Concediu in Croatia?

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Noi am cautat curse charter cu destinatia Croatia da nu am gasit. Poate or zbura doar in sezon. Singura varianta era Bucuresti -Viena si de la Viena erau curse spre mai multe destinatii, atat in istria (p.u.l.a), cat si in dalmatia (dubrovnik, split)

Pana la urma am renuntat la idee pentru ca nu stiu cat de usor am putea inchiria o masina in Croatia, noi am dori sa vizitam cat mai mult.


APRIL
www.flickr.com/photos/mikipreda/" target="_blank">Walking on sunshine

Emma are nevoie de ajutor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxel spune:

Stie cineva daca vremea e ok acolo in Iunie? Am vrea sa plecam pe la 17 iunie si mi-e teama sa nu fie vremea aiurea. Ar fi o tragedie pentru copii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Ruxel, o sa fie buna vremea in iunie.Noi am cautat pe net si am vazut ca vara media de temperatura e de 27 de grade.Acum poate sa si ploua dar nu va fi frig.Pt noi asta conteaza sa nu fie frig, in rest ne descurcam.


Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)

"With or without religion, good people would do good things and evil people would do evil things; but for good people to do evil things—that takes religion" - Steven Weinberg - Nobel Prize winner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreiutasg spune:

AJUTORRRR
daca ma poate ajuata si pe mine cineva...pls

vreau sa plec si eu in Croatia, cu masina, dar pe ruta SERBIA-BOSNIA-DUBROVNIK, prin august si am niste intrebari, poate ma lamureste si pe mine cineva
1. se plateste viza pt. Croatia?
2. daca inchiriez un apartament cum imi trimit cei de acolo veucherul? (am inteles ca fara veucher tb. sa am 100E/zi la mine ) ?
3. ce banii merg prin zona Euro sau dolarii?
Acum ce imi recomandati. vi se pare mai "periculosa" ruta laeasa de mine sau imi recomandati altceva?
Am observat ca maj.o iau pe ruta Belgrad...de aceea v-am intrebat
astept un raspuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Viza pt Croatia?Nu am auzit de asa ceva...noi mergem in 23 mai si ne-am inchiriat apartament cu 40 euro/zi.Nu am primit decat confirmarea ca am platit avansul de 80 de euro, adresa unde e apartamentul si cum se ajunge acolo.

Noi am mai inchiriat apartament si in Praga si la fel a fost.


Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)

"With or without religion, good people would do good things and evil people would do evil things; but for good people to do evil things—that takes religion" - Steven Weinberg - Nobel Prize winner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

andreiutasg, chestia cu voucherul si 100 EUR/zi era acum cativa ani, intre timp s-a scos, nu te mai intreaba nimeni la granita nici de voucher, nici de bani. Nu se plateste nicio viza. Moneda nationala este kuna, cam 7 kuna = 1 EUR.

Ruxel, noi am fost la mijlocul lui iulie si intre 12 si 16 nu prea puteai iesi din casa, in general petreceam orele alea in masina, la AC, deplasandu-ne dintr-un loc in altul. Ei au un sistem f misto de obloane albe la ferestre incat in camere e placut chiar si fara aer conditionat. In iulie apa era f calda, banuiesc ca si in iunie e OK.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

periculoasa sa ce?!
s-a terminat de mult razboiul...
edit: referire, evident, la traversarea Bosniei, nu la Croatia..

in Croatia se plateste in Kuna sau Euro, dar mai recomantat in Kuna, moneda lor.


pentru Emma
povestea mea - Agonie si Extaz,, Lyme
blog DC,Impreuna Timisoara



"mai bine mori in picioare decat sa traiesti in genunchi" Che Guevara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

capitolul 2: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=120800

Roxana

Mergi la inceput