Nazdravaniile lui Sebi

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mav spune:

aileene


...Avem activitati... "domestice".... eu il rog pe tati sa ma ajute cu ceva... si el refuza "elegant"...
Mami: -Hai, tati, nu fii.......
Sebi: -Daaaaa! Tati, nu fi culmea! Sa nu fii culmea, mai tati!!!!!


Sebi face nazbatii...
-Sebi, tu-ti cucurigul tau de copil!!!!
-Maaaaamiiiiii, sa nu mai spui niciodata asa ceva!!! Ca vine "tu-ti cucurigul tau" dupa tine!!!!!!!

(Prinsese de la gradi expresia "ce naiba", acum cateva luni de zile bune, si... noi i-am explicat ca nu e ok sa vorbeasca asa... sa nu-l mai strige pe "naiba" ca vine dupa el...)


Mami de Sebi (04.02.2004)

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Dis-de-dimineata, cauta sotul meu oua la frigider.
-Mami, unde au disparut ouale?! Ca doar tu esti la regim?
Eu, habar nu aveam.... am cautat peste tot in bucatarie... In fine, gasim ouale puse intr-un cofrag cu capac, intr-un dulap, impreuna cu cele 5 bilute-mingiute ale lui Sebi!!!
Sebi ne-a explicat ca acolo tre' sa stea ouale si bilutele, ca ce, noi nu vedem ca gainusa a facut oua?!
-Pai, care gaina, mai Sebi , ca noi n-avem gaini in casa?!
-...Pai, uite, mami, asta, de aici, de pe cutie!!!!

Mami de Sebi (04.02.2004)

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Sebi:
"Eu am trei nume: Sebi, Spiderman si Varsator!!!"


Trecem pe strada, pe langa niste barbati... transpirati... Si mie mi s-a strambat nasul... n-am zis nimic, insa... Sebi:
"Ufff, ce urat miroase batranetea asta!!!!"


Sebi:
"Mami, stii de ce fac eu pisu in pat?! Pentu ca atunci cand dorm... picioarele mele zic ca nu vor sa ma ridic din pat... si d-aia fac eu pisu pe mine....... si putza asta nu m-asculta deloc... hmmmm..."


E noapte, suntem pe strada, luminile sunt aprinse:
-Mami, de ce avem umbra?
-Pentru ca nu suntem transparenti...
-Mami, de ce nu avem umbra in fata sau in spate si avem umbra intr-o parte?!
-Lumina vine din partea dreapta (ii arat) si nu poate trece prin noi, ci ne ocoleste si asa se formeaza umbra in partea stanga. Noi suntem obstacole in calea luminii...
-Ahaaaa.... (se mai gandeste putin)...Hmmmm... mami, tu ai soarele in burtica (si rade strengareste)????



Mami de Sebi (04.02.2004)

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Azi, cand s-a trezit, a conchis:
"Mami, daca am facut pisu in pampers si n-am scapat pisu in pat, inseamna ca-s baiat maaareeee! Ulaaa!!!"




Mami de Sebi (04.02.2004)

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Trebuie sa plecam impreuna cu unchiul lui Sebi, care este un tip mai... corpolent... iar Sebi isi tot aduna "bagajul" de jucarii (deja a pregatit un morman!):
-Sebi, ajunge, ca n-o sa te primeasca Dan in masina cu atatea jucarii... ca n-o sa avem destul loc....
-Offff, daca ar fi mai bun grasu' asta al nostru.... m-ar lasa sa iau toate jucariile!!!!!!
-Hai, Sebi, intelege!
-Hai, mami, lasa-ma sa-mi caut pionezu' (un pion de la un joc), rastorn putin cutia asta... ca-s rapid la strans jucarii! Ia uite ce rapid sunt! Uite cat de repede se misca mainile mele!!!



Mami de Sebi (04.02.2004)

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

"-Vreau sa merg la buni, SINGUR (pe drum), ca eu stiu drumul si eu am puteri maaaari! ( Dupa mintea lui, <puterile mari> sunt importante pt el in lupta cu oamenii rai, care ar putea sa vrea sa-l fure....)
-Da' de unde ai tu <puteri mari>?!
-Mi-a spus mie buni ca baietii sunt mai puternici decat fetele!!!"
_

....M-a auzind vorbind despre... greata si varsaturi.... Tuseste. Imi reproseaza:
"-Mi-ai dat si tu vomiteala... uite, am tusit de la vomiteala ta..."



Mami de Sebi (04.02.2004)

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

"-Tebe sa ne cumparam alta masina, albasta.... ca mie asa imi place!
-Cand o sa fii mare, sa ne cumperi tu alta masina, din munca ta!
-NU, mami! Din munca mea, ies bani pentu mine!"


Mami de Sebi (04.02.2004)

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

....Mami a pregatit masa si il incurajeaza pe Sebi sa manance singur:
-Sebi, sa mananci tot, sa cresti mare si puternic... sa ma ajuti la treaba!
...Sebi se face ca nu pricepe:
-Mami, dar despre ce vorbesti tu acolo?!



Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=GKYNNZo301E&mode=related&search=" target="_blank">Dupa noapte vine zi!


"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany2007 spune:

Bravo Sebi !

Dana 26+ Luca-Rares

www.flickr.com/photos/11543857@N07/" target="_blank">Poze cu burtica






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Minunat !
Mav, sa iti traiasca baietelul, sa creasca mare si sanatos si voios si sa fiti fericiti toti trei !!
Si pentru tine, un gind bun special si pumnii tinuti pentru o noua minune in familia ta !!

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput