Nazdravaniile lui Sebi

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Din seria "mie imi place pupaceala, da' sa ma pupati pe mine!!!":
"Parintilor, nu va mai pupati atata, ca va dati microbi unu' la altu'!!!"

Mami de Sebi (04.02.2004)

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:


asa emotii am pt Pepsi (o mami care a pierdut si ea un bebel de 12 sapt, dar care naste chiar acum, ca a ajuns cu ultima sarcina la termen!!!!) si stau cu ochii beliti aci , ca mi-am uitat copilu' in baie... se juca linistit cu vaporasele... pana i-a dat prin tartacuta sa incerce aparatu' de ras cu care stia bine ca n-are voie sa umble si s-a taiat la burtica!!!!!!!!
Uite ce-am patit, cu ochii lipiti de DC....
L-am doftoricit pe Sebi, bine ca am avut Rivanol si comprese sterile in casa... Acu' sta ca greierele cu burta in sus si striga la mine: "Mamiiiii, da' stii, si cand stau intins vine sangele in burtica, pot sa ma ridic?!" ...rasu'-plansu'

_


"Mami, eu stiu ca n-am voie sa umbu cu aparatu' de baberit, da' tebuia sa-mi curat clabucu' de pe burtica si de pe spate!!!"

Bine ca n-avea clabuc si pe putza!





Mami de Sebi (04.02.2004)

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

"Lasa, buni, nu te speria, ca zgariatu' (de la burtica) se usuca si cade!!! "

Mami de Sebi (04.02.2004)

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

acu' doua seri, eram in Mamaia, la fantana de la Cazino si bine-nteles ca Sebi s-a udat la picioare...
"Voi stiti care este pobema? Tebuia sa nu-mi dati sosete! Tebuia sa nu luam sosetele de acasa, si nu se mai udau. Alta data sa nu mai imi dati sosete!!!!!!!"


Mami de Sebi (04.02.2004)

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Sebi sughita:
"Mami, am scartzaiat......"

Mami de Sebi (04.02.2004)

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Pupam bietelul Sebi si burtica zgariata.

Alina 15+ (cu Ana Antonia) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

poze Luca nazdravan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Sebi ne bine-cuvanteaza non-stop cu perle, acum doua seri mancam toti trei pe malul lacului (impartind aceeasi portie) si Sebi zice:

"Baaa, mai lasati-mi si mieeee!!! Offf.... ce ma fac eu cu amandoi parintii mei??? Daca era doar unul, manca mai putin...."

Mami de Sebi (04.02.2004)

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:



Adina + Olivia 04.03.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Adina

...Zilele trecute i-am cumparat lui Sebi (din intamplare), de la anticariat "Aventurile lui Habarnam". Este atat de incantat de povestile astea.... a inceput sa inventeze povesti cu Habarnam="adica Nustiu".

Acum, a gasit poze de la nunta noastra si a venit serios si trist la mine:
"-Mami, imi fac griji pentu nunta asta....
-De ce, Sebi?!
-Pentu ca ati facut-o cand eu eram mic-mic, in burtica...."



Mami de Sebi (04.02.2004)

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aileene spune:

Vic ai un baietel de milioaneeeee , sa-ti traiasca si sa ai noroc de el , ca e tare scump ! Tare-mi plac astfel de copii , al meu semana tare cu Sebi cand era micutz si pe undeva ma readuce in acele momente "unice" !!!
Iar felul in care povestesti...ce mai ?


Aileene...Alexandre...(22-sept'99)
amintiri

Mergi la inceput