Nazdravaniile lui Sebi

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Sebi mai poarta scutec doar noaptea. Dis-de-dimineata, il intreb daca a scapat pisu in pampers. Zambeste:
-Cam nu, cam da... Doar o picatura, mami!



Mami de Sebi (04.02.2004)

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Lui Sebi ii este foarte frica la tuns, sa nu fie taiat cu foarfeca sau cu masina de tuns, care "scartaie". Cu greu sta cumintel, doar daca il tunde mami (care nu este nici pe de parte experta) si tipa "auuuuu, auuuuu!!!!!!!" ...doar preventiv.
-Uiteeee!!!!! M-AI UMPLUT DE FIRMITURI DE PAR!!!!!!!!!!


Dis-de-dimineata, vine bombanind ceva in barba, amenintandu-ne cu pampersul in maini:
-Mai, tati, de ce mi-ai pus pampers??? Ca d-aia am facut eu pisu pe mine... Daca nu-mi puneai pampers, nu faceam pisu, ca sunt baiat mare... de 3 ani!



Mami de Sebi (04.02.2004)

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Sebi face ... si apoi insista "sa se stearga singur". Aseara l-am gasit cu hartia la ....
-Ce faci tu aici? De ce nu m-ai chemat, sa te ajut?
-MI-AM PUS COADA, mami!!!! Te-am pacalit!!!
-Dar ce, tu esti vulpoi?
-Nu sunt vulpoi, mami! SUNT HOTZOMAAAAAN!!!!!!!



Mami de Sebi (04.02.2004)

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ni-na spune:

Sa-ti traiasca si sa te bucuri de el ca tare-i destept.Faza cu gogosile si spiridusul m-a lasat fara replica.Am o intrebare daca nu te superi:despre ce joc scooby e vorba?Ce stie sa faca si mai ales pentru ce varsta este.Iarta-ma daca am depasit masura insa un copil care spune atatea este un copil de care parintii se ocupa,chiar daca inteligenta este nativa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanae spune:

Doamne ce scump e.Mi-a facut ziua.Sa-ti traiasca si sa te faca fericita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Eu stau in pat si Sebi face tumbe pelanga/ peste mine:
-Sebi, nu ma mai pot lupta cu tine, te rog sa fii cuminte si sa nu ma lovesti!
-Ahaaaaa, ai un bebelus in burtica, mami!!!!? D-aia sa nu ma lupt cu tine?!
-.......da... Sebi...
Cu fata in sus, hotarat:
-Doamne-Doamne, sa nu indraznesti sa ne mai iei bebelusul din burtica!!!!! Vreau sa am si eu un bebelus!

_

Discutie cu Sebi al meu (3 ani si 4 luni!), dis-de-dimineata....

-Mami, pe fund a intrat bebelusul in burta ta?!
- de unde ti-a venit ideea asta?!?!?!
-...Pai, atunci... DD l-a bagat pe gura?!
-
-Atunci, pe unde a intrat bebelusul in burtica, mami, prin buric?!
-........ Pai... printr-o ...gaurica speciala... pe unde intra numai bebelusii... in burtica....
-Daaaaa?!?!?!?!?! Si eu tot pe acolo am intrat in burtica ta?!?!?! ....Bine... mami....

Norocul meu ca discutia s-a terminat cu "Bine... mami", daca nu era multumit de raspuns si ar fi vrut sa vada locul special....?!


Sebica.... a intrebat mai pe seara... si totusi unde-i gaurica aia speciala?, dar spre norocul meu, chiar atunci intra ta-su pe usa si i-a captat imediat atentia (este innebunit dupa ta-su!)... si-a uitat de lamuriri... Da', sincer, cred ca tre' sa fiu pregatita, ca ma astept sa-si aduca aminte mai devreme sau mai tarziu.
Probabil ca, intr-un fel, e si vina mea, ca de curand i-am cumparat o enciclopedie (pt minim 4 ani) despre corpul uman... si a fost atat de incantat... de poze si explicatii... despre sistemul digestiv, circulatia sangelui, cum se numesc oasele, etc.... incat... practic eu inteleg de unde i-a venit ideea ca bebele tre' sa fi intrat el pe undeva in burta...



Azi dimineata, am fost cu el pana la piata si cand ne-am intors, am gasit un pisoi amarat. Lasand la o parte ca a vrut sa-l mangaie si pt ca nu i-am dat voie, a vorbit asa frumos cu pisoiul (probabil sa ma induioseze pe mine), imi zice:
"Mami, daca am avea niste bucati de lemne, am putea sa-i facem o casuta la pisoi, ca uite, saracu', n-are unde sa se ascunda si vine caldura si-l bate soarele in cap!!!!"
...Ma rog, discutia a continuat ca de obicei, dar m-a surprins ideea cu lemnele pt casuta, recunosc cu mandrie ca "i se-nvart bine rotitele" si este... inventiv.



7+ Mami de Sebi (04.02.2004)

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalinad spune:

quote:
Originally posted by mav



-Mami, pe fund a intrat bebelusul in burta ta?!
- de unde ti-a venit ideea asta?!?!?!
-...Pai, atunci... DD l-a bagat pe gura?!
-
-Atunci, pe unde a intrat bebelusul in burtica, mami, prin buric?!
-........ Pai... printr-o ...gaurica speciala... pe unde intra numai bebelusii... in burtica....
-Daaaaa?!?!?!?!?! Si eu tot pe acolo am intrat in burtica ta?!?!?! ....Bine... mami....


7+ Mami de Sebi (04.02.2004)

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)



tare, tare de tot!! aha... deci nici pe fund, nici pe gura, nici prin buric!! pai chiar asa... unde-i gaurica aia speciala?!
sebi e chiar de-o varsta cu serban al meu, serban nu s-ar lasa pana n-ar afla el exact, am o banuiala ca nici la voi nu s-a terminat povestea... nu de alta, dar burtica lui mami va ramane in centrul atentiei pentru o buna bucata de vreme!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Mi-am scuturat burtica si am auzit apica din burtica, hihi!
Mami, stii ca la apa se zice si apica? Apica, adica apa mica!

Mami de Sebi (04.02.2004)

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Cand era alaltaieri cu vara-sa la noi in masina si ea protesta ca ce mergem asa incet si de ce nu "ne bagam in fata la stop", el a linistit-o: "Andeea, da' asa se merge, cu viteza legala si tebe sa stam la stop, nu vezi ca-i rosu?!!!!! Stopul zice... STOP, stai la rand!"



Mami de Sebi (04.02.2004)

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Ptiuuuu, am facut un kktzoi de parinti (adica mare)! Luati-maaaa de aici, ca MA OMOARAAAA mirosul asta!!!!!!!



Mami de Sebi (04.02.2004)

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)

Mergi la inceput