Ortodoxism din Postul Mare in Postul Mare (8)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

zice ca scrie, opa:))



Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia



Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cataghe spune:

quote:
Originally posted by xenocid

Ah...uite asta nu'mi place mie! cand incepeti sa aruncati cu posete.

Si eu care venisem pregatit sa va povestesc prima mea experienta mistica :(
ce danionvasile? ce steinhardt?...da' nu mai zic nimic


Alin

*segmentation fault*



Din partea mea poti zice fara grija de posete, ca mie o singura persoana de pe aici im declanseaza reflexul de aruncat cu poseta, si acuma e plecata la zizi sa puna un mesaj

_
In God we trust, all others bring data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Ei bine o sa zic:

Astazi am vazut un ... inger *. Da da UN IN-GER. Nu in biserica, nici in icoane, nici in carti ci in autobuzul MEU.

Mi'am dat seama ca e inger pentru ca mergea pe culoarul dintre scaune fara sa se tina de bare. Nimeni nu poate sa faca asta. In plus autobuzul tocmai intorcea la Bellu si mi'a fost clar ca numai de acolo putea sa vina. Plutea printre scaune iar linoleumul jegos pur si simplu ardea sub picioarele sale.

Nu stiu cat a durat pina cand ea m'a zarit dar sigur ca nu mai respiram de mult. Stiu asta pentru ca paCO2 imi era la un nivel insuportabil.

Era genul de inger care apare odata la 3 sau poate 4 ere glaciare. Cand am fost sigur ca spre mine se indreapta am avut brusc efectul de tunel combinat cu sindromul Stockholm - o vedeam doar pe ea si as fi vrut sa'i fiu prizonier.

S'a oprit la cativa zeci de centimetri de mine . M'am gandit ca poate este altcineva in spatele meu, destinatar al interesului sau divin. Am verificat rapid - eram doar eu si o tabla pe care scria "116 Sfanta Vineri - Romprim SA" - clar era destinul.

Urma sa'mi vorbeasca! MIE! un INGER!!!. Stiam ca ingerii canta dar ea mi'a spus cu o voce de care nu as fi crezut'o in stare:



Biletul sau abonamentul Dumneavoastra!




====
* dupa un caz real si almanahul urzica 1986

*segmentation fault*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

Helou,helou,ce faceti dragelor,ca acum am aparut si eu;ma adunai,in sfarsit,de pe cele coclauri!Cu ajutorul lui Dumnezeu am reusit sa-mi rezolv problema cu serviciul,asa ca imi pot lua linistita restul de CIC.Irina Claudia ,multumim pentru sugestia cu masterul,exact asta o sa si faca,maine merge sa se inscrie.Din pacate(pentru bugetul nostru) e al doilea master,asa ca va trebui sa platim(primul l-a facut fara taxa).Dar asta e , sa fim sanatosi,ca noi facem banii,nu ne fac banii pe noi.O sa fie cam greu,ca si eu incep masterul,dar sper ca ne va ajuta Dumnezeu sa le ducem pe toate la capat.Conchita,unde pleci mama?Stai aici,nu te duci nicaieri,e porunca de la stapanire !Gandacel,azi am avut niste bani si m-am dus pusca la Sophia,ca mi-ai starnit curiozitatea cu parintele Efrem Katunakiotul.Mi-am luat si eu cartea,si,in plus,am mai luat Scrisorile Arhimandritului Sofronie si viata Sf. Herman din Alaska.Irina (bagoiu) n-am gasit cartea despre influenta tv-ului,cred ca s-a epuizat!Joanna tatalui tau si Dumnezeu sa-i dea sanatate si rabdare in necazul lui.Irina si bb Ilinca(26apr04)
Traiesc in Romania si asta imi ocupa tot timpul
ILINCA
carti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

catalina, vreau sa-ti spun ceva, f sincer.

pana acuma m-am abtinut, pt a nu provoca un scandal.tie iti face bine rautatea asta? nu te inteleg deloc.tot timpul am crezut ca macar o farama te intereseaza din ce se discuta p-aici...de aia ti-am si raspuns.

esti complet deplasata,daca ai ceva cu Ana deschide tu subiect la ZZ.

sunt f f dezamagita, credeam ca iesirea ta de-acu o luna a fost de-ajuns.



Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia



Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

quote:
Originally posted by xenocid

Ei bine o sa zic:Astazi am vazut un ... inger *. Da da UN IN-GER. Nu in biserica, nici in icoane, nici in carti ci in autobuzul MEU. Mi'am dat seama ca e inger pentru ca mergea pe culoarul dintre scaune fara sa se tina de bare. Nimeni nu poate sa faca asta. In plus autobuzul tocmai intorcea la Bellu si mi'a fost clar ca numai de acolo putea sa vina. Plutea printre scaune iar linoleumul jegos pur si simplu ardea sub picioarele sale. Nu stiu cat a durat pina cand ea m'a zarit dar sigur ca nu mai respiram de mult. Stiu asta pentru ca paCO2 imi era la un nivel insuportabil.Era genul de inger care apare odata la 3 sau poate 4 ere glaciare. Cand am fost sigur ca spre mine se indreapta am avut brusc efectul de tunel combinat cu sindromul Stockholm - o vedeam doar pe ea si as fi vrut sa'i fiu prizonier.S'a oprit la cativa zeci de centimetri de mine . M'am gandit ca poate este altcineva in spatele meu, destinatar al interesului sau divin. Am verificat rapid - eram doar eu si o tabla pe care scria "116 Sfanta Vineri - Romprim SA" - clar era destinul.Urma sa'mi vorbeasca! MIE! un INGER!!!. Stiam ca ingerii canta dar ea mi'a spus cu o voce de care nu as fi crezut'o in stare:Biletul sau abonamentul Dumneavoastra!
====
* dupa un caz real si almanahul urzica 1986*segmentation fault*

Sper ca n-ai luat amenda!Irina si bb Ilinca(26apr04)
Traiesc in Romania si asta imi ocupa tot timpul
ILINCA
carti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:


...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Irina inutil sa'ti mai spun ca 60 de secunde mai tarziu ne uitam amandoi curiosi in buletinul meu sa vedem cine sint



*segmentation fault*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

quote:
Originally posted by xenocid

Irina inutil sa'ti mai spun ca 60 de secunde mai tarziu ne uitam amandoi curiosi in buletinul meu sa vedem cine sint*segmentation fault*


Bine ca-l aveai la tine.Irina si bb Ilinca(26apr04)
Traiesc in Romania si asta imi ocupa tot timpul
ILINCA
carti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

anaaaaaaa, maine e ziua ta, te rog eu



Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia



Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput