca mama lui e distrusa dar trebuie sa nu isi piarda speranta iar noi toti sa ajutam cum putem acesta familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela73 spune:

fairy_adina, din pacate eu am plecat de la birou inainte sa citesc mesajul tau din PM. Banuiesc ca mama lui Claudiu nu mai este in Bucuresti. Cum procedam? Am uitat sa intreb, sper sa nu fie o intrebare stupida dar eu mi-am inchipuit ca are nevoie de carut din postare lui SONI...are nevoie nu-i asa? Poate sa-l foloseasca. Mentionez ca nu are comanda digitala, carutul este nou.


http://community.webshots.com/user/mihaela7373

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Mihaela 73, buna raspund eu la intrebarea ta .Esti exceptionala ca ai gasit carut . EREANEVOIE si cum nimeni nu asris nimis m-am oferit sa incerc eu dar aici dac i-mi dau i-mi dau unul uzat .n-ui nimic au nevoie copii de la orfelinat.
,si tot e bun. dac poti trimitel cu un autobuz cit mai repede ca nu iese saracul de un an jumate din casa.Brava .Complimenti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela73 spune:

multumesc pentru raspuns SONI. Nu e meritul meu, ti-am spus...este donat de colega mea Veronica, a fost cumparat pt bunicul ei care nu a mai apucat sa-l foloseasca. Il are la ea in portbagaj. Buna idee cu autobuzul, astept sa ma contacteze Fairy_Adina sa-mi spuna daca stie ce autobuze merg spre Constanta...poate pot sa-l pun si la tren (sa vorbesc cu conductorul), iar daca gasesc pe cineva care pleaca zilele aceste in Constanta ar fi deja super noroc.


http://community.webshots.com/user/mihaela7373

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:

Sunteti minunate
Acest forum este minunat.
In astfel de cazuri susrtinerea care vine din partea unor oameni pe care nu ii vezi, sau pe care nu-i vei vedea niciodata in viata ta, dar catre care iti indrepti toata multumirea si speranta, este o sustinere divina.

Mihaela este cineva in Bucuresti care pleaca zilele astea spre constanta
Poti sa-mi dai un nr de telefon pe PM la care sa te contacteze mama lui Claudiu sa-ti dea detalii. Sau sa iei tu legatura cu ea
nr ei este 0241698956

Va multumim tuturor
Va dorim sarbatori fericite
Si va rugam sa fiti alaturi de Claudiu in continuare. Drumul sau catre Lumina abia a inceput


www.claudiu-cioca.tk" target="_blank"> Claudiu Cioca-saptamana asta puteti face ceva pentru el -0900900050-fiecare apel donati 5 euro
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62812" target="_blank">Maini condamnate la tacere
Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soarenistor spune:

Adina- A sunat doamna de care iti spuneam ? Despre ea este vb ca vine la Constanta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:

nu nu este vorba despre ea
sunt niste prieteni de familie ai mamei lui Claudiu. Mama lui a fost aseara in direct la OTV . Acestia vor veni din Bucuresti inapoi in Cta maine . Ea a venit azi noapte, Claudiu nu poate ramane mult timp in grija altcuiva.

Doamna de care ai spus tu, nu a sunat inca. Daca acest carucior va ajunge la Constanta,atunci nu va mai fi nevoie si de caruciorul pe care ea l-a promis. Sa-l doneze cuiva care ar avea nevoie.

Multumim de sprijin

www.claudiu-cioca.tk" target="_blank"> Claudiu Cioca-saptamana asta puteti face ceva pentru el -0900900050-fiecare apel donati 5 euro
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62812" target="_blank">Maini condamnate la tacere
Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:

aseara la otv s-au strans 13000 de apeluri. Au fost prezentate doua cazuri. Lui Claudiu ii revin 6500 de apeluri. Adica 32500 de euro. Acesti bani vor intra in contul sau atunci cand cei care au apelat aseara isi vor plati facturile telefonice. Deci in februarie. Pe langa acesti bani , Claudiu a mai primit de la Nicu Paleru 1000 de euro , de la Cristian Rizescu 10 mil de lei , in direct a mai primit 250 de euro si 1mil de lei. Mai are promisiuni din partea lui Doru de la Barbulesti de 10 mil. Au inceput sa sune telefoanelesi oamenii sa ii doneze si pe aceasta cale (mandat postal) cate putin . Dar cu putin se face mult. Din cate vedeti acestea sunt vesti foarte bune. Asteptam cu nerabdare ziua plecarii la tratament.Actele sunt inca in faza incipienta datorita piedicilor pe care unii oameni in halate albe inteleg sa le puna atunci cand se simt depasiti de complexitatea situatiei.

Cine s-a uitat aseara la Televizor a vazut-o alaturi de Marilena Barata, si pe cea care i-a facut minunatul reportaj lui Claudiu. Multumim Dna Elena Toma, un om care a stiut sa-si transforme tragedia personala in Lumina daruita umanitatii. Ii multumim pentru cuvintele minunate, pentru rostirea plina de forta , pentru intelegerea si empatia pe care a avut-o cu acest tanar artist. Numele ei, si al fiicei dansei se afla gravate in sufletul unei mame care pana acum nici o luna isi pierduse orice speranta . Dumnezeu sa le binecuvanteze!

Dumitra , mama lui Claudiu, va poarta in suflet pe fiecare dintre cei care ati contribuit chiar si numai cu o vorba buna. In casa lor, acum, inainte de Craciun s-a produs un miracol, a aparut ca de nicaieri o speranta...Ca un facut, Claudiu a "murit"odata cu Mantuitorul in Sambata luminata, si se naste din nou , acum de Craciun. A inceput sa-si miste degetele de la mana dreapta ca si cand ar canta la orga. Trupul i s-a relaxat de la mijloc. Forta rugaciunii este nemarginita.

As vrea sa va pot transmite prin cuvinte bucuria care exista acum in aceasta familie, recunostinta care li se citeste pe chipuri.. dar cuvintele sunt prea sarace.

Va multumesc , in numele lor.

www.claudiu-cioca.tk" target="_blank"> Claudiu Cioca-saptamana asta puteti face ceva pentru el -0900900050-fiecare apel donati 5 euro
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62812" target="_blank">Maini condamnate la tacere
Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela73 spune:

am sunat-o pe mama lui Claudiu, astept sa ma sune persoana care vine sa ia carutul. 90% rezolvat

http://community.webshots.com/user/mihaela7373

Mergi la inceput