Angry Birds in Homeland!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariavi67

Cartier who? ca n-am inteles. Poate i-a fost frica de crocodili.
pe aia nu poti sa ii muti cu masina aia de curatat zapada.



Domnu' de-a debarcat in Quebec amu 400 de ani, de-i port eu simbetele ca n-a nimerit mai la sud, ca altfel eu-s tare bine-n tara asta!
S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

'na seara fetelor!
Tocmai m-am uitat la ultimul episod din Anatomia lui Grey. Acu' am ajuns la zi cu ele si tare imi pica prost ca astept o saptamana pana apare urmatorul.
Am luat niste bomboane cu lichior, mmmmmmmmm, o bunatate! Am mancat doua. Mai multe nu indraznesc. Da' zic eu ca merit. Am supravietuit si zilei de azi. Supa de pui cu galuste, pilaf, friptura la cuptor cu ciupercute si un mare morman de clatite. Basca alelalte mese in care am incropit cate ceva, basca zugraveala din camera cainilor care m-a demolat definitiv... psihic... sa nu mai zic ca am prins juma' de ora dintr-un film la hbo Povestea unui delfin, cam asa ceva. Era vorba de un delfin care si-a prins coada intr-o plasa de pescuit, i-au salvat viata dar a ramas fara coada. Dupa multe peripetii a primit o proteza. Inutil sa zic ca am plans de m-am umflat singura cu telecomanda in mana, ca tovarasul meu de plans la filmele lacrimogene, cu sau fara animalute, a plecat de tot acum aproape o luna. Nu stiu cum a trecut luna asta. Mai rau e ca nu stiu cum o sa treaca urmatoarele si altele si altele...
Am o dispozitie plangacioasa in seara asta. Mi s-o trage de la frecatul la vinarom pe gresie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Ladies, multumesc pentru gogosi,

Carmencat, ce bomboane de rasfat...

Bomboane de-alea, da' cu visinata in ele, a primit careva din camera, eram 4, cind eram la maternitate, abia nascusem. Asa ca alaptam la miezul noptii si ne tiram toate 4 pe casa scarii, unde posteam o tigara si continutul unei singure bomboane de-aia. Iesea de-un ml de visinata de caciula, cred, si 2 fumuri din tigara... care pe noi, asa chinuite si nedormite si taiate si cu moralul la pamint de toate cite se desfasurau in Maternitatea aia, ne faceau manga in 3 secunde... si dormeam pina la cinci jumatate neintoarse... Bomboanele aleas sint singura amintire placute din sejurul luni - vineri in MAternitatea Brasov... Hihihi, Carmen, rasare cite-o amintire din asta de unde nici nu te-astepti... :)

Mihaela_s, te inteleg cu Scandinavia... ma uit pe geam si e soareeee si frumooos... si minus numai 10, da' eu atita frig am in schelet ca nici la piscina nu-mi vina sa ma duc...

Ups, Colegu' tocmai ce-a decis ca o sa "drag our asses anyways" pina acolo... later, ladies!

S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Simona, la noi nu e frig, numai zapada multaaaaaa. Media temperaturii iarna e in jur de zero, uneori coboara si la -5/-10 dar in general se misca in jur de zero. Ce e mai interesant, e ca e la fel si ziua si noaptea, nu sunt diferente de temperatura...cam in orice anotimp. Aici pe insula unde stau eu, ca pe continent se schimba treaba. Marea e ca un tampon. Ganditi-va ca suntem intre paralela 57 si 58 .

Nah, am pus punct invatatului, ma duc la nani, maine iar plec...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariavi67 spune:

Simonna, am priceput. Uite cu ocazia asta ma mai culturalizez si eu.

maru, e mortal ala cu pantaloni scurti care merge in urma lui ala cu suba rosie asa umbla si p-aici , fiecare cum il taie capul.

La noi fuse doar o floscaiala scurta, nici n-o poti numi zapada daca o compari cu alte zone. Prin NY parca am auzit ca ninge tare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Neata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

scularea!

io ma duc sa ma culc din nou :)
am intrat doar sa va trezesc si sa va zic ce-am mai vizionat :)
- despre fluviul Gange ... si am aflat lucruri noi (pentru mine); despre delfinu' de rau, crocodilu' cu cioc :) adica gavialu' ... si ca se pare ca da, Gange e purificator. contine mai mult oxigen decat alte ape pentru ca are capacitatea de a retine oxigen. si mai are si bacteriofagi care distrug bacteriile. fascinant!
-despre ultimu' matriahat, la poalele Himalayei, despre "casatorie migratoare" - un documentar canadian

ecsz: o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

'neatza!

Adela te-ai uitat (si) la Melodifestivalen?

Aseara am vazut episodul doi din Mr. Selfridge, speed parca tu il recomandai? E bun, mi-a placut, o sa il urmaresc.

Azi gatesc si apoi plec la Kalmar, pe vapor am de gand sa invat, pe buss sa citesc cartea care ma tine noptile treaza...

O duminica frumoasa si nu va ganditi ca maine-i luni, ci ca mai sunt 4 zile si iar e vineri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

Da mihaela, eu ma uit la mr selfridge, chiar seara asta e un episod nou.
Eu am o saptamina mai scurta, sunt libera vinerea viitoare, asa ca am sa numar 3 zile pina joi. Si copila are liber de la scoala joi si vineri, incerc sa planuiesc o excursie ceva, sa vad ce-mi iese :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

neata si un ceai cald cu pufuleti :)

speed, scuze, am facut un fel de sos cu un pic de mustar si smantana dulce, a iesit bun.

azi nu am idei ce sa gatesc, copilul si-a luat ieri bokchoy, hasbandu conopida si varza, io vreau branza cu smantana... ca la nebuni la noi!

afara e un peisaj de basm: ramurile copacilor sunt albe(chiciura ii zice?? ma zgaiesc pe geam si nu ma satur

Mergi la inceput